University of Tartu

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

The University of Tartu (UT) je hlavním centrem Estonska výzkumu a vzdělávání. Je to jediná univerzita v Pobaltí zařadil do Nejlepších 1,2% světových nejlepších univerzit (QS World University Rankings 2017-18). Společnost byla založena v roce 1632 a je jedinou klasickou univerzitou v Estonsku. Existuje více než 13 000 studentů studuje na UT (vč. 1300 zahraničních studentů (2016)) a UT má 3800 zaměstnanců (vč. 1800 akademických pracovníků (190 pedagogů)). K podpoře a rozvoji odborné způsobilosti svých studentů a akademických pracovníků má univerzita 80 partnerských univerzit ve 31 zemích.

UT obsahuje 4 fakult a 4 vysoké školy. Většina z UT se nachází ve městě Tartu, Druhé největší město v Estonsku; nicméně její vysoké školy se nachází v Pärnu, Viljandi a Narva. Tartu má populaci 100 000, a pětina jeho obyvatel tvoří studenti.

Tartu je živé studentské město. Každý akademický rok začíná prváka dní a upozorní každého semestru jsou jarní a podzimní studentských let, týdenní festival akcí zejména pro studenty. UT má řada studentů kluby a sdružení, od profesních organizací do neformální skupiny. Pro zahraniční studenty ESN Tartu je hlavní organizací, která se zaměřuje svou pozornost na blaho zahraničních studentů.

World-class výzkum UT je základem pro jeho vysoce kvalitnímu vzdělávání. Více doktorských titulů obhajuje UT než u všech ostatních estonských univerzit: 120 doktorských titulů bylo obhájeno pouze v UT v roce 2016 (239 na jiných estonských univerzitách). UT patří mezi TOP 1% světově nejvíce citovaných univerzit a výzkumných institucí v oblasti klinické medicíny, chemie, životního prostředí a ekologie, geovědnictví, rostlinné a živočišné vědy, geovedy, sociálních věd (obecně), molekulární biologie a genetiky, Biologie a biochemie, neurovědy a chování, psychiatrie a psychologie (ISI Web of Science 2017). Celkem 42 vědců UT patří k TOP 1% nejvíce citovaných vědců na světě (ISI Web of Science 2017), včetně programového manažera MSc v softwarovém inženýrství profesor Marlon Dumas.

UT nabízí široký výběr programů a unikátních disciplín pro studenty. UT také podílí na několika Erasmus Mundus a dalších společných studia programů realizovaných ve spolupráci s předními světovými univerzitami. UT následuje boloňského procesu v organizaci jeho učení a bakalářský a magisterský (3 + 2) systému studijních modulů. Délka doktorského studia je 4 roky. Akademický rok začíná na začátku st září každý rok.

Místa

Tartu

University of Tartu

Adresa, 1. řádek
Ülikooli 18
50090 Tartu, Tartu County, Estonsko
Telefonní číslo
+372 737 5100

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium