Přečtěte si oficiální popis

O společnosti École Polytechnique

École Polytechnique je přední francouzský institut, který spojuje špičkové výzkumy, akademické pracovníky a inovace na špici vědy a techniky. Jeho kurikulum podporuje kulturu dokonalosti se silným důrazem na vědu, zakotvenou v humanistických tradicích. Škola vytváří společensky zodpovědné profesionály, kteří vynikají vedením komplexních a inovativních projektů, které řeší současné a budoucí výzvy, kterým čelí naše společnost.

Strategie a mise

V dnešním klimatu zuřivé hospodářské soutěže je inovace jedinou cestou k prosperitě. École Polytechnique trénuje vůdce s pevným zázemím v multidisciplinární vědě prostřednictvím rozsáhlé expozice jak podnikání, tak výzkumu.

DNA École Polytechnique : víra v inovace, hnací síla prosperity

École Polytechnique byla založena v roce 1794, což bylo období, které bylo poznamenáno nejen politickými a ekonomickými změnami, ale také koncem věku osvícení. Během tohoto jedinečného okamžiku v historii předvídal výbor Comité de Salut Public budoucí aplikace nesčetných vědeckých a technických poznatků, které se objevily během 18. století a vyvolaly průmyslovou revoluci. Pověřil Gaspard Monge, Lazare Carnot a několik dalších odborníků, kteří prostřednictvím konkurenčního náborového procesu získali nejlepší mozky svého času a naučil je vědu ve prospěch Francouzské republiky.

V roce 1804 Napoleon potvrdil roli společnosti Polytechnique v poskytování služeb státu tím, že udělila École Polytechnique vojenský status a dala školce své heslo:

"Pour la Patrie, les Sciences et la Gloire" ("Za vlasti, vědu a slávu").

Nyní, na začátku 21. století, dalšího období charakterizovaného geopolitickými, ekonomickými a environmentálními obtížemi, stejně jako četnými průkopnickými technologiemi, École Polytechnique udržuje stejné filozofické jádro. Stálým obhájcem myšlenky, že inovace je jedinou hnací silou kolektivní prosperity, univerzita významně přispívá k podpoře zodpovědného produkčního, ekonomického a vědeckého rozvoje.

École Polytechnique produkuje a sdílí multidisciplinární znalosti nejvyšší úrovně

Jako instituce vysokoškolského vzdělávání se přirozeně snaží o sdílení nejaktuálnějších poznatků ve prospěch svých studentů, vybraných na základě kritérií excelence, pro které je uznávaná.

Nicméně, École Polytechnique také vytváří znalosti, protože jeho profesoři jsou jak učitelé, tak vědci. Pořádá přibližně dvacet laboratoří, které jsou úzce propojeny s francouzskými národními výzkumnými institucemi a které se zavázaly k prestižní mezinárodní spolupráci. Cílem těchto laboratoří je dosáhnout výsledků ve formě práv duševního vlastnictví a publikací v předních časopisech jak v základním, tak v aplikovaném výzkumu.

Krédo École Polytechnique má být multidisciplinární ve výuce a výzkumu. Strukturovaná kolem deseti vědeckých oborů, včetně humanitních a společenských věd, zaměřuje svůj výzkum na osm témat, které zahrnují spolupráci mezi laboratořemi. Takový model vychází z poznání, že plodné inovace přijaté společností se zrodily z konfrontace a spolupráce disciplín, včetně filozofie.

École Polytechnique slouží společnosti, firmám a studentům

V informované a mobilní společnosti si dnešní nejlepší studenti na celém světě mohou vybrat z libovolného počtu univerzit. Vysokoškolské vzdělání je mezinárodní soutěž a l'X má svůj vlastní podíl konkurentů - což jsou mimochodem často partneři - co jsou finanční prostředky z veřejných i soukromých zdrojů podstatné.

V tomto stimulačním prostředí má být cíl École Polytechnique uznáván nejvýznačnějšími studenty z celého světa jako instituce, kde mohou získat znalostní bázi a know-how a získat přístup do sítě bývalých studentů, což jim umožní mít plný profesionální život v souladu s jejich ambicemi.

Univerzita rovněž rozvíjí své aktivity, které mají prospěch společnostem, které vytvářejí hodnotu. Doufá, že jim nabídne výsledky výzkumu a vývoje, které jim umožní prosperovat jak na průmyslové, tak na ekonomické úrovni.

Nakonec École Polytechnique nezapomíná na svou roli ve společnosti. Úloha šíření znalostí univerzity není omezena na výzkumné publikace a nyní se rozšiřuje na on-line výuku prostřednictvím "Formations en Ligne Ouvertes à Tous" (Online školení otevřených všem). Jeho vliv v celé komunitě může být viděn na více než vzdělávací a vědecké úrovni; ačkoli jeho akce na podporu vytváření podniků, rozsah univerzity se nyní rozšířil o ekonomický rozvoj.

Hodnoty pro dokončení znalostí

L'X se nejen usiluje o vytváření znalostí. Usiluje o rozvíjení příkladných hodnot u svých studentů a výzkumných profesorů.

Věda a svědomí: kult integrity a smyslu pro veřejný zájem jsou součástí hluboce zakořeněné kultury. Široce je École Polytechnique otevřená světu a nadšeně vítá nové zážitky.

Univerzita nyní kombinuje tyto základní charakteristiky s takovými důležitými vlastnostmi, a to poslušností a podnikatelským duchem, které představují zásadní vlastnosti ve světě, který se usmívá na týmy, které jsou agilní a ochotné riskovat.

Hrdý na svou minulost, l'X se zavázal, že vědecké, technologické a průmyslové revoluce budou možné v 21. století.

Historie École Polytechnique

Produkt francouzské revoluce a věku osvícení, École Polytechnique má bohatou historii, která přesahuje 220 let. Od svého vzniku má škola tradici vědecké excelence a odhodlání sloužit společnému blahu.

Žebříčky

École Polytechnique je špičková francouzská inženýrská škola, která je konkurenceschopná na národní i mezinárodní úrovni.

N ° 1 Nejlepší francouzské Grandes Écoles ve vědě a technologii / Veškeré francouzské žebříčky kombinované / L'Usine Nouvelle / L'Étudiant

N ° 1 Francie a č. 16 Nejlepší evropské univerzity / QS World University Rankings 2018

N ° 1 Francie a N ° 2 Nejlepší světové malé univerzity / Times Higher Education 2018

Č. 1 Francie a č. 4 celosvětově pro vedoucí pracovníky v oblasti vzdělávání / Podle indexu Alma Mater 2017

Občanská angažovanost

Překonání hlavních společenských výzev je nedílnou součástí historie a tradice École Polytechnique při prosazování excelence, pokroku a vědy. Se svými perspektivami přijatelnosti a dostupnosti se škola aktivně zasazuje o politiku udržitelného rozvoje a sociální odpovědnosti.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina
  • Francouzština

Tato škola dále nabízí:

MSc

École Polytechnique

Ecole Polytechnique a naše partnerská obchodní škola HEC Paris nabízejí nový dvouletý společný postgraduální studijní program v oboru "Data Science for Business". Zaměřuj ... [+]

Na první pohledDiplom: magisterský titulTyp: Průmysl orientovaný titulPočet ECTS kreditů: 140Začátek: září 2019Doba trvání: 2 rokyJazyk: angličtinaMísto: FranciePoplatky za školné: 18 900 EUR / rok

V dnešním transformujícím se a konkurenčním světě se firmy snaží zůstat před trhem a činit nejlépe informovaná obchodní rozhodnutí. Investování do inovačních technologií se stalo nezbytností.

Sběr a analýza dat v reálném čase pomáhají společnostem určovat nové trendy na trhu. Prostřednictvím investování a zavádění velkých datových systémů získají nové pohledy na budování citlivějšího a efektivnějšího podnikání, dosažení vyšší úrovně výkonnosti a uvolnění nových tržních příležitostí při sledování jejich rizik.... [-]

Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Manažerské kurzy

École Polytechnique

Dvouletý absolventský titul plně vyučovaný v angličtině je určen k profesionalizaci. Zatímco v prvním roce získáte nástroje a techniky, druhý ročník se zaměřuje na aplika ... [+]

Master CybersecurityNa první pohledDiplom: magisterský titulTyp: Průmysl orientovaný titulPočet ECTS kreditů: 140Začátek: září 2019Doba trvání: 2 rokyJazyk: angličtinaMísto: FranciePoplatky za školné: 15 000 EUR / rokPopis programu

Online pirátství je rostoucí a univerzální zájem lidí, společností a vlád. Jak se hackeři stávají agilnějšími, profesionálové v oblasti počítačové bezpečnosti se stávají nepostradatelným pro každé odvětví. Rychle rostoucí poptávka po expertech na vysoké úrovni v oblasti kybernetické bezpečnosti inspirovala l'X, aby mu vyčlenil celý program vytvořením programu Cybersecurity: Threats and Defense Master .

... [-]
Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
École Polytechnique

Program ekonomiky, analýzy dat a firemních financí vybavuje studenty kvantitativní metodikou a zkušenostmi v reálném světě, které jsou nezbytné pro důkladnou ekonomickou ... [+]

Master Economics, Data Analytics a Corporate FinanceNa první pohledDiplom: magisterský titulTyp: Průmysl orientovaný titulPočet ECTS kreditů: 140Začátek: září 2019Doba trvání: 2 rokyJazyk: angličtinaMísto: FranciePoplatky za školné: 12 000 EUR / rok

Na základě špičkového ocenění École Polytechnique v oblasti aplikovaných věd získáte ekonomický, datový analytický a postgraduální titul Corporate Finance jedinečnou příležitost získat kompletní strategické znalosti o nových a transformujících se trzích v ekonomice. Průmysl 21. století.

Pracuje ve světě konstantního toku

S technologií, která proniká do všech sektorů ekonomiky, může zhoršující se tempo inovací způsobit narušení na všech úrovních průmyslu. Korporátní giganti se najednou ocitnou v úpadku, vyhnaném meteorickým vzestupem rušivých nově příchozích - viz podobné dopady společnosti Uber a Airbnb na jejich roztřesení v sektoru dopravy a pohostinství.... [-]

Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
École Polytechnique

Ekotechnologie pro udržitelnost a environmentální management (ECOSEM) nabízí odborné znalosti v reálném světě o otázkách životního prostředí, včetně diagnostických, ošetř ... [+]

Hlavní ekotechnologie pro udržitelnost a životní prostředí ECOSNa první pohledDiplom: magisterský titulTyp: Průmysl orientovaný titulPočet ECTS kreditů: 140Začátek: září 2019Doba trvání: 2 rokyJazyk: angličtinaMísto: FranciePoplatky za školné: 12 000 EUR / rok

École Polytechnique je odhodlána poskytovat programy, které kladou důraz na špičkovou úroveň věd a současně poskytují úplné pochopení jejich průmyslových, ekonomických a sociálních kontextů.

Ekotechnologie pro udržitelnost a environmentální management (ECOSEM) nabízí odborné znalosti v reálném světě o otázkách životního prostředí, včetně diagnostických, ošetřovacích a valorizačních procesů týkajících se znečištění půdy a vody, spolu s důkladným pochopením ekonomických a sociálních výzev pro jejich rozvoj . Některé mezinárodní právní a etické poznatky dokončují technické a manažerské kurzy.... [-]

Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
École Polytechnique

Ošetřování energie a životního prostředí jako dvou rovnocenných částí, které určují naši klimatickou budoucnost, získává studijní obor Energetické prostředí: vědecká tech ... [+]

Master Energy Environment: Technologie a řízení vědyNa první pohledDiplom: magisterský titulTyp: Průmysl orientovaný titulPočet ECTS kreditů: 140Začátek: září 2019Doba trvání: 2 rokyJazyk: angličtinaMísto: FranciePoplatky za školné: 12 000 EUR / rok

V posledních letech se objevil globální konsensus o naléhavosti přijetí opatření ke zmírnění změny klimatu, která vyvrcholila v prosinci 2015 Parížskou dohodou na 21. konferenci stran (COP21). 195 zemí přijalo první univerzální globální dohodu o klimatu, která omezuje růst globálních teplot na 2 ° C. Dohoda také stanoví svůj cíl omezit nárůst na 1,5 ° C, což by výrazně snížilo riziko změny klimatu pro ekosystémy a lidské obyvatelstvo. Budoucnost výroby energie a zvláště kapacit výroby energie z obnovitelných zdrojů leží v centru úsilí o dosažení těchto nových cílů.... [-]

Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
École Polytechnique

Program École Polytechnique Ingénieur Polytechnicien je jedinečný čtyřletý program: 3 roky k získání diplomu inženýrství a 1 rok k získání diplomu École Polytechnique . ... [+]

Obecné i specializované studie

Program École Polytechnique Ingénieur Polytechnicien je jedinečný čtyřletý program : 3 roky k získání diplomu inženýrství a 1 rok k získání diplomu École Polytechnique .

Tento čtyřletý učební plán poskytuje studentům:

Multidisciplinární vědecká příprava, která poskytuje studentům širokou vědeckou základnu (základní vědy, inženýrské vědy, sociální ekonomie).Lidský, vojenský a sportovní trénink, který umožňuje studentům rozvíjet své behaviorální a relační dovednosti.Specializované kurzy s pokročilými vědeckými koncentracemi, které soupeří s nejlepšími strojírenskými školami po celém světě... [-]
Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina,Francouzština
Denní studium
4 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
École Polytechnique

Studijní program Inteligentní města a městská politika poskytuje hluboké znalosti o nových a transformujících se metropolitních oblastech a jejich konkurenčním prostředí. ... [+]

Inteligentní města

Na první pohledDiplom: magisterský titulTyp: Průmysl orientovaný titulPočet ECTS kreditů: 140Začátek: září 2019Doba trvání: 2 rokyJazyk: angličtinaMísto: FranciePoplatky za školné: 12 000 EUR / rok

Ve stále globálnější ekonomice jsou metropolitní oblasti základními složkami hospodářské soutěže a růstu. Kapitál, fondy pracovních sil, znalosti, infrastruktury a jejich distribuce uvnitř a v celém geografickém prostoru hrají hlavní roli v hospodářském rozvoji a prosperitě metropolitní oblasti.

Jak zdůraznil Economist, zpráva amerického think-tanku Brookings Institution ukazuje, že "největší 300 metropolitních ekonomik světa představuje 19% světové populace a téměř polovinu světového HDP. V uplynulém desetiletí měly příjmy a pracovní místa v těchto městských oblastech rychleji než jejich národní průměry. "... [-]

Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
École Polytechnique

Internet věcí: Inovační a manažerský program (IoT-IM) Absolvent je založen na multidisciplinárním přístupu značky Ecole Polytechnique a poskytuje potřebné znalosti a znal ... [+]

Master Internet věcí: inovační a řídící programNa první pohledDiplom: magisterský titulTyp: Průmysl orientovaný titulPočet ECTS kreditů: 140Začátek: září 2019Doba trvání: 2 rokyJazyk: angličtinaMísto: FranciePoplatky za školné: 12 000 EUR / rok

Z mobilních telefonů, hodin, mediálních platforem, užitných sítí a zdravotnických zařízení přicházejí propojené objekty na všech úrovních průmyslu a technologií. Vzhledem k tomu, že se společnost stále více digitalizuje, data, která vytvářejí, umožňují nové interakce a obchodní modely s rozsáhlými dopady na tradiční ekonomické systémy a dokonce i na sociální zvyky.

Pro firmy ve 21. století je nezbytné vyvíjet strategie a dovednosti potřebné k tomu, aby se jejich výrobky propojily, aby se zabránilo jejich zastarávání. Ale jak se tyto dovednosti vyvíjejí?... [-]

Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
École Polytechnique

Toto nové učební osnovy se silně zaměřuje na umělou inteligenci, včetně statistického učení a aplikací v oblasti vědy o datech. Zahrnuje také doplňkovou oblast pokročiléh ... [+]

Mistr v umělé inteligenciNa první pohledDiplom: magisterský titulTyp: Průmysl orientovaný titulPočet ECTS kreditů: 140Začátek: září 2019Doba trvání: 2 rokyJazyk: angličtinaMísto: FranciePoplatky za školné: 15 000 EUR / rokPopis programu

Toto nové učební osnovy se silně zaměřuje na umělou inteligenci, včetně statistického učení a aplikací v oblasti vědy o datech. Zahrnuje také doplňkovou oblast pokročilého vizuálního výpočetní techniky, včetně 3D počítačové grafiky, virtuální a rozšířené reality, multimodální interakce, počítačové vidění, robotika a 3D Fabrication, které buď využívají, nebo vedou k vývoji nových AI metod. Tento učební plán v oblasti umělé inteligence a vizuální výpočetní techniky je tedy jádrem digitálních věd a nejslibnějšími, nejnovějšími aplikacemi.... [-]

Francie Palaiseau
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině

École Polytechnique, a magical world

Behind the scenes at École Polytechnique

Adresa, 1. řádek
91128 Palaiseau, Île-de-France, Francie
Website