Institute for European Studies (IES), Vrije Universiteit Brussel

Úvod

Read the Official Description

Ústav pro evropská studia je samostatné oddělení Vrije Universiteit Brussel. To bylo vytvořeno v roce 2001 prostřednictvím iniciativy přijaté vlámskou vládou. Jako Jean Monnet Center of Excellence, IES učí rigorózní programů, a zaměřuje se na interdisciplinární výzkum v evropských studií, konkrétně o roli EU v mezinárodním prostředí. V tomto rozsahu, IES poskytuje služby akademické učence, politiky a širokou veřejnost.

Je ideálním pracovištěm pro studenty i vědce, kteří chtějí zřízených k provádění výzkumu v mezinárodním a interdisciplinárním prostředí dělá Institut má centrální polohu v Bruselu, hlavním městě Evropy,. IES poskytuje také ideální fórum pro pořádání konferencí a seminářů o evropských otázkách.

Posláním IES je trojí:

  1. Poskytování pokročilé vzdělávání: prostřednictvím svých LLM v mezinárodního a evropského práva, MA v evropské integrace a rozvoje ("EUROMASTER"), její každoroční Letní škola o evropském rozhodovacím procesu a jeho 3 e-learningových modulů na evropské právo, Instituce a informační zdroje.
  2. Provádění vědeckého výzkumu: Výzkum je koordinován IES Akademický ředitel a prováděná výzkumníky PhD, stejně jako post-doktorských vedoucí výzkumný Fellows, které vedou výzkumné uskupení.
  3. Poskytování vědecké služby v oblasti evropských studií: pořádání výročních konferencí, seminářů a pravidelné opakované přednáškové cykly, a vedením pověřil výzkum.

Ústav úzce spolupracuje s řadou univerzit a výzkumných institucí v Belgii, v Evropě a na mezinárodní úrovni. Tato partnerství a nepřetržitá výměna nových myšlenek s lékaři a vědci umožňuje IES, aby posílila své výzkumné cíle a produkovat směs na vysoké úrovni koncepční a praktické znalosti con všech hlavních politik EU.

Strategická studia

Výzkum na IES zaměřuje na EU v mezinárodním kontextu. Zkoumá instituce EU, politiky a práva v kontextu globalizace a mezinárodního práva a politiky. Výzkumné projekty analyzovat roli EU jako globálního aktéra a interakce mezi vnitřním a vnějším rozměrem politik EU. Oni také řešit vzájemný vztah mezi EU a mezinárodními organizacemi. Za tímto účelem se ústav podporuje interdisciplinární přístup, který kombinuje právní, hospodářské, sociální a politické zkušenosti. Zaměřuje se na výhledový výzkumu, který přinese výsledky politiku relevantní v zájmu politického rozhodování a akademické obce.

Hlavní výzkumná témata

Zatímco IES výzkum hlavně zahrnuje širokou škálu evropských studií, Institut se zaměřuje své zdroje na vyvíjející se sadou výzkumného klastru:

  • Životní prostředí a udržitelný rozvoj
  • Migrace, diverzita a spravedlnost
  • Mezinárodní bezpečnost
  • European Economic Governance

Tato seskupení jsou živena prostřednictvím zahájením vlastních výzkumných projektů (hlavně na úrovni PhD), jakož i získávání finančních prostředků od externích sponzorů.

This school offers programs in:
  • Angličtina
  • Francouzština

Vidět MSc » Vidět Postgraduate Certificates » Vidět Kurzy » Vidět LLM »

Programs

Tato škola dále nabízí:

MSc

MSc V Oboru Evropské Integrace

Campus forma Denní studium Kombinované 1 - 2 let September 2018 Belgie Brusel + 1 více

Program, organizovaný Institutu evropských studií (IES) ve spolupráci s fakultou ekonomických, sociálních a politických věd, Vrije Universiteit a Solvay Business School. Program se orientuje zejména na poskytování akademické teorie založené na výklad politiky, institucí a socio-ekonomických procesů v Evropské unii. [+]

EuroMaster je interdisciplinární program vyučován v angličtině zaměřené na mezinárodním okruhu mladých a střední úrovni profesionálů i pokročilé studenty z celé politické vědy. Poskytuje studentům s pokročilou akademické vzdělání v širokém spektru politik a koncepcí EU s cílem získat důkladné pochopení procesu evropské integrace v obou jejích ekonomických a politických dimenzích. Program funguje jako "Master po Master", což je nutné studenty mít silné a konzistentní značky napříč minimálně 4 roky studia.

Co mohu studovat? EuroMaster nabízí společné jádro čtyř kurzů o základních rysech evropské integrace: • Ekonomika evropské integrace • Politika a zájmové zastoupení v Evropské unii • Historie a právo Evropské unie • Laboratoř výzkumných metod Po těchto 4 povinných kurzech , Studenti musí mít 2 předem vybrané možnosti specializace, které budou vybrány ze seznamu 4 níže: • Evropská ekonomika • Migrace a Evropa • Evropské vnější vztahy a bezpečnostní politika • Evropská správa životního prostředí Diplomová práce Studenti musí také dokončit diplomovou práci (15 ECTS) na téma relevantní v rámci EPSI nebo EEI (první a druhý semestr).... [-]


Videos

The EU's role in International Climate Politics

Contact

Institute for European Studies

Adresa, 1. řádek Pleinlaan 5, 1st floor
B-1050 Brusel, Belgie
Website http://www.ies.be/
Telefonní číslo +32 2 614 80 01