University of Turku

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Multidisciplinární. Mezinárodní. Výzkumná univerzita.

Kromě Turku máme také kampusy ve městech Rauma a Pori a operace po celém Finsku - od Laponska po souostroví.

University of Turku patří mezi první 1% na světě
Hodnocení QS World University 2018

Efektivní výzkum

Provádíme výzkum a snažíme se o lepší budoucnost a pohodu.

Podporujeme bezplatnou, efektivní a otevřenou vědu.

Náš výzkum je profilován do šesti tematických oblastí:

 • Biofuture
 • Děti, mladí lidé a učení
 • Kulturní paměť a společenská změna
 • Digitální futures
 • Vývoj a diagnostika léčiv
 • Námořní a námořní studie

teamwork.jpg

Prohlášení o poslání

University of Turku je mezinárodně konkurenceschopná vědecká univerzita, jejíž činnost je založena na vysoce kvalitním multidisciplinárním výzkumu.

Podporujeme vzdělávání a svobodnou vědu a poskytujeme vysokoškolské vzdělání založené na výzkumu. Univerzita je součástí mezinárodní akademické obce. Úzce spolupracujeme s finskou společností a aktivně se podílíme na rozvoji našeho regionu.

Strategické cíle

Efektivní výzkum

Dnešní a zítřejší komplikované problémy řešíme pomocí našeho základního výzkumu. Pro náš výzkum uplatňujeme interdisciplinární přístup, abychom zvýšili jeho kvalitu a společenskou účinnost. Posilujeme kariéru výzkumného pracovníka, otevřenou vědu a podporu výzkumu.

Odpovědné vzdělávání

Jsme multidisciplinární a inspirující vysokoškolská instituce. Naše vzdělání je založeno na nejnovějších vědeckých poznatcích a odpovídá měnícím se potřebám společnosti. Zajišťujeme, aby studijní dráhy byly flexibilní a přímé.

Katalyzátor pro sociální pohodu a ekonomiku

Uznáváme inovace plynoucí z našeho výzkumu a našich globálně konkurenceschopných vzdělávacích služeb. Podporujeme podnikatelský přístup a využívání výzkumu ve spolupráci s obchodním životem.

Komunitní blaho

Jsme odpovědným zaměstnavatelem a naše operace jsou založeny na společných hodnotách. Budujeme povzbuzující a interaktivní univerzitu, kde je radost studovat a pracovat.

Díky našim vynikajícím službám, kompaktnímu kampusu a aktivnímu studentskému životu se mezinárodní studenti cítí jako doma a v bezpečí od samého začátku svého pobytu.

10 Nejlepší důvody k výběru UTU

 • UTU je nejvíce mezinárodní univerzita ve Finsku.
 • Magisterské a doktorské programy založené na našich silných stránkách ve výzkumu.
 • Budoucí kariérní vyhlídky.
 • Velkorysá stipendia, dostupná pro talentované studenty.
 • Profesoři a lektoři, kteří vás vyzývají k učení.
 • Osobní podpora a služby během vašich studií.
 • Vynikající zařízení a vzdělávací prostředí.
 • Široký výběr volitelných a vedlejších studií.
 • Aktivní studentský život a všestranné aktivity.
 • Kompaktní kampus, kde je vše blízko.

Přečtěte si více:

research.jpg

Inspirující kariéra ve výzkumu

Blaho celé univerzity je pro nás důležité. Chceme podporovat mladé vědce v jejich kariéře a nabízet výzkumné prostředí a komunitu, která je inspiruje k jedinečným úspěchům a výsledkům.

17 Doktorské programy
170 doktorských titulů ročně
Inovace z výzkumu

Preventivní účinek xylitolu na zubní kaz byl poprvé objeven na stomatologickém ústavu University of Turku . Každý rok pochází z výzkumu provedeného na univerzitě přes sto různých inovací a desítky objevů vynálezů.

Kreativní, obratný a inovativní

Rozvíjíme podnikatelský přístup a aktivity na celé univerzitě. Nabízíme růstovou platformu pro startupy a spinoffs vycházející z špičkového výzkumu.

Budujte s námi svou budoucí kariéru

University of Turku je oblíbeným cílem výměnných, magisterských a doktorských studií. Spolupracujeme s více než 400 univerzitami po celém světě a nabízíme našim studentům široký výběr kurzů a programů vyučovaných v angličtině.

20 000 studentů z více než 100 zemí
Ročně 650 příchozích a
750 odchozích studentů výměny

95% zahraničních studentů nás vybírá díky vysoce kvalitnímu výzkumu

laskiainen.jpg

Vítejte ve Studentském městě Turku

Areál Turku University of Turku se nachází v blízkosti centra města a řeky Aura v blízkosti ostatních vysokých škol, společností v Turku Science Park a Turku University Hospital. Areál kampusu sahá od katedrály Turku až k železniční stanici Kupittaa.

V blízkosti kampusu se nacházejí všechny důležité služby pro studenty, personál i návštěvníky. Cesta všude je vhodná buď pěšky, na kole nebo městskými autobusy Föli.

Společným cílem vysokých škol Turku a města Turku je být nejlepším finským studentským městem! Aktivní studentský život, snadná a dobře fungující veřejná doprava a dostupné bydlení jsou velkým přínosem Turku. Doporučuje až 99% studentů vysokých škol ve městě

Přiměřené životní náklady s mnoha

Podle strategického cíle stanoveného městem bude Turku do roku 2029 nejzajímavějším městem severního Baltského moře se silným základem v umění i vědách. Turku buduje jedinečná aktiva - kreativní zpracovatelský průmysl, biotechnologie, logistické znalosti - prostřednictvím komfortu klastru a synergií.

Vítejte ve finském Turku!

Místa

Turku

Adresa, 1. řádek
Student and Admissions Services
University of Turku
20014 Turun yliopisto

Turku, Finsko

Rauma

Adresa, 1. řádek
Department of Teacher Education
Seminaarinkatu 1

26100 Rauma, Finsko

Programy

MA
MSc