Jyväskylä University Faculty of Mathematics and Science

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Kreativní a mezinárodní: Fakulta matematiky a vědy

Vítejte na Přírodovědecké fakultě! Matematicko-vědní fakulta provádí mezinárodně uznávaný výzkum a poskytuje nejvyšší úroveň výuky ve všech oblastech matematiky a věd, které zastupuje. Na fakultě se rozvíjejí nové myšlenky a sdílejí se s komunitou a odborníky, kteří budují budoucnost jak ve Finsku, tak iv zahraničí.

Svět potřebuje odborníky k řešení problémů zítřka. V celosvětovém měřítku existuje rostoucí potřeba odborníků v oblasti vědy. Zájem o stav životního prostředí a touha vybudovat udržitelnou budoucnost je to, co spojuje studenty matematiky a vědy. Budeme hrát aktivní roli ve vývoji matematiky a věd ve Finsku.

Nabízíme široké spektrum multidisciplinárního výzkumu s několika světovými výzkumnými skupinami. Máme značnou výzkumnou infrastrukturu pro experimentální i teoretický výzkum. Máme ty nejlepší učitele a vědce, nemluvě o moderních zařízeních a mezinárodním a kompaktním areálu.

Obecná informace

Fakulta matematiky a přírodních věd je založena roku 1965 a je nejstarší a největší fakultou univerzity. Má čtyři oddělení umístěná v areálech Mattilanniemi a Ylistönrinne. Areály Mattilanniemi a Ylistönrinne jsou pečlivě plánovány a mají své vlastní jedinečné rysy. Na fakultě je zapsáno zhruba 2300 studentů. Počet zaměstnanců je asi 560.

Na Fakultě matematiky a vědy jsou čtyři odbory:

  • Oddělení biologických a environmentálních věd
  • Katedra fyziky
  • Katedra chemie
  • Katedra matematiky a statistiky

Také máme tři výzkumná centra:

  • Laboratoř akcelerátorů
  • Nanoscience Center
  • Výzkumná stanice Konnevesi

Místa

Jyväskylä

The Faculty of Mathematics and Science

Adresa, 1. řádek
University of Jyväskylä
Ylistönrinne (YN), Survontie 9 C

FI-40014 Jyväskylä, Finsko