Přečtěte si oficiální popis

EFMD Equis Accredited

Naše fakulta se může pochlubit rozsáhlými národními a mezinárodními sítěmi v oblasti výzkumu i vzdělávání. Na vnitrostátní úrovni máme silné vazby s podnikatelským světem prostřednictvím pravidelných workshopů s "kapitány průmyslu", a to jak v rámci fakulty - ve formě tzv. "Schůzek přátel", tak i mimo fakultu ve spolupráci s Vlerick Leuven Gent Management Škola. Mezinárodně máme studentské výměnné programy s předními zahraničními univerzitami, jako je Whartonská škola University of Pennsylvania, University of Chicago Business School a Cornellova univerzita v USA, University of British Columbia, Queen's University, University of Toronto a Université de Montréal v Kanadě, IIM v Kalkatě a Bangalore v Indii, čínská univerzita a městská univerzita v Hongkongu, Singapurská manažerská univerzita a 65 univerzit v Evropě.

V posledních letech několik nezávislých návštěvních komisí uznalo vysokou kvalitu vzdělávání a výzkumu na naší fakultě. V našem vzdělávání a výzkumu se snažíme reagovat na sociální trendy, jako je úvěrová krize, globalizace a role Číny v naší globální ekonomice. Studijní poradenství, udržitelné vysoké vzdělání a důkladný vědecký výzkum jsou naše tři hlavní pilíře.

Konečně je užitečné stručně diskutovat o naší jedinečné poloze. Naše fakulta se nachází v srdci historického centra Leuvenu, charakterizovaného více než 575letou univerzitní tradicí, ale dynamickou, progresivními umělci a studenty. Naše fakulta je v docházkové vzdálenosti od nového výzkumného parku Heverlee, někdy nazývaného Belgií "Silicon Valley". Bruselské instituce, jako je Evropská unie, nejsou nikdy daleko, doslovně i obrazně. Několik kolegů poskytuje poradenství evropským oddělením a mnoho evropských absolventů pracuje v evropských institucích.

Naše poslání a hodnoty

PROHLÁŠENÍ MISE

Hlavní úkoly Ekonomické a obchodní fakulty jsou vzdělávání a výzkum.

Cílem FEB vzdělávání je připravit studenty na úspěšné podnikatelské úsilí a kariéru ve firemním světě, při tvorbě veřejné politiky na vnitrostátní a mezinárodní úrovni nebo ve výzkumu. Aby to bylo dosaženo, FEB nabízí vysoce kvalitní výzkumné studijní programy v oblasti ekonomie i podnikání, od bakalářského až po doktorské.

Za druhé, FEB chce podpořit výzkum s vysokým akademickým a společenským dopadem a vysokou viditelností ve firemním světě.

Úkolem FEB je být vedoucím učitelským a výzkumným společenstvím v Evropě a vynikat v různých podpůrných oblastech, které hostitelé školy zaujímají, a tak si zaslouží své vysoké postavení mezi špičkami evropských ekonomických a podnikatelských škol.

K dosažení těchto dvojitých primárních cílů chce FEB vytvořit prostředí pro studenty a pracovníky, které by jim pomohly vytvořit inovativní, etické a podnikatelské zkušenosti ve vzdělávání, výzkumu a podnikání a zároveň zdůraznit úlohu hospodářské politiky a podnikání větší společnost a udržení globálního zaměření prostřednictvím mezinárodní výměny a spolupráce.

HODNOTY FEB

Při plnění svého poslání a vize se FEB zavázala:

  • Rigorous v tom, co učíme, co zkoumáme a co učíme, co zkoumáme.
  • Inovace v oblasti vzdělávání a podnikání a v našich ambicích hrát v popředí výzkumné obce.
  • Collegiální v našem stylu managementu a vůči našim relevantním interním i externím stakeholderům.
  • Relevantní pro naše odhodlání přenést praktické důkazy do praxe založené na důkazech a podpořit výzkum s vysokým akademickým a společenským dopadem a vysokou viditelnost ve firemním světě.
  • Sociálně zodpovědný v naší roli otevřeného myšlení centra pro diskusi o korporátních, ekonomických, společenských a etických otázkách s mezinárodním a interkulturním zaměřením.
  • V souladu s identitou a posláním KU Leuven FEB podporuje a prosazuje hodnoty lidských práv, sociální spravedlnosti a respektu k rozmanitosti jednotlivců, komunit a myšlenek.

PŘIŠTĚTE NA KU LEUVEN

Vítejte v Katholieke Universiteit Leuven, jedné z nejstarších univerzit v Evropě. Nabízíme vysoce kvalitní vzdělání založené na špičkovém mezinárodním vědeckém výzkumu a vynikajícím širokému spektru studentských zařízení. Leuven je malebné historické městečko, které je živoucím životem a žije studentův rytmus.

Nachází se v Belgii, v srdci západní Evropy, KU Leuven je centrum učení už téměř šest století. Dnes je největší belgická univerzita a byla založena v roce 1425 jednou z nejstarších a nejvýznamnějších univerzit v Evropě. Jako přední evropská výzkumná univerzita a spoluzakladatel Ligy evropských výzkumných univerzit (LERU) nabízí KU Leuven celou řadu mezinárodních magisterských programů, které jsou podporovány vysoce kvalitními, inovativními, interdisciplinárními výzkumy.

Od svého založení sídlí KU Leuven ve městě, které sdílí jeho jméno. Leuven je příjemné, bezpečné a živé studentské město, kde se bohatá historie setká s nejmodernějšími vědami. Univerzita nabízí také studijní programy na univerzitách v 11 belgických městech, včetně Bruselu, Gentu a Antverp.

Prohlášení o poslání

KU Leuven plní své poslání tím, že poskytuje vysoce kvalitní interdisciplinární výzkum a vzdělávání s katolickým podpisem.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina
  • Holandský

Tato škola dále nabízí:

MSc

KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Master of Science in Economics (ME) je jednoroční magisterský program, zaměřený na studenty se širokým zájmem o sociální a vědecké záležitosti, kteří jsou schopni kritick ... [+]

Master of Science in Economics (ME) je jednoroční magisterský program, zaměřený na studenty se širokým zájmem o sociální a vědecké záležitosti, kteří jsou schopni kritického a kreativního myšlení.

Co je to "Master of Economics"?

Program magisterské ekonomiky nabízí studentům s bakalářským studiem teoretický rámec, který jim umožňuje poskytovat dobře odůvodněné odpovědi na sociálně-ekonomické otázky. Jako ekonóm budete sledovat různé hráče (jednotlivce, firmy, domácí a zahraniční vlády) a jejich vzájemné působení v globální ekonomice. Budete schopni vykládat obecnou ekonomickou situaci v širším společenském a právním kontextu.... [-]

Belgie Leuven
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

V naší moderní společnosti nemůže žádná organizace fungovat bez informačních systémů. V programu Master of Business and Information Systems Engineering jste vyškoleni jak ... [+]

V naší moderní společnosti nemůže žádná organizace fungovat bez informačních systémů. V programu Master of Business and Information Systems Engineering jste vyškoleni jak v oblasti řízení podniku, tak i v informačních systémech v mezinárodním kontextu.

Co je to "Master of Business and Systems Engineering"?

Jako podnikový inženýr v inženýrství informačních systémů jste stále všudypřítomným obchodním inženýrem: můžete analyzovat a optimalizovat různé obchodní procesy (marketing, produkce a logistika, finance atd.). Chápete, jak společnost funguje, a brát v úvahu ekonomické, organizační a lidské aspekty podnikání. Jako obchodní inženýr v oblasti inženýrství informačních systémů také překládáte tyto prvky obchodní správy do informačních systémů, které podporují rozhodovací proces. Rozhodování o informačních technologiích můžete posuzovat na pozadí celé společnosti, předvídat jejich strategické důsledky a provádět (obecné) povinnosti vedení.... [-]

Belgie Leuven
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Master of Advanced Studies in Economics (MASE) je pokročilý program, který vyučuje anglický jazyk a který získá student s počátečním stupněm postgraduálního studia v ekon ... [+]

Master of Advanced Studies in Economics (MASE) je pokročilý program, který vyučuje anglický jazyk a který získá student s počátečním stupněm postgraduálního studia v ekonomii.

Co je to "Master of Advanced Studies in Economics"?

Master of Advanced Studies in Economics nabízí studentům hlubší znalosti v konkrétních oblastech aplikace, poskytuje jim pokročilé teoretické a empirické nástroje k analýze konkrétních ekonomických problémů a seznámí je se současnými výzkumnými postupy v ekonomii.

MASE nabízí výběr kurzů postgraduálního studia z různých oborů ekonomie. Cílem programu je umožnit vám najít slibné výzkumné téma a stimulovat vás k tomu, abyste vytvořili svůj vlastní výzkum na toto téma. Tento výzkum vede k práci MASE, která se pro mnohé studenty nakonec stane první kapitolou doktorské disertační práce.... [-]

Belgie Leuven
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Jedná se o anglický program 120 ECTS, který připravuje studenty na kariéru v oblasti pojistně matematiky, finančního inženýrství nebo kvantitativního řízení rizik ve fina ... [+]

Název programu a anglický ekvivalent byly schváleny vysokým školstvím Komise ve Flandrech dne 19. ledna 2018. Očekáváme konečné schválení programu vlámskou vládou počátkem března 2018.

Jedná se o anglický program 120 ECTS, který připravuje studenty na kariéru v oblasti pojistně matematiky, finančního inženýrství nebo kvantitativního řízení rizik ve finančních institucích.

Tento magisterský program přináší:

základní školení v pojistně-matematickém inženýrství, pojišťovnictví, finanční produkty, finanční matematika a inženýrství, analýza dat pro finance a pojištění, řízení rizik pro finanční instituce;pokročilé kurzy s nejnovějším vývojem v oboru;směs teoretické výuky a výpočetní školení;úvod do praktických aspektů prostřednictvím přímých zkušeností našich zaměstnanců, hostujících lektorů a stáže (6 ECTS);multidisciplinární přístup, kde technické, kvantitativní kurzy přicházejí spolu s kurzy v oblasti (finanční a pojišťovací) regulace, obezřetnostních režimů, ekonomiky a výkaznictví.... [-]
Belgie Leuven
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Program zdůrazňuje získání základních znalostí a dovedností v jedné oblasti specializace související s firemním světem, jako je mezinárodní obchod, strategie a inovace, p ... [+]

Program zdůrazňuje získání základních znalostí a dovedností v jedné oblasti specializace související s firemním světem, jako je mezinárodní obchod, strategie a inovace, podnikání, finanční ekonomika a marketing. Kombinací volby pro hlavní a menší, můžete jemně doladit svůj osobní profil absolvování podle vašich vlastních zájmů.

Co je to "Master of Business Economics"?

Po dokončení Master of Science v podnikové ekonomice, budete moci aplikovat vědecké rámce nezávisle a kriticky, což vám umožní neustále se vyvíjet v dynamické společnosti. Kombinací tohoto programu s počátečními specializacemi z bakalářského programu získáte hlubší pohled na širokou škálu oblastí. Program je strukturován podle volby hlavní a menší disciplíny, která vám umožní jemně doladit váš osobní profil absolvování a uplatnit postupy a nástroje řízení založené na výzkumu a důkazy v různých oblastech. Získáte odborné znalosti v oblasti výběru osvědčených postupů v oblasti řízení v dnešním volatilním, složitém a nejednoznačném podnikovém prostředí. Program vám vybaví jak podnikání, tak start-up management, stejně jako řízení a strategické rozhodování v ustavených organizacích.... [-]

Belgie Leuven
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Obchodní inženýr je interdisciplinární manažer, který řídí společnosti z kvantitativního i manažerského hlediska. Za tímto účelem jsou manažerské a analytické dovednosti ... [+]

Obchodní inženýr je interdisciplinární manažer, který řídí společnosti z kvantitativního i manažerského hlediska. Za tímto účelem jsou manažerské a analytické dovednosti kombinovány s hlubokým pochopením toho, jak fungují podnikatelské a (technologické) inovační procesy. Tato integrace disciplín umožňuje podnikovým inženýrům formovat budoucnost firem a organizací.

Co je to "Master of Business Engineering"?

Obchodní inženýr je vyškolen k analýze a řešení obchodních problémů z kvantitativního a manažerského hlediska. Program patří do oblasti podnikové ekonomiky a je orientován na management: studenti se učí, jak fungují společnosti, jak by měly být navrženy podnikové procesy a jak lze optimálně organizovat obchodní aktivity. Manažerské zaměření je spojeno se silnými analytickými dovednostmi a hlubokým pochopením toho, jak fungují podnikatelské a (technologické) inovační procesy. Tato integrace oborů je velmi důležitá pro výrobní prostředí i pro servisní společnosti (např. Poradenství nebo ICT).... [-]

Belgie Leuven
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Master of Science v řízení informací nabízí netechnické školení v oblasti správy informací. Důraz je kladen na efektivní a efektivní aplikaci a řízení informačních techno ... [+]

Master of Science v řízení informací nabízí netechnické školení v oblasti správy informací. Důraz je kladen na efektivní a efektivní aplikaci a řízení informačních technologií v různých obchodních kontextech (např. Finance, marketing, HR, výroba a logistika atd.).

Co je to "Master of Information Management"?

Tento program nabízí studentům bakalářské nebo magisterské studium pokročilé netechnické školení v oblasti řízení informací s důrazem na efektivní a efektivní aplikaci a správu informačních technologií v různých obchodních kontextech (např. Finance, marketing, HR, výroba a logistika, atd.). Po základním výcviku v oblasti technologií program zkoumá hlouběji specifické problémy řízení, zejména s cílem rozvíjet dovednosti potřebné pro analýzu informačních potřeb, navrhování a správu informačních systémů a vyladění strategie IT jako nedílné součásti celkové obchodní strategie .... [-]

Belgie Leuven
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Master of International Business Economics and Management je program na míru pro absolventy neekonom. Poskytuje přehled o všech hlavních oborech podnikové ekonomiky a říz ... [+]

Master of International Business Economics and Management je program na míru pro absolventy neekonom. Poskytuje přehled o všech hlavních oborech podnikové ekonomiky a řízení na akademické úrovni.

Co je to "Master of International Business Economics and Management"?

Master in International Business Economics and Management (MIBEM) je magisterský program pro držitele titulu v nepodnikatelské ekonomické nebo manažerské disciplíny. Připravuje se na kariéru v mezinárodním podnikání prostřednictvím získání ekonomických znalostí, znalostí a manažerských dovedností.

Učební plán přijímá praktický a podnikatelsky orientovaný pohled, ale přesto poskytuje důkladné zacházení, založené na vědě, o významných mezinárodních ekonomických a manažerských otázkách.... [-]

Belgie Brusel
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
Kombinované
1 rok
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Faculty of Economics and Business, KU Leuven

Adresa, 1. řádek
Naamsestraat 69 box 3500 3000 Leuven Belgium
Leuven, Flandry, Belgie
Adresa, 1. řádek
Korte Nieuwstraat 33 2000 Antwerpen BELGIUM
2000 Antwerpen Antverpy, Flandry, Belgie
Adresa, 1. řádek
Warmoesberg 26 1000 Brussels BELGIUM
1000 Brussels Brusel, Belgie