CEMS - The Global Alliance in Management Education

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

CEMS

Globální aliance v oblasti managementu vzdělávání

CEMS je strategická aliance předních obchodních škol a nadnárodních společností. Jejím prvním úkolem je stanovit globální standard excelence pro předběžné zkušenosti magisterského managementu .

Společnost byla založena v roce 1988 v Evropě a síť se neustále rozrůstá, především kvůli úspěchu a popularitě magisterského programu CEMS v oblasti mezinárodního managementu : programu MIM . Dnes je CEMS globální ligou lídrů na trhu magisterských studií a nemůže být rovnocenná z hlediska pověsti svých členů: 26 světových akademických institucí spolupracuje společně s více než 64 korporátními partnery a nabízí mezinárodním, postgraduálním studentům jedinečná směs vysoce kvalitního vzdělání a profesionálních zkušeností.

Členové CEMS spolupracují na následujících iniciativách:


- CEMS MIM (Master in International Management), prestižní nadnárodní obor podnikání, který lze považovat za nejlepší pas mezinárodní kariéry. Tento jednoletý společný studijní program je otevřen výhradně pro studenty magisterských škol CEMS, kteří splňují velmi přísná výběrová kritéria a získají titul CEMS ve spojení s jejich titulem v oboru domácnosti./>


- CEMS rovněž podporuje spolupráci fakult pro společnou výuku, výzkum a doktorské vzdělávání./>

CEMS Mission Statement

Schváleno nejvyššími řídícími orgány CEMS v listopadu 2008, současné prohlášení o činnosti odráží etický a odpovědný přístup, který alianci CEMS zaujímá ve vedení vzdělávání.

CEMS je globální aliance akademických a firemních institucí, která se zaměřuje na vzdělávání a přípravu budoucích generací mezinárodních vedoucích pracovníků.

Akademičtí a podnikatelští členové CEMS společně pracují na rozvíjení znalostí a poskytování vzdělání, které je nezbytné v mnohojazyčném, multikulturním a propojeném obchodním světě.

Společný CEMS Master v mezinárodním managementu je hlavním prostředkem k dosažení tohoto cíle.

Společným pro všechny aktivity je cíl podpory globálního občanství se zvláštním důrazem na následující hodnoty:

  • Snaha o dokonalost s vysokými standardy výkonu a etického chování;
  • Porozumění a čerpání z kulturní rozmanitosti s respektem a empatii;
  • Profesní odpovědnost a odpovědnost vůči společnosti jako celku.

Klíčová fakta

Nejnovější klíčové fakta

2010 Financial Times Globální magisterský titul v manažerském žebříčku

CEMS MIM se umístil na 2. místě na světě, první ve tříletém žebříčku a první na kombinovaných mezinárodních kritériích. 4 CEMS školy v top 5, 9 v horní 25, 18 v celkovém žebříčku.

CEMS kohort 2010-11

  • Celkový počet studentů: 904
  • 51% mužů, 49% žen
  • 64 národností (z toho 30 neevropských)

CEMS Graduate Survey 2010

Průzkum byl proveden mezi třídami CEMS MIM Graduates 2009, pět měsíců po ukončení studia. 43% míra odezvy.

  • 99% bylo zaměstnáno do 3 měsíců od ukončení studia.
  • 41% respondentů se nachází mimo domovskou zemi.
  • 71% respondentů denně komunikuje s 3 nebo více národnostmi.


Oblasti činností: Poradenství v oblasti řízení 20%, Spotřební zboží 16%, Energie 9%, Investiční bankovnictví 8%, Komerční / privátní bankovnictví 6%, Telekomunikace 6%, Média / informace 5%/>

Funkční oblast: Finance 24%, Marketing 15%, Obecné řízení 10%, Prodej / Export 9%, Audit 3%, Řízení řízení 3%, Výroba / provoz / dodavatelský řetězec 3%

Globální přítomnost

Od panevropských počátků v roce 1988 se aliance CEMS stala skutečnou globální organizací.

* Z evropského společenství do globální aliance

Schválená Výkonnou radou CEMS v roce 2007, stávající strategie globalizace vnímala CEMS otevřenou pro Asii, Australasii, Severní a Jižní Ameriku. Během posledních dvou let začaly školy z Austrálie, Brazílie, Kanady, Mexika, Portugalska, Ruska, Singapuru a Turecka poprvé dodávat CEMS MIM. Japonsko se stalo posledním plným členem CEMS na konci roku 2010, přičemž CEMS MIM bude dodáno od začátku akademického roku 2011-12.

Tento vývoj je odrazem rostoucího kosmopolitního složení vstupující kohorty studentů . Současná třída zahrnuje 64 národností, z nichž 34 je evropských a 30 není evropských.

Po absolvování studia pak pokračují ve skutečně mezinárodní kariérové ​​trajektorii ve velkém rozmanitém odvětví a v mnoha případech v rámci nadnárodních společností .

CEMS je i nadále silným globálním hráčem v podnikovém světě a pracuje v úzké spolupráci s více než 60 nadnárodními společnostmi, z nichž každý má vysokou reputaci jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni.

Místa

Agde

Adresa, 1. řádek
1, rue de la Libération
78350 Jouy-en-Josas

78350 Agde, Occitanie, Francie

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium