Lund University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Lund University - švédská nejvyšší hodnocená univerzita

Lund University byla založena v roce 1666 a stala se jednou z nejlepších světových univerzit (92. ve světě a nejvyšší švédská univerzita, QS World University Rankings 2019).

Univerzita má 40 000 studentů a 7 400 zaměstnanců a nabízí více než 100 magisterských programů a 8 bakalářských programů vyučovaných v angličtině .

Lund je nejatraktivnější studijní destinací ve Švédsku. Univerzita nabízí jeden z nejširších okruhů programů a kurzů ve Skandinávii, který je založen na interdisciplinárním a nejmodernějším výzkumu. Absolvent z Lund University je charakteristickým znakem jak ve Švédsku, tak iv zahraničí.

Oblasti předmětu

Naše osm fakult a mnoho specializovaných výzkumných středisek nabízí vzdělání v následujících oblastech:

 • Architektura
 • Podniková ekonomika
 • Sdělení
 • Inženýrství
 • životní prostředí
 • Dobře
 • Humanitní obory, jazyky
 • Mezinárodní studie
 • Zákon
 • Medicína
 • Věda

Studijní příležitosti pro zahraniční studenty

Lund University nabízí více než 100 magisterských programů a 8 bakalářských programů v angličtině , stejně jako více než 1000 freestandingových kurzů vyučovaných v angličtině.

Najděte svůj studijní program: www.lunduniversity.lu.se/programmes

Období aplikace

Hlavní období pro uplatnění v zahraničí je od poloviny října do 15. ledna pro všechny programy, které začínají v podzimním semestru (srpen) každý rok. Malý výběr programů přijímá také žádosti v červnu až srpnu pro zahájení jarního semestru (leden).

Jak požádat o studium: www.lunduniversity.lu.se/apply

Školné

Studenti, kteří jsou občany zemí mimo EU / EHP a Švýcarska, jsou obvykle povinni platit školné. Poplatky za studium se nevztahují na občany EU / EHP. Informace o školních poplatcích jednotlivých programů naleznete na www.lunduniversity.lu.se/programs

Štipendijní příležitosti

Studenti, kteří jsou občany zemí mimo EU / EHP, mohou požádat o stipendium poté, co s námi žádají o studium. Stipendia se udělují na základě akademické kvality, nikoliv finanční situace.

Další informace o možnostech stipendií: www.lunduniversity.lu.se/scholarships

Výzkum

Lund sídlí ve více než 30 světových výzkumných prostředích a je domovem dvou největších evropských materiálů pro výzkum materiálů: MAX IV (slavnostně otevřeno v roce 2016) a ESS (otevření v roce 2023). Lund University je také členem prestižních univerzitních výzkumných sítí Universitas 21 a Ligy evropských výzkumných univerzit (LERU) .

Styl výuky

Kritické myšlení a svoboda mysli jsou základním kamenem akademického života na Lund University v Lund University . Zaměření na skupinovou práci v neformálním, otevřeném třídním prostředí usnadňuje učení, vytváří dialog a pomáhá vytvářet nové nápady.

Lund je mezinárodní místo pro setkání studentů i výzkumných pracovníků. To vytváří globální třídní prostředí, kde studenti získávají nové kulturní vyhlídky a mohou rozvíjet své mezinárodní sítě, které jsou vysoce ceněny zaměstnavateli po celém světě.

Studenti v Lundu mají vynikající příležitosti pro obchodní spolupráci . Město Lund má jedinečné prostředí světové úrovně pro technologii, znalosti, inovace a podnikání a hostí ohromnou škálu mezinárodních společností.

Studentský život

Lund je první volbou pro mezinárodní studenty, kteří přicházejí do Švédska, a je považován za nejlepší studentské město ve Švédsku s jedinečnou kombinací velkých sociálních klubů ("historických" národů), studentských svazů a akademické společnosti, které vytvářejí živého a aktivní studentky život.

Město Lund

Nachází se v jižním Švédsku, město Lund je vzdáleno jen 10 minut vlakem do třetího největšího města Švédska, Malmö a pouhých 35 minut vlakem na letiště v Kodani v Dánsku.

Jako jedno z nejstarších měst ve Švédsku, pocházející z roku 990, je Lund městem kontrastů, ve kterém se více než 1000 let historie mísí s moderními znalostmi a myšlenkami. V Lund najdete kouzlo malého, malebného, ​​dlážděného města, vedle sebe s velkými městskými atrakcemi, jako jsou služby, nákupy, restaurace a kulturní akce. Lund je také domovem významných mezinárodních společností, jako jsou Sony Mobile, Tetra Pak, Ericsson, Alfal Laval a Gambro.

Angličtina je široce mluvená ve Švédsku a Lundu (90% Švédů je plynulé), což znamená, že můžete zažít jedinečnou evropskou kulturu bez toho, abyste zažili jazykovou bariéru.

Další informace o Lund University

Další informace naleznete na adrese www.lunduniversity.lu.se

Můžete také klást otázky na naší stránce Facebook www.facebook.com/lunduniversity

Místa

Lund

Lunds Universitet

Adresa, 1. řádek
Paradisgatan 2


SE-223 50 Lund, Skåne County, Švédsko
Telefonní číslo
+46 46 222 00 00

Malmö

Adresa, 1. řádek
Campus Malmö
Malmö, Skåne County, Švédsko

Helsingborg

Adresa, 1. řádek
Campus Helsingborg
Universitetsplatsen 2

SE-251 08 Helsingborg, Skåne County, Švédsko

Programy