Přečtěte si oficiální popis

Ain Shams University , jako třetí egyptská univerzita, byla založena v červenci 1950 pod jménem "Univerzita Ibrahima Pasha". Účastnila se s dvěma staršími univerzitami, "Káhirská univerzita" (Fua'd I.) a "Alexandrijská univerzita" (Farouk I.), při plnění poselství vysokých škol a uspokojování rostoucí poptávky mladých lidí o vysokoškolské vzdělání. Po založení Ain Shams University byla řada významných fakult a akademických institucí, které byly později vyvinuty na univerzitu.

Po revoluci z 23. července 1952 bylo navrženo, aby egyptské univerzity získaly jména, která byla silně spojena s kořeny a historickými orientačními body země. Tak dne 21. února 1954 se název univerzity změnil na "Heliopolis" a poté se v témže roce změnil na současný název "Ain Shams", arabština pro "Heliopolis" nebo "O'n" která byla nejstarší univerzitou v historii. Univerzita O'n byla založena před 5000 lety a měla širokou slávu jako centrum znalostí a učení, zejména v astronomii, strojírenství a lékařství. Perfektním příkladem znalostí a dovedností učitelů "O'n" je Imhotep, hlavní kněz, ministr a architekt, který v roce 2700 př.nl navrhl první velkou strukturu kamene známou v historii, Zoserova kroucená pyramida v Sakkara. Westcar Papyrus také uvádí, že zakladatel Páté dynastie byl rektorem univerzity "O'n" předtím, než vystoupil na trůn. Nejdůležitějším úspěchem univerzity "O'n" však byla výzva k uctění jediného božstva, solárního disku Aton, který byl v rukou Akhenaton, který byl ovlivněn myšlenkami kněží "O'n".

Emblém univerzity, obelisk a dva jestřáby vytváří spojení mezi jménem a starodávnou historií univerzity. Obelisk stojí za dům života ve městě "O'n", zatímco dva jestřábi jsou symbolické Horus, egyptský bůh v té době.

Univerzita se nyní nachází v areálu Zaafarského paláce, který byl postaven během režimu Khedive Ismail. Palác byl pojmenován tak, že jeho okolí bylo známé pro plantáže šafránu (v arabských Zaafaránech). Palác byl zvyklý hostovat administrativní kanceláře Egyptské univerzity, když byl založen v roce 1925. To bylo používáno ministerstvem zahraničních věcí (jako penzion) pro ubytování významných návštěvníků. Palác byl také svědkem podpisu smlouvy z roku 1936 mezi Egyptem a Velkou Británií. Konečně v roce 1952 vzniklo jako administrativní ředitelství Ain Shams University .

Být významnou vědeckou a kulturní institucí, Ain Shams University je plně vědoma těchto výzev a je si jistá, že má - s jinými egyptskými univerzitami - obtížnou těžkou zodpovědnost za vytvoření generace. Je si jista a pyšná na svou identitu a tradice a je také připravena na vytvoření lepší budoucnosti pro svou zemi. Ain Shams University hrála nezpochybnitelnou roli při rozvoji kulturního a vědeckého života v Egyptě a obohacování lidských znalostí obecně.

Univerzita zahrnuje 15 fakult a 2 vysoké ústavy. V roce 1950 bylo pouze osm fakult: fakulta umění, fakulta práva, obchodní fakulta, fakulta vědy, inženýrská fakulta, lékařská fakulta, zemědělská fakulta a fakulta žen. V roce 1969 se Pedagogická fakulta, známá od roku 1880 jako učitelská škola, stala devátou fakultou na univerzitě. V roce 1973 byla fakulta Al-Alsun desátým členem univerzity. Historie této fakulty však pochází z roku 1835.

V roce 1994 byla vydána vyhláška o zřízení dalších dvou fakult; fakultou farmacie a fakultou zubního lékařství, byla faktická studie zahájena v následujícím roce na obou fakultách. Ve stejném roce bylo rozhodnuto zřídit fakultu počítačových a informačních věd a studium začalo v následujícím roce. Poslední schopnost připojit se k univerzitě je fakulta specifického vzdělávání v roce 1998. Fakulta ošetřovatelství byla založena v roce 1980 a Institut dětských postgraduálních studií byl založen v roce 1981. Založení Institutu pro výzkum a studium životního prostředí bylo v roce 1982 .

Ain Shams University zahrnuje sedm areálů, které jsou umístěny ve Velkém Káhiře. Univerzitní správa, fakulty umění, práva a vědy se nacházejí v hlavním kampusu ulice El-khalifa El Mamoon v Abassii. Obchodní fakulty Al-Alsun (jazyky), farmacie, stomatologie, počítačové a informační vědy, Ústav postgraduálního dětství a Ústav environmentálních studií a výzkumu společně se specializovanou nemocnicí se nacházejí ve druhém areálu na druhé straně výše uvedené ulice. Lékařská fakulta a ošetřovatelská fakulta společně s univerzitními nemocnicemi se nacházejí v jiném areálu v Abassii. Inženýrské fakulty, specifické vzdělání, vzdělávání, ženy a zemědělství se nacházejí na samostatném kampusu v Abassii, Heliopolis a Shoubra El-Kheima.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

MSc

Ain Shams University

Integrovaný urbanismus a udržitelný design (IUSD) je mezinárodní magisterský program na Ain Shams University (ASU). ... [+]

Prohlášení o poslání

Integrovaný urbanismus a udržitelný design (IUSD) je mezinárodní magisterský program na Ain Shams University (ASU). IUSD MSc program byl založen v roce 2011 jako dvojitý magisterský program společně hostil Ain Shams University a University of Stuttgart, financovaný egyptskou a německou vládou. Trénuje a připravuje novou generaci městských praktiků, aby čelili obrovským výzvám v oblasti životního prostředí, kultury, socioekonomie a správy, které jsou důsledkem dynamické transformace měst po celém světě.

Je určen absolventům a mladým profesionálům z oblasti architektury, urbanismu, krajinné architektury a územního plánování, jakož i absolventů s dalšími bakalářskými tituly as příslušnými odbornými zkušenostmi. Naše filozofie je založena na nadnárodní výuce výměny mezi studenty s různým regionálním zázemím aplikovaným na konkrétní městskou realitu. Naše společné zkušební výukové středisko IUSD Lab sídlí v Egyptě (IUSD Lab Cairo) a Německu (IUSD Lab Stuttgart) a je součástí sítě mezinárodních partnerských institucí a univerzit po celém světě.... [-]

Egypt Káhira
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině