ENSAI: National School for Statistics and Information Analysis

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

ENSAI, spolu s ENSAE je součástí seskupení Národohospodářské a statistiky školy (geny), která sdružuje výzkumné a pedagogické činnosti INSEE.

ENSAI je akreditován francouzským Akreditační komise pro inženýrství školství, CTI (Komise des titry d'Ingenieur), zadat magisterské úrovni inženýrský titul.

Společnost byla založena v roce 1994, byl ENSAI byl umístěn na Ker Lann Campus od roku 1996, v krajině nedaleko Rennes.

ENSAI je součástí sítě prestižních vysokých škol ve Francii známý jako Grande école, nebo specializované postgraduální studium. ENSAI je vzdělání vlaky svým studentům, aby se stal kvalifikovaným, manažeři na vysoké úrovni v oblasti zpracování a analýzu informací. Po absolvování statistického inženýrství nebo INSEE státního úředníka statistik programu, naši studenti mají trojnásobné odborné znalosti v oblasti statistiky, ekonometrie a informatiky, který je všeobecně uznávané ve všech profesionálních odvětvích.

Statistické inženýrství Studenti se statistické inženýři po 3 letech, kdy získání Diplôme d'ingénieur, magisterské úrovni vysokoškolské vzdělání rovnocenné Master of Science (MSc) ze statistiky (zástupce celkem 5 let a 300 ECTS kreditů po baccalauréat studia). Státní úředník studentské stážisté se stal oficiální státní úředník statistiky za INSEE po 2 letech; oni jsou placeni za jejich vzdělávání v ENSAI, měsíční čisté mzdy zhruba 1,700 € (součástí bonusy).

Naše poslání

Školení statistických inženýry

ENSAI je přední francouzský Grande Ecole, nebo absolvent školy, pro dávkování důkladné vzdělání v oboru statistiky, ekonomie a informatiky, umožní jeho absolventům pracovat v jedné z mnoha oborů statistického inženýrství. Po třech letech studia, naši studenti absolvovat jako ENSAI statistické techniky, s titulem, který je akreditován ČOI.

Školení INSEE vedení Pro francouzského Národního institutu pro statistiku a ekonomická studia Pro třetiny našich studentů každý rok, přichází na ENSAI znamená začít svou kariéru ve státní službě jako člen INSEE sboru pro státní zaměstnance statistiků. Trénink trvá dva roky a sledují stejné kurzy jako statistická studentů strojírenských oborů v průběhu tohoto období. Státní zaměstnanci mohou, za určitých podmínek, získat Bac + 5 úrovni ze strany "statistika a ekonometrie, Public Statistics Major" magisterského studia díky integrovanému vzdělávání, která může být trvalý (po dva roky počátečního vzdělávání) nebo odloženo (při Prvních šest let svého profesního života).

Klíčové údaje

  • 414 studentů ve všech, 240 statistické inženýrství studenti (31 zahraničních studentů), 94 INSEE státní úředník studentské statistiky a 80 Masters.
  • 32 přijímáni na základě předchozích kvalifikací (DUT, francouzský University Technology diplom, což odpovídá HND, bakalářských, magisterských, atd.)
  • 31 zahraniční statistické inženýrství studenti - 21 stálých lektorů - 475 profesionální učitelé z firemní, akademické a občanské arény služeb.
  • 39 administrativní a technický personál - 2 in-house výzkumné týmy (LABORATOIRES) - 12 studentů příprava magisterských a 5 doktorát - 7250m2 budov - 162 počítačů pro použití studentů - 165 ha campus 98 jsou vyvinuty (60%)

Historie školy

Do roku 1994 toto školení by ENSAI byla jako pobočka ENSAE (Paříž Graduate School of Economics, statistiky a financí) v Paříži.

Když se geny (Seskupení národních ekonomik a statistiky škol) byl zřízen, pobočka CGSA z ENSAE byla přejmenována na Ecole Nationale de la statistika et de l'Analyse de l'Information (ENSAI, Národní škola pro statistiku a analýzu informací ). To vlaky inženýři pro všechny oblasti statistiky a zpracování informací.

ENSAI a dva výzkumné týmy z Centra pro výzkum v oboru ekonomie a statistiky (CREST), se stěhoval do Rennes v roce 1996.

Místa

Rennes

National School of Statistics and Information Analysis

Adresa, 1. řádek
Ensai campus de ker-lann
Rue blaise pascal
BP 37203

35172 Rennes, Bretaň, Francie
Telefonní číslo
+33 2 99 05 32 32