Linnaeus University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Linnaeus University je moderní, mezinárodní univerzita pojmenovaná po Carlovi Linnaeusovi - světově proslulém švédském vědci, který se narodil v oblasti Småland, kde se univerzita nachází.
  • Společnost byla založena v roce 2010 sloučením univerzity Kalmar s univerzitou Växjö
  • Umístil v Kalmar a Växjö
  • 33 000 zapsaných studentů
  • 2 000 zapsaných zahraničních studentů
  • 6. největší univerzita ve Švédsku z hlediska počtu studentů
  • 780 partnerských univerzit ve více než 80 zemích
  • 100 stupňů programů na úrovni prvního cyklu, z toho 8 v angličtině
  • 80 stupňů programů na úrovni druhého cyklu, z toho 35 vyučovaných v angličtině

Kalmar a Växjö

Linnaeus University se nachází ve dvou městech v jihovýchodní části Švédska - Kalmar a Växjö. Obě města se nacházejí v regionu Småland, v kraji, kde je vždy blízko moře a příroda.

Kalmar - studentské město u moře

Město Kalmar se nachází na pobřeží, něco, co Linnaeus University nedávno využila tím, že postavila nové univerzitní budovy přímo u přístavu a shromáždila univerzitu na jednom místě. Vzhledem k tomu, že přístav je v centru města Kalmar, mohou studenti chodit do každodenního obchodního centra a naplnit město bzučením aktivit.

Kalmar má zhruba 65 000 obyvatel a dlouhou historii sahající až do středověku - něco, co nezůstane bez povšimnutí, když starý hrad Kalmar bude jen pár set metrů od kampusu. Město bylo zvoleno jako „švédské letní město“, snad díky mnoha slunečním dnů, plážím po městě a událostem a koncertům.

Växjö - živý školní areál

V areálu Växjö je vše v okruhu pěti minut chůze - ubytování studentů, učebny, knihovna, restaurace a hospody, jezera a zařízení pro volný čas. Areál je plný života a energie a je přirozeným místem setkávání všech studentů a zájmů. Växjö má asi 90 000 obyvatel a díky ekologicky šetrným řešením byla vyhlášena jako nejzelenější město v Evropě . Název Växjö se překládá na „město jezer“, což je něco, co si nevšimneme a má jedno z mnoho jezer jen u kampusu. Díky okolním lesům se stává ideálním místem pro procházky a jogging.

125631_photo-1549057446-9f5c6ac91a04.jpgEliott Reyna / Unsplash

Studentský život

Univerzitní život má co nabídnout, od setkání s přáteli ve studentské hospodě až po účast na akcích a kulturních aktivitách. Studentská unie a studentské asociace dělají vše pro to, abyste se cítili jako doma.

Kvalitní volný čas je důležitý, když jste student. Pokud ve svém studentském životě najdete radost a naplnění, získáte pro studium další energii. Nebudete mít potíže najít něco, co dělat. Studenti skvěle organizují zábavné soutěže, večírky, koncerty a výlety.

Pokud také využijete příležitost zapojit se do studentské unie nebo do jiných mimoškolních aktivit, můžete získat užitečné dovednosti a zkušenosti, které se mohou ukázat jako neocenitelné při pozdějším uplatnění v zaměstnání.

Studentská unie na Linnaeus University - Linnéstudenterna - usiluje o to, aby vám bylo poskytnuto co nejlepší vzdělání, ale také si klade za cíl nabídnout zábavné aktivity kromě studia. Existuje mnoho studentských organizací a klubů na univerzitě, které nabízejí širokou škálu volnočasových aktivit pro studenty.

ESN (Erasmus Student Network) je síť sekcí organizující akce pro zahraniční studenty, kteří odcházejí studovat do zahraničí. V Kalmaru se sekce nazývá ESN Kalmar a ve Växjö se nazývá VIS (Växjö International Students). Obě sekce organizují místní akce, jako jsou grilování, sportovní aktivity a tematické noci s typickými švédskými tradicemi, jakož i výlety do Švédska i mimo něj.

Buddy program

Program kamaráda spojuje zahraniční studenty s (většinou švédskými) studenty. Kamarádi pomáhají mezinárodním studentům s každodenními otázkami, seznamují je se švédskou kulturou a způsobem života a také s tím, jaké to je být studentem na Linnaeus University .

Studentské asociace

Existuje asi 70 studentských sdružení na Linnaeus University v Kalmaru (pouze ve švédštině) a Växjö , kde se jako student můžete účastnit celé řady aktivit.

Možná dáváte přednost sportovním událostem, hraní hudby ve studentském orchestru, filmovým sezením, zpěvu nebo se zabýváte psáním témat, která vás jako studenta ovlivňují? Být aktivní ve studentském životě je příležitost setkat se s novými přáteli, být schopen rozvíjet se v jednom ze svých zájmů a spolupracovat v týmu s lidmi, kteří rádi dělají totéž.

125632_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Místa

Växjö

Adresa, 1. řádek
P G Vejdes väg
351 95 Växjö, Kronoberg County, Švédsko

Kalmar

Adresa, 1. řádek
Nygatan,18B
39182 Kalmar, Kalmar County, Švédsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Programy

MA
MSc