Přečtěte si oficiální popis

ESCOM je škola chemického inženýrství se sídlem ve Francii v Compiègne. Jeho výcvik a diplom jsou uznávány a akreditovány Komisí titulů inženýr (CTI) a ministerstvem vysokoškolského vzdělávání. Jsme součástí sítě soukromých škol FESIC, Confederation of Grandes Ecoles (CGE) a Gay-Lussac Federation (FGL), která spojuje škola chemie ve Francii.

Inženýrský výcvik ESCOM kombinuje vědecké disciplíny, zejména chemii, s inženýrskými technikami (včetně chemického inženýrství a procesního inženýrství), humanitními vědami (ekonomickými a společenskými vědami a jazyky) a otevřenost k podnikání a internacionalizace.

Spojením ESCOM se školení zaměřuje na inovace, ekologickou chemii a udržitelný rozvoj. Připravuje se pro širokou škálu profesí a odvětví: jemné chemikálie a aplikace, biotechnologie, agro-průmysl, životní prostředí, energie, léčiva, kosmetika ...)

Nachází se na univerzitě v ESCOM University of Technology (UTC), ESCOM přispívá k územní dynamice na akademické úrovni a výzkumu v oblasti zelené chemie a udržitelných procesů.escom2

Některé klíčové postavy

 • 1957 školní nadace
 • 3000 absolventů od založení
 • 630 studentů
 • 20 mezinárodních studentů každoročně uvítá
 • 24 učitelů a profesorů z oblasti výzkumu
 • 100 reproduktorů z akademického nebo průmyslového světa
 • 2 výzkumné týmy, 1 v procesním inženýrství, 1 v organické chemii s cílem valorizace zemědělských zdrojů
 • 2 konkurenceschopné klastry IAR (Průmysl a zemědělské zdroje) a Elastopoleescom1

Rámec životaCompiègne je provinční město, klidné a příjemné. Jeho obyvatelé těží z výjimečného přírodního a kulturního prostředí: Císařský palác, Clairière de l'Armistice, Château de Pierrefonds, Château de Chantilly, jeden z největších lesů v Evropě, národní hřebčín ...

 • Jedná se o město Francie, které se řadí mezi první z hlediska kvality života
 • 42 000 obyvatel pro 5000 studentů
 • 2 divadla, 2 koncertní sály, hudební festivaly (jazz, rock, elektro ...), sportovní zařízení (zimní stadion, bazén, haly a sportoviště, motokáry, bowling ...)
 • 45 minut vlakem z Paříže
 • 30 minut od letiště Roissy Charles De Gaulleescom3

Poplatky za školnéAbsolventi studentů podléhají školným.

Programy se vyučují na:
 • Francouzština

Tato škola dále nabízí:

Manažerské kurzy

ESCOM : École Supérieure de Chimie Organique et Minérale

ESCOM Chemistry uděluje inženýrský titul skládající se z 5 let studia vědy a techniky v oblasti chemie a procesního inženýrství. Tento diplom je uznáván stejným způsobem ... [+]

ESCOM Chemistry uděluje inženýrský titul skládající se z 5 let studia vědy a techniky v oblasti chemie a procesního inženýrství. Tento diplom je uznáván stejným způsobem jako Master v rámci Boloňských dohod. ESCOM Chimie v oboru chemického inženýrství je certifikován značkou EUR-ACE.

Zahraniční studenti se mohou připojit k chemii ESCOM na různých úrovních během těchto 5 let a zejména během 3. roku. Každý rok se skládá z kurzů, praktických laboratorních prací a stáží, které se budou provádět ve Francii nebo v zahraničí. Všechny kurzy jsou vyučovány ve francouzštině.

Ve 3. ročníku (ekvivalent posledního roku bakalářského studia) se program skládá z následujících předmětů:... [-]

Francie Compiègne
Září 2020
Francouzština
Denní studium
5 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Escom - Ecole Supérieure de Chimie Organique et Minérale
Adresa, 1. řádek
Ecole Supérieure de Chimie Organique et Minérale – ESCOM 1, allée du Réseau Jean-Marie Buckmaster 60200 Compiègne
Compiègne, Hauts-de-France, Francie
Website
Telefonní číslo
+33 3 44 23 88 29