L’École Supérieure de la Francophonie pour l'Administration et le Management

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

ESFAM bylo rychlé a adekvátní reakce na institucionální Frankofonie a Bulharskou republikou na vzdělávacích potřeb vedoucích pracovníků v regionu střední a východní Evropy po roce 1990 potýkají s problémy složitých řídících přechod. Rozhodnutí vytvořit ESFAM byla pořízena 5. vrcholné schůzce hlav států a vlád s francouzským akcii (Mauricius, říjen 1993).

Integrace velkého počtu zemí v tomto regionu v Evropské unii, a rostoucí složitostí mezinárodního prostředí vyžadují vedoucí k pochopení nejen fungování organizací a podnikatelského světa, ale také řídit tuto složitost. Inovace, řízení rizik, informační bezpečnost, konkurenceschopnost, řízení dovedností, atd., Jsou dnes každodenní život v jakékoli organizaci. Přes jeho učení, k ESFAM formě po dobu 19 let vysoce kvalifikované manažery, s iniciativou, smyslu pro odpovědnost a solidaritu.

Původně se otevřel v zemích střední a východní Evropy, ESFAM stala centrem excelence akademické s mezinárodním povolání, odkaz na francouzské jazykové vzdělávání v oblasti ekonomie a managementu.

Kurzy ESFAM jsou na úrovni Master 2 v řízení organizace:

 • Magistr v oboru právo-ekonomie-management, specializace v oblasti managementu a podnikové správy, organizovaný ve spolupráci s University of Nantes (Francie) ;
 • Magisterský titul a odborné znalosti v oblasti veřejných akcí, odborných zkušeností a výzkumu, organizované ve spolupráci s Université Toulouse 1 Capitole
 • Magisterský titul v oboru právo, ekonomika a management specializace Sociální a solidární ekonomie, organizovaný ve spolupráci s Lyon 2 University (Francie) ;
 • Master in Law-Economics-Management Special Cultural Industries, organizovaný ve spolupráci s Lyon 2 University (Francie) ;
 • Magisterský studijní program Management, specializace Veřejný management, předmět: \ t
  • Vedení evropské záležitosti
  • Správa veřejných institucí

Organizována ve spolupráci s univerzitou v Lutychu (Belgie):

 • Zvládnout udržitelný územní rozvoj, řízení specialitu cestovního ruchu a rekreace, organizované ve spolupráci s University of Korsika Pascal Paoli (Francie) a Cadi Ayyad univerzitě v Marrákeši (Maroko).
 • Master International Transport, specialita střední a východní Evropy, pořádané ve spolupráci s University Paris 1 Panthéon Sorbonne (Francie).

Student nábor se provádí na LAK 4 (240 ECTS). Doba trvání kurzu je jeden akademický rok. Výuka probíhá v Sofii univerzitními profesory a odborníky z různých zemí Frankofonie. Výuka přístup je založen na interaktivním přístupu se zaměřením na případové studie, scénář a řešení praktických problémů.

Výcvik v ESFAM je zdarma. Studie, jejíž cena je srovnatelná se situací vysokých škol a evropských univerzit jsou subvensionnées podle Agence Universitaire Frankofonie. Jen zůstává na starost studentské příspěvek 750 eur ročně na financování bydlení v univerzitní rezidenci, zdravotní pojištění a dopravu z bydliště do školy.

Za určitých podmínek mohou studenti získávají stipendia financovaných z různých organizací (vlády Bulharska, Awex-WBI evropské instituce)

Místa

Sofia

Adresa, 1. řádek
1, Rue Léopold Sédar Senghor
1618 Sofia, Provincie Sofie, Bulharsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium