University of Oulu

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

University of Oulu je mezinárodní vědecká univerzita, která vytváří inovace pro budoucnost, pohodu a znalosti prostřednictvím multidisciplinárního výzkumu a vzdělávání. Budoucí inovace je o hledání, využití a aplikaci nových znalostí. University of Oulu zkoumá lidi a kulturu v měnícím se životním prostředí a také příležitosti, které nová technologie poskytuje ke zlepšení pohody lidí a životního prostředí. University of Oulu je multidisciplinární odborník na severnost.

Top 3 důvody ke studiu zde

 • Na University of Oulu podporujeme učení a provádíme výzkum, který tlačí hranice známých.
 • Dopad na univerzitě je založen na dokonalosti, vysokých ambicích a produktivity ve všech našich aktivitách.
 • Naší strategií je posílit náš význam v mezinárodním výzkumu a zajistit naši úlohu spolu se světovými lídry v našich oblastech zájmu.

O nás

# 201 Hodnocení světových univerzit
Times Higher Education
# 401
Akademické hodnocení světových univerzit
Shanghai Jiao Tong University
oulumap

Dějiny

Společnost byla založena v roce 1958 a naše výzkumná a vzdělávací komunita je silná 16 000 studentů a 3 000 zaměstnanců a je jednou z největších a nejvíce multidisciplinárních univerzit ve Finsku. Deset fakult, mnoho kateder a specializovaných výzkumných jednotek University of Oulu tvoří základ multidisciplinárního výzkumu, inovací a školení odborníků pro náročné profesionální úkoly.

Vzdělání

Struktura 10 fakult odráží profil University of Oulu ve výzkumu, vzdělávání a společenských rolích. Fakulty jsou:

 • Biochemie a molekulární medicína BMM
 • Vzdělání EDU
 • Humanitní studia HUM
 • Informační technologie a elektrotechnika ITEE
 • Medic. MED
 • Oulu obchodní škola OBS
 • Oulu těžební škola OMS
 • Oulu škola architektury OSA
 • Věda SCI
 • Technologie TECH

Výzkum

Na University of Oulu podporujeme učení a provádíme výzkum, který posouvá hranice známých. Využíváme celý náš potenciál k tomu, abychom přispěli k řešení některých největších globálních výzev, včetně udržitelného využívání zdrojů, zodpovědného podnikání, dobrých životních podmínek lidí a celoživotního zdraví, inteligentních systémů a rozvoje služeb a využití environmentálních rizik.

Kariéra

University of Oulu v severním Finsku je mezinárodní, multidisciplinární výzkumná univerzita s bohatým fondem kreativních a intelektuálních talentů. Konkrétněji, University of Oulu zahrnuje vědeckou univerzitu, technickou univerzitu a obchodní školu ve stejné organizaci. Region Oulu je uznáván jako světová třída R

Služby

Studentské služby

UniOulu se stará o jednotlivce. Podporujeme vaše akademické problémy fungující infrastrukturou a snadným přístupem. Na svém pracovišti budete mít osobní akademický kontakt, na kterého se můžete obezřetně obracet podle svého křestního jména a který vám pomůže s vypracováním individuálního studijního plánu. Dobře připravený studijní plán je cenným nástrojem pro pokrok ve vaší studijní cestě. Setkáte se s vaším kummi, prvním studentským kolegou, online ještě před příjezdem. Kummis jsou starší studenti University of Oulu kteří vám na začátku pomohli zvyknout si na každodenní život v Oulu.

Studentské bydlení

Místní studentská bytová nadace PSOAS nabízí širokou škálu možností ubytování, od společných bytů po studia, po celém městě. Ať už žijete v Oulu, služby od supermarketů po knihovny a sportovní zařízení jsou blízko vašeho domova. Studenti hodnotí PSOAS jako jeden z předních poskytovatelů bydlení na světě.

Tellus Innovation Arena

Tellus Innovation Arena je otevřený inovační prostor, který se nachází v srdci areálu areálu Linnanmaa. Je postaven pro učení, spolupráci a události pro všechny otevřené průzkumníky zevnitř i zvenčí univerzity. Seznamte se s lidmi, rozvíjejte nápady a prezentujte projekty - to je úplně jiný rozdíl.

Zdravotní služby

Zdravotnické služby studentů pro všechny studenty bakalářského a magisterského studia jsou umístěny v areálu Linnanmaa. Zdravotní služby zahrnují lékařské, duševní a zubní ošetření. Většina služeb je zdarma, zatímco u některých je účtován nominální poplatek.

oulustudents102

Studentský život

Studentské organizace jsou odborníky na organizování kulturních aktivit, sportovních akcí, večírků a výletů ve Finsku. Tyto organizace zaměřené na konkrétní studijní obor mají mezinárodně zkušené členy s přímými znalostmi, které mohou sdílet. Kromě toho existují dvě celouniverzitní studentské organizace se zvláštním zájmem o problematiku mezinárodního vzdělávání.

Univerzitní sporty

Finové jsou sportovní nadšenci. Univerzita nabízí svým studentům a zaměstnancům sportovní aktivity od baletu po horolezectví a jógu, od kajaku až po běh na lyžích. Nebojte se vybrat ten, který je nejblíže vašemu tělu a duši!

Místa

Oulu

Adresa, 1. řádek
University of Oulu
Pentti Kaiteran katu 1

90570 Oulu, Finsko

Akreditace

EFMD Equis Accredited