Přečtěte si oficiální popis

O nás

Katedra matematiky v Rijece byla založena v roce 1960 jako katedra na Fakultě pedagogických věd (od roku 1998 Filosofická fakulta), která se v roce 1973 stala jednou ze čtyř zakládajících fakult Univerzity v Rijece.

Katedra matematiky, jako samostatná instituce a moderní univerzitní oddělení, byla založena 1. dubna 2008 na základě rozhodnutí o zřízení univerzitních oddělení, která byla schválena Senátem Rijecké univerzity dne 17. prosince 2007. Katedra matematiky spolu s bývalými zaměstnanci Fakulty humanitních a sociálních věd má tendenci shromažďovat další matematiky Univerzitní ústavy z University of Rijeka. Studium prvního cyklu matematiky a studijního programu druhého cyklu v matematice a počítačových vědách se tak stává studiem na univerzitě v Rijece, které organizuje a řídí katedra matematiky.

Nachází se v nové budově na Univerzitním kampusu s mnoha kancelářemi, učebnou a laboratorním prostorem, dobře vybaveným počítačem a dalším vybavením. Existuje 29 výzkumných pracovníků, profesorů a asistentů, kteří tvoří tři výzkumné skupiny: skupinu algebry a teorie čísel, skupinu diskrétní matematiky a skupinu matematických analýz.117233_rsz_adobestock_108525020.jpg

Poslání a vize katedry matematiky

Posláním katedry matematiky je rozvoj vědecké a odborné práce v oblasti matematiky a zájmu o lidské zdroje v matematice na univerzitě v Rijece. Katedra matematiky organizuje a vede studium matematiky a podílí se na organizaci a vedení studijních programů na ostatních složkách univerzity. Katedra matematiky přispívá k rozvoji univerzity a společnosti a zároveň usiluje o národní a mezinárodně uznávanou excelenci v oblasti výzkumné a pedagogické činnosti.

Vize katedry matematiky je strategická pozice jako mezinárodně uznávaná a uznávaná vědecká a vzdělávací instituce, stejně jako aktivní složka chorvatského a evropského vysokoškolského a výzkumného oboru, který vzdělává mezinárodně uznávané kvalitní a schopné odborníky a také mezinárodně uznávaná jednání. výzkum.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

MSc

University of Rijeka Department of Mathematics

Diskrétní matematika je obor matematiky zabývající se diskrétními matematickými strukturami, tj. Matematickými strukturami nad započítatelnými množinami (konečné množiny ... [+]

Popis

Diskrétní matematika je obor matematiky zabývající se diskrétními matematickými strukturami, tj. Matematickými strukturami nad započítatelnými množinami (konečné množiny nebo množiny se stejnou kardinálností jako přirozená čísla). Témata v diskrétní matematice, mezi ostatními, zahrnovat Combinatorics, teorii grafu, teorii kódování a kryptografii.

Absolvování tohoto typu studia je dobrým základem pro možný rozvoj vědecké kariéry v oblasti vědy a techniky, ale poskytuje také potenciální zaměstnání v různých oblastech, na pozicích, které vyžadují algoritmický způsob myšlení a schopnosti. analyzovat data. Znalosti získané v tomto studijním programu jsou vysoce aplikovatelné v ekonomice; Teorie grafů má široké uplatnění, od telekomunikací až po návrh silničních sítí, v komunikaci se denně používá teorie kódování a kryptografie. Vzhledem k tomu, že se budou stále více pracovních míst vztahovat k ICT technologiím a ochraně dat, bude potřeba tohoto profilu personálu zvýšit. Optimalizace je velmi účelná v různých obchodních procesech, zatímco návrh a analýza experimentů jsou nezbytné pro provedení experimentu, od výroby nových léčiv až po testování strojů. Také znalosti v oblasti experimentálního designu jsou velmi vhodné pro zkoumání vlastností hotových výrobků a očekáváme, že trh práce prokáže potřebu našich absolventů.... [-]

Chorvatsko Rijeka
Únor 2020
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině