ESIGELEC Graduate School of Engineering

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

ESIGELEC poskytuje školení pro studentů strojírenských oborů, v oblasti telekomunikací, elektroniky, informačních technologií, informačních sítí, vestavěné systémy, automatizace a robotizace, elektrotechniky dopravní, mechatronika, energetika a udržitelný rozvoj, biomedicínského inženýrství, obchodní strojírenství a finanční inženýrství.

Naše programy jsou založeny na studentských projektech, praktické práce v laboratořích, kurzy projektového řízení, cizích jazycích a stáže, a navrhuje mezinárodního prostředí, se silnými spojení s průmyslem, které nabízejí studentům možnost rozvíjet své osobní / profesní dovednosti a být připraven k práci !

Studenti mohou být přijati po střední škole (5-leté inženýrství programu uskutečňovaném v francouzština) nebo po přípravných tříd / prvním studijním programu v 2 roky na vysoké škole (3-leté inženýrství program, vyučován v francouzština) nebo po bakalářským titulem (2-leté inženýrství program, učil ve francouzštině, nebo Masters / magisterských programů vyučovaných anglicky.

Různé důvody pro výběr ESIGELEC:

Škola vznikl před více než 110 lety (v roce 1901), která má dlouholeté zkušenosti v oblasti vysokoškolského vzdělávání, Akreditace francouzskou radou inženýrských stupňů (CTI) pro své vysokoškolské vzdělání. Akreditace francouzským ministerstvem vysokého školství a výzkumu pro jeho magisterských programů. Akreditace francouzskou konference vrcholového managementu a inženýrství školy (CGE), pro jeho MSc. Diplomy. Škola podporován komory obchodu a průmyslu Rouen (CCIR) a spravované jako sdružení nezisková pomocí Radou správy, včetně zástupců: Asociace absolventů (SIGELEC), místní orgány veřejné správy (komory obchodu a průmyslu Rouen, Regionální rada, Greater Rouen - CREA), společnosti (Aircelle, EDF, France Telecom, Synchronní, Thales Air Systems, Valeo a UIMM), a vyššího vzdělávání (University of Rouen, institut "Mines Telecom"). Škola zařadil mezi nejlepší školy inženýrství ve Francii, která má inženýrský program, 5 let:

  • Pořadí roku 2014 "L'Etudiant" a "L'Express":
  • 4th pro průmysl sítě 4th pro mezinárodní Outlook 2 pro Zaměstnanost v oblasti IT

Pořadí 2013 z «SMBG»: 1. v elektronice, elektrotechnice a optiky Škola za předpokladu, Master / MSc. Programy zcela vyučované v angličtině: Master v vědy a technologie -Electronic Embedded systémy-a Master in vědy a technologie -INFORMACE systémy- (v partnerství s INSA Rouen ve Francii) a 2 MSc. programy v "automatizace a měřicí techniky Embedded" a "Automotive vestavěných systémů" (ve spolupráci s Manipal univerzity v Indii). Možnost sledovat doktorský program ve Výzkumném ústavu v elektronické a vestavěné systémy (IRSEEM) Velmi silný mezinárodní prostředí: více než 35% zahraničních studentů v programech školy; 85 partnerských univerzit v 40 různých zemích; povinnou dobu mimo Francii 3 měsíce minima pro místní studenty inženýrství programu uskutečňovaném v francouzština, s mnoha možnostmi: stáže v podnicích, letní školy, plné semestru nebo roku, v partnerské vysoké škole v zahraničí, dvojité studijních programů, ... 19 double degree programy pro studenty inženýrského programu: 3 Manager Inženýr double-studijní programy (ve spolupráci s NEOMA BS, AUDENCIA, TELECOM vedení školy), 3 Researcher-Engineer double-studijních programů (ve spolupráci s University of Rouen ), 13 double-studijní programy v zahraničí (USA, Irsko, Německo, Kanada, Velká Británie, Finsko, Čína). Mnoho studentů klubů Významná síť alumnis ve Francii a abraod (více než 9000, protože škola byla vytvořena v roce 1901). Moderní, velké a dobře vybavené budovy v zalesněné oblasti, se snadným přístupem do historického, dynamické a rušného centra města Rouen a nachází se právě v 1 hodinu a půl od centra Paříže.

Klíčové údaje

Více než 9000 absolventů od svého vzniku v roce 1901 Více než 1650 studentů Více než 35% zahraničních studentů v programech ESIGELEC 407 akademických a administrativních lidí, včetně 335 pedagogických pracovníků (62 stálých pedagogů, 45 hostujících profesorů z partnerských zahraničních univerzit, 83 expertů z průmyslu, 145 profesory z univerzit či nezávislých / učitelů jazyků) a 72 administrativních lidé 5 oddělení: Informační technologie, elektronika a telekomunikace, elektrotechnika a energetika, vestavěné systémy a přístrojová, humanitní Jazyky a management Výzkumný ústav pro vestavěné elektronické systémy (IRSEEM) 85 univerzitních partnerství v 40 různých zemích Síť 3000 korporátními partnery Přibližně 51% absolventů našlo zaměstnání před dokončením své studium a 95% všech studentů, našel si práci za méně než 6 měsíců (v roce 2012). 53% z nich našlo zaměstnání v oblasti Paříže, a 10% v zahraničí Kampus 12 000 metrů čtverečních, který obdržel cenu "Auguste Perret" pro jeho pěkné architektuře. Extra povrch 5000 metrů čtverečních věnovaná výzkumu, inovací a přenosu technologií (kampusu pro integraci vestavěných systémů - CISE), byla otevřena v roce 2012.

Místa

Rouen

ESIGELEC

Adresa, 1. řádek
Technopôle du Madrillet
Avenue Galilée - BP 10024
76801 Saint-Etienne du Rouvray

Rouen, Normandie, Francie