Přečtěte si oficiální popis

O nás

Katedra matematiky v Rijece byla založena v roce 1960 jako katedra na Fakultě pedagogických věd (od roku 1998 Filosofická fakulta), která se v roce 1973 stala jednou ze čtyř zakládajících fakult Univerzity v Rijece.

Katedra matematiky, jako samostatná instituce a moderní univerzitní oddělení, byla založena 1. dubna 2008 na základě rozhodnutí o zřízení univerzitních oddělení, která byla schválena Senátem Rijecké univerzity dne 17. prosince 2007. Katedra matematiky spolu s bývalými zaměstnanci Fakulty humanitních a sociálních věd má tendenci shromažďovat další matematiky Univerzitní ústavy z University of Rijeka. Studium prvního cyklu matematiky a studijního programu druhého cyklu v matematice a počítačových vědách se tak stává studiem na univerzitě v Rijece, které organizuje a řídí katedra matematiky.

Nachází se v nové budově na Univerzitním kampusu s mnoha kancelářemi, učebnou a laboratorním prostorem, dobře vybaveným počítačem a dalším vybavením. Existuje 29 výzkumných pracovníků, profesorů a asistentů, kteří tvoří tři výzkumné skupiny: skupinu algebry a teorie čísel, skupinu diskrétní matematiky a skupinu matematických analýz.117233_rsz_adobestock_108525020.jpg

Poslání a vize katedry matematiky

Posláním katedry matematiky je rozvoj vědecké a odborné práce v oblasti matematiky a zájmu o lidské zdroje v matematice na univerzitě v Rijece. Katedra matematiky organizuje a vede studium matematiky a podílí se na organizaci a vedení studijních programů na ostatních složkách univerzity. Katedra matematiky přispívá k rozvoji univerzity a společnosti a zároveň usiluje o národní a mezinárodně uznávanou excelenci v oblasti výzkumné a pedagogické činnosti.

Vize katedry matematiky je strategická pozice jako mezinárodně uznávaná a uznávaná vědecká a vzdělávací instituce, stejně jako aktivní složka chorvatského a evropského vysokoškolského a výzkumného oboru, který vzdělává mezinárodně uznávané kvalitní a schopné odborníky a také mezinárodně uznávaná jednání. výzkum.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

MSc

University of Rijeka Department of Mathematics

Diskrétní matematika je obor matematiky zabývající se diskrétními matematickými strukturami, tj. Matematickými strukturami nad započítatelnými množinami (konečné množiny ... [+]

Úplné stipendium pro studenty zapsané v akademickém roce 2019/2020 je pokryto Evropskou unií prostřednictvím projektu ESF „Strategická internacionalizace postgraduálního studia v matematice a biotechnologii - OPTILIFE“!

Uzávěrka přihlášek je 31. října 2019. Je důležité zahájit proces rozpoznávání dokumentů co nejdříve, protože by měl být dokončen před podáním žádosti.

Popis

Diskrétní matematika je obor matematiky zabývající se diskrétními matematickými strukturami, tj. Matematickými strukturami nad započítatelnými množinami (konečné množiny nebo množiny se stejnou kardinálností jako přirozená čísla). Témata v diskrétní matematice, mezi ostatními, zahrnovat Combinatorics, teorii grafu, teorii kódování a kryptografii.... [-]

Chorvatsko Rijeka
Únor 2020
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině