Silliman University

Úvod

Přečtěte si oficiální popisVšechny špičkové univerzity v zemi by se mohly pochlubit nabídkou kvalitního vzdělávání. Silliman se nijak neliší. Ale přesto, že se připojuje k řadám prestižních filipínských univerzit, je pokořena darem místa, které doplňuje doplněk přírodního prostředí k akademickému učení - jeden z prvků, který odlišuje Sillimana od ostatních.

Je vybaven 300 akátovými stromy a areál Silliman je jedinečně vyzdvižen mezi výhledem na hory Cuernos de Negros v pozadí a Visayanským mořem v jeho průčelí. Na školním areálu o rozloze 62 hektarů se nacházejí záhony zeleně, kde se rozvíjí osobní vztah, duchovní výživa usnadňuje a pojetí kvalitního studentského života nově definováno.

Univerzita Silliman je tavicí nádoba kultur a náboženství. Z celkové populace více než 9 000 je více než 300 mezinárodních studentů z 23 různých zemí. Jeho vztah ke sjednocené Kristově církvi na Filipínách jako protestantská univerzita nikdy nebyl překážkou výkonu náboženské svobody. Většina studentů Sillimanu jsou římští katolíci a hodně z nich jsou muslimové z Mindanao.

Univerzita se nachází v půvabném městě Dumaguete, nazvaném " Město jemných lidí ", hodinu jízdy od letadla z Manily a čtyři hodiny jízdy lodí z Cebu. Silliman prospívá ve městě, kde se nachází pruh restaurací, které nabízejí dobré jídlo podél bulváru a kde vše, co student potřebuje, je jen kousek od hotelu. Zatímco nabízí proslulé prostředí "odchodu do důchodu", město nezůstává po pokroku. Můžete nalézt vývoj infrastruktury a podniky, které podporují koncept městské univerzity.

Život v kampusu se točí kolem motta Via, Veritas, Vita (Kristus je cesta, pravda, život). Sillimanovým posláním je rozvíjet celou osobu v křesťanském kontextu a ve zdravém prostředí. Očekává se, že studenti začnou pracovat ve službách ostatním - což je další značka, která odlišuje Sillimana od jiných vysokoškolských institucí.

Je to také příznivý život v rezidenčním kampusu, který nastavuje univerzitu Silliman mimo jiné přední univerzity na Filipínách. 12 pravidelných a družstevních kolejí poskytují domov pro studenty Sillimanu, kteří přicházejí z místa mimo Dumaguete. V ubytovnách patří studenti k rodině, která je součástí větší komunity Silliman. Důsledkem tohoto smyslu pro společenství je "duch Silliman" - atmosféra osobní blízkosti, tepla, přátelství a znepokojení.

Institucionální rozdíly

Silliman je jednou z vybraných vysokoškolských institucí v zemi, které získala autonomní status Komise pro vysokoškolské vzdělávání. Stejná vládní agentura také označila Silliman za centrum excelence v ošetřovatelské výchově a vzdělávání učitelů a středisko pro rozvoj biologie, vzdělávání v oblasti informačních technologií a účetnictví.

S podporou Agentury Spojených států pro mezinárodní rozvoj je Silliman centrem excelence v oblasti správy pobřežních zdrojů . Jeho komunitní program pro správu pobřežních zdrojů inspiroval uznání Apo Islandu z města Dauin za jedno z nejlepších míst potápění na světě.

Stejně jako ostatní špičkové univerzity, akademické programy společnosti Silliman podléhají pravidelnému hodnocení některou ze tří akreditačních agentur: filipínské akreditační asociace škol, vysokých škol a univerzit, sdružení škol, vysokých škol a univerzit-akreditační agentury, as a Asociace teologického vzdělávání Jihovýchodní Asie.

Udržuje vazby na společný výzkum a výměnu fakult a studentů s univerzitami ve Spojených státech a Asii, navíc k silným vztahům se Spojeným sborem pro křesťanské vysokoškolské vzdělávání v Asii (UBCHEA) a mezinárodními rozvojovými organizacemi. Jeho nejdelší běh studentských výměnných programů jsou se třemi japonskými univerzitami: Mezinárodní křesťanskou univerzitou, Ferrisovou univerzitou a Univerzitou Shikoku Gakuin.

Místa

Dumaguete

Adresa, 1. řádek
Hibbard Avenue
6200 Dumaguete, Střední Visayas, Filipíny

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium