Přečtěte si oficiální popis

Estonian Academy of Arts , založená v roce 1914, je jedinou veřejnou vysokou školou v Estonsku nabízející vyšší vzdělání v oblasti výtvarného umění, designu, architektury, médií, vizuálních studií, umělecké kultury, kulturního dědictví a ochrany. Nachází se v hlavním městě Tallinnu, je aktivní studijní a výzkumnou institucí a předním národním centrem inovací v oblasti vizuální kultury.

Téměř 1 200 studentů je v současné době zapsáno na Estonian Academy of Arts a vyučuje 89 profesorů, docentů, učitelů a lektorů z Estonska a ze zahraničí. Studie probíhají v malých skupinách pečlivě vybraných studentů a Estonian Academy of Arts pyšní nízkým poměrem mezi studenty a profesory.

EAA nabízí šest magisterských programů vyučovaných v angličtině: animace, současné umění, design

Nabízíme také bakalářský program v mediální grafice , vyučovaný v ruštině. Navíc nabízíme mezinárodní doktorský program s názvem Umění a design .

EAA podporuje inovace a experimenty a studenti jsou schopni absolvovat moduly a workshopy mimo své specializace. Mít nápad? Zkus to! Najdete tam osvěžující nedostatek byrokracie. Ti, kteří studují na EAA brzy objeví široké spektrum možností.

Zveme vás, abyste se k nám připojili!

DĚJINY

Od počátku 20. století je Estonian Academy of Arts významným centrem estonské výtvarné výchovy. Estonská umělecká společnost založila v roce 1914 Tallinn Applied Art School, která nabízí všeobecné vzdělání a odbornou přípravu v oblasti umění a řemesel.

Po vypracování učebních plánů byla jako model použita umělecká škola Stieglitz v St. Petersburgu, která se soustředila na výuku technických a praktických dovedností. V roce 1924 se škola stala Státní uměleckou uměleckou školou, která poskytovala vzdělání ve všech tradičních oborech užitého umění, a ve 30. letech 20. století přidala do svého programu výtvarné disciplíny. V roce 1932 se škola přestěhovala do nového vícestupňového školního typu a bylo možné požádat o diplom specialisty nebo uměleckého umělce.

Škola byla přejmenována na Státní průmyslovou uměleckou školu v roce 1938. V roce 1944 byla škola přejmenována na Tallinn Státní umělecký institut ESSR. V důsledku centralizace systému výtvarné výchovy v roce 1951 byly všechny studie převedeny z Tartu na Tallinn, byly přidány architektonické studie a název byl změněn na Státní umělecký institut estonského SSR (SAIE, estonská zkratka ERKI). V roce 1989 byla ERKI přejmenována na Tallinn Art University a od roku 1995 se jmenuje Estonian Academy of Arts .

MEZINÁRODNÍ VZTAHY

Cílem akademie je být uprostřed života. To je důvod, proč je pozornost věnována společnosti a odbornému světu široce.

EAA má úzké vazby a dohody o spolupráci s více než 100 mezinárodními univerzitami a mnoha mezinárodními sítěmi, prostřednictvím kterých lze vyjednávat výměny studentů a fakult a rozšířit možnosti učňovského vzdělávání. EAA je členem CUMULUS (Mezinárodní asociace univerzit a vysokých škol, výtvarného umění a médií); EAAE (Evropské sdružení pro architektonické vzdělávání); ELIA (Evropská liga institutů umění) a prostřednictvím společnosti NORDPLUS je členem mnoha profesionálních sítí.

Od roku 1999 je EAA členem Programu celoživotního učení Erasmus Evropské komise, v němž bylo podepsáno více než 100 bilaterálních výměnných dohod. Kromě programu Erasmus vstoupila Estonian Academy of Arts do studijních a fakultních smluv o výměně a spolupráci s deseti mezinárodně uznávanými uměleckými vysokými školami mimo Evropskou unii.

Pravidelné a intenzivní kontakty jsou udržovány se světem mimo akademickou sféru prostřednictvím výstav a vydavatelských prací, organizováním mnoha akcí a ve spolupráci s podniky a veřejnými institucemi.

Zahraniční vztahy, výměna fakult a studentů, poradenství o možnostech zahraničního učňovského vzdělávání a informace o grantech koordinuje Úřad pro mezinárodní vztahy.

SPOLUPRÁCE A PODNIKÁNÍ

EAA spolupracuje s univerzitami, kulturními institucemi, uměleckými sdruženími, orgány místní správy a podniky v Estonsku a v zahraničí.

Estonian Academy of Arts spolupracuje s mnoha estonskými a mezinárodními podniky v oblasti vědy a rozvoje. Partneři se liší v závislosti na oblasti specializace a akademie je schopna nabídnout řadu služeb od výzkumu a analýzy až po vytváření prototypů.

Ministerstvo rozvoje je spojením vzdělání a podnikání. Služby a řešení podporující hlavní činnosti EAA jsou vypracovány a poskytují právní a podnikatelské poradenství zaměstnancům a podnikům pro realizaci projektů spolupráce s odděleními akademie. Ministerstvo rozvoje aktivně spolupracuje s podniky v Estonsku a v zahraničí a provádí společné projekty. Mnoho studentů dokončilo projektové úkoly pro estonské společnosti ve veřejném a soukromém sektoru a během studií se účastnilo mezinárodních a místních soutěží.

Ministerstvo rozvoje organizuje školení v oblasti podnikání, práv duševního vlastnictví, plánování kariéry, mezinárodního učňovského vzdělávání a řízení projektů. Studenti jsou obeznámeni s vytvářením obchodních plánů a existuje řada zdrojů, které jsou k dispozici pro spin-off společnosti EAA (společnosti založené studenty během studia). Oddělení koordinuje interdisciplinární rozvojové projekty a v případě potřeby provádí vědecké a rozvojové projekty. Ministerstvo rozvoje řídí místní a mezinárodní sponzorované nebo společné projekty EAA .

Programy se vyučují na:
  • Angličtina
  • Estonština

Tato škola dále nabízí:

MA

Estonian Academy of Arts

EKA nabízí ucelenou a mnohostrannou přístupnost k učení. Současné umění, kritika a teorie, autorská architektura, inovativní a dovednostní design, animace a scénografie, ... [+]

Program dvouletého MA Contemporary Art nabízí:

Autorské doučování pro současné umělceMístní a hostující umělci, kurátoři, filozofové, teoretici a galeristi pracující se studentyIndividuální svoboda navrhnout vlastní učební osnovy v rámci rozmanitého programu, který nabízí teoretické nástroje a praktický výcvikMožnost rozvíjet uměleckou praxi prostřednictvím studia studia zvuku, objektivu založeného na objektivu, instalace a plastiky, grafiky a malbyIndividuální a skupinové výukové programy, kritická skupinová setkáníZávazek rozvíjet a hluboce konceptuální a sociální myšlenky v individuální umělecké praxiKritické diskurzivní prostředí pro diskuse o tvorbě, zobrazování a přemýšlení o současném umění a současné společnostiFlexibilní studiové prostory a workshopy v nové budově AkademiePřístup k technickým seminářům v rámci akademie, se specializací na podporu všech studentských projektů: virtuální prototyp a 3D tisková studia, tradiční a digitální tiskové dílny, analogové a digitální tmavé místnosti, fotografické studio, studio pro nahrávání a natáčení, dřevěné a kovové dílny, box a monumentální sochařské studioPrůběžný program off-site událostí, studijních cest, výstavPříležitosti pro výstavy v galeriích, muzeích, studijních cestách a spolupráci s různými uměleckými institucemi a vysokými školami a výměnných programů (KUNO, DAMA, ERASMUS)Co dělá Estonskou akademii umění (EKA) zvláštní?... [-]
Estonsko Tallinn
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Manažerské kurzy

Estonian Academy of Arts

Estonian Academy of Arts nabízí magisterský program v oboru Design a řemesla, který je dodáván v angličtině. Studenti vstupují do společného programu, ale také si vybíraj ... [+]

Dvouletý design

Studenti zadávají společný program, ale také vybírají specializaci. Studenti, kteří studují v designu

Design

keramikasklářské umění a designšperky a kovářstvítextilní designkožené umění a designmódní design

Materiální design a řemeslné disciplíny mají jedinečný výhled a filozofii a Estonian Academy of Arts je jedním z mála míst na světě, kde je možné studovat v některých těchto oborech na úrovni magisterského stupně. Každý absolvent magisterského studia by měl být tím nejlepším na světě - ať už se jedná o výrobu geniálního produktu, který má jedinečnou uměleckou pozici, nebo prokazuje hloubkový materiálový výzkum. Design... [-]

Estonsko Tallinn
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Estonian Academy of Arts

Estonské akademii výtvarných umění nabízí 2 roky Master of programu, animace pro postgraduální studenty se zájmem o animace režii a filmové tvorby. ... [+]

Katedra animované tvorby vznikla na Estonské akademii výtvarných umění v roce 2006 a od roku 2007 ji nabídl MA dvouletou animaci (v angličtině). Program Animace MA je vyučován profesorem Priit Pärn a docent Olga Parn. Hlavním cílem programu je úspěšně vzdělávat tvůrce animovaných filmů, poskytnout jim teoretické znalosti a praktické dovednosti. Další cílem je přispět ke globálnímu rozvoji animace jako umělecká forma.

Animace je prosperující střední a rozvíjet ve větším tempem než kdy předtím. Stala se součástí masové kultury, stejně jako jeden ze svých hlavních forem. Animace lze vidět na digitálním displeji grafiky, počítačových her, hudebních videoklipů, filmů atd Adekvátně je základem každého filmu - včetně animovaného filmu - je příběh. Největším problémem v oblasti filmu je nedostatek dobrých příběhů. Ve většině světových animačních škol, studenti se neučí umění dobrého psaní příběhu. To je cosi, který stanoví náš program od sebe. Klademe důraz na příběh a učit unikátní metodiku profesora Parnovi pro tvorbu filmové scénáře.... [-]

Estonsko Tallinn
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Estonian Academy of Arts

Program se nachází na transdisciplinární křižovatce architektury, urbanismu a designu, historie a teorie umění, kritické geografie, sociologie, etnografie a příbuzných ob ... [+]

Jak se silně ukázaly události a přeměny nedávných desetiletí, městská otázka proniká všemi významnými společenskými, ekonomickými a politickými vývojovými událostmi dneška. Dvouletý magisterský program v urbanistických studiích se kriticky zabývá rozsáhlým projevem současné urbanizace. Jaké tvary dnes předpokládaly procesy urbanizace? Jak se vyrábějí městské prostory?

Program předčí jednotnou perspektivu města jako fyzický prostor, společenský prostor a prostor designu. Kombinuje důsledný akademický výzkum s intenzivní terénní prací. Program se nachází na transdisciplinární křižovatce městských studií, urbanismu a urbanismu, teorie architektury, sociologie, městské etnografie a geografie. Naši studenti mají akademické zázemí v oblasti architektury, společenských věd nebo humanitních oborů. Integrace kritických výslechů a experimentální praxe má program trojitý důraz na sociální využití, prostorové programy a městské formy.... [-]

Estonsko Tallinn
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Estonian Academy of Arts

Vzděláváme budoucí interiérové ​​architekty. Program poskytuje dovednosti kriticky analyzovat, rozvíjet a experimentovat s různými aspekty tvorby prostorového prostředí a ... [+]

Současný svět se vyznačuje složitostí a rychlými změnami, které ovlivňují i ​​povolání interiérových architektů a prostorových návrhářů. Magisterský program v interiérové ​​architektuře je založen na principu, že soubor designových dovedností, v úzkém smyslu termínu, není dostatečný pro to, aby interiéroví architekti byli úspěšní ve své profesi. Musí také chápat širší souvislosti a být schopni přizpůsobit své řešení měnícím se situacím.

Naše kurikulum je rozděleno do dvou hlavních segmentů:

První segment (tzv. "Hi-tech") se zabývá interakcí mezi prostory a lidmi a způsoby, jakými zlepšují tuto interakci vyspělé technologie a inteligentní materiály. Druhý segment (tzv. "Low-tech") je založen na představě, že pokud máme dobrou znalost našeho okolí, širší souvislosti (jako je klima, příroda, ekonomika a kultura) a jejich vzájemné vztahy, bohatá představivost a primitivní materiály jsou to vše, co potřebujeme k vytvoření čerstvých, kvalitních prostor.... [-]

Estonsko Tallinn
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Estonian Academy of Arts

Program MA v interaktivním designu se zaměřuje na design zaměřený na člověka. Pokračující vývoj inteligentních spotřebitelských technologií zvýšil potřebu dobře navrženýc ... [+]

Design interakce (IxD) je rychle se rozvíjející tvůrčí pole. Pokračující vývoj inteligentních spotřebitelských technologií zvýšil potřebu dobře navržených intuitivních uživatelských rozhraní a zkušeností. Ať už je to mobilní aplikace, přední strana webové služby nebo komplexní systém zahrnující různé digitální a fyzické zážitky, design interakce je jeho podstatnou součástí. Návrháři interakcí mají za cíl, aby uživatelské setkání se sofistikovanými informacemi a stroji byly co nejjednodušší a nejpříjemnější.

Náš program se zaměřuje na návrh zaměřený na člověka. Uživatelský výzkum, analýza a testování tvoří základ výukových programů. Teoretické studie jsou postaveny na praktických projektech založených na reálných informací od firem z Estonska a ze zahraničí. Uživatelsky orientovaný design, agilní návrh a metody vývoje produktů / služeb zajišťují zdravý výsledek projektů.... [-]

Estonsko Tallinn
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Adresa destinace
Estonian Academy of Arts,
Põhja pst 7, Tallinn

Tallinn, Kraj Harju, 10412 EE
Sociální média