Přečtěte si oficiální popis

Univerzita Umeå, Ústav designu Umeå

Ústav designu Umeå poskytuje pět akademických programů zaměřených výhradně na průmyslový design a související obory. Programy se pohybují od bakalářských až po magisterské a doktorské. Nabízíme vysoce konkurenční, profesionální a mezinárodní průmyslové vzdělávací programy podporované mimořádnými technickými zařízeními a zdroji.

Institut je organizován v rámci Přírodovědecké fakulty Univerzity Umeå .

Bakalářský program


Institut nabízí tříletý program průmyslového designu vedoucí k získání bakalářského titulu v hodnotě 180 kreditů ECTS.

Tento program probíhá ve švédštině a nemá žádné školné.

Hlavní programy


Na úrovni magisterského studia existují tři mezinárodně orientované a specializované dvouleté programy, které vedou k získání magisterského titulu zahrnujícího 120 ECTS kreditů.

Tři disciplíny jsou:

  • Pokročilý návrh výrobku
  • Návrh interakce
  • Návrh dopravy

Magisterské programy probíhají v angličtině a jsou otevřené pro zahraniční studenty.

Mezinárodní studenti


Studenti z celého světa jsou v současné době zapsáni do našich magisterských programů a vytvářejí tak jedinečnou kombinaci kreativní energie a mezikulturního obohacování.

V současné době máme studenty z 29 zemí, včetně Norska, Kanady, Dánska, Velké Británie, Indie, Turecka, Japonska, Brazílie, Mexika, Švédska, Finska, Koreje, Číny, Německa a USA.

Více než polovina studentů magisterského studia pochází z jiných zemí než ze Švédska. Asi 30% všech našich studentů jsou ženy.

Spolupráce s průmyslem


Ve všech čtyřech programech ústav pravidelně spolupracuje s řadou společností a organizací, mezi něž patří Saab, Volvo Trucks, Volvo Cars, Ericsson, Nokia, ABB, Electrolux a Husqvarna, z nichž některé jsou také silně zapojeny do výzkumných programů ústavu.

Jednotlivé předměty


Institut designu Umeå nabízí také řadu kurzů s jediným předmětem v oboru průmyslového designu a souvisejících témat a tyto kurzy jsou k dispozici studentům z jiných oddělení na univerzitě.

Výzkum a doktorské studium


Institut již řadu let provádí aplikované výzkumné a vývojové práce, které jsou rozděleny do dvou oblastí: Interaction Design Lab (IDL) a Výzkumný program Volvo (SET). Od podzimu roku 2001 nabízíme rovněž doktorské studium průmyslového designu.

Programy se vyučují na:
  • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

MA

Umeå Institute of Design - Umeå University

MA v interakci designu programu se zabývá vztahem mezi lidmi a informačních technologií se zvláštním zaměřením na interakce mezi přípravkem a uživatelem. ... [+]

MA v interakci designu

Program Masters, 120 ECTS kreditů-

Vývoj v informačních technologiích napadnout průmyslového designu tradici tím, že požadují posun důrazu z myšlenky "produkt-as-objekt" k pojmu "výrobek-as-akce", kde se dynamické a interaktivní vlastnosti výrobků a služeb je třeba lépe pochopit v kontextu lidského chování. Tento posun zaměření nás inspirovalo rozvíjet náš design program vzájemné ovlivňování a zahájení nových oblastí výzkumu v oblasti designu.

Náš návrh Program Interakce se zabývá vztahem mezi lidmi a informačních technologií se zvláštním zaměřením na interakce mezi přípravkem a uživatelem. Vidíme kázeň Interaction design jako schopnost navrhnout i kognitivní a fyzické rozhraní a začlenit je do úspěšného celku. Naším cílem je umožnit návrhářům vytvářet udržitelná, srozumitelné a příjemné informace založené produkty, služby a prostředí.... [-]

Švédsko Umeå
Září 2020
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Umeå Institute of Design - Umeå University

MA v návrhovém programu Doprava je unikátní ve své působnosti zájmu, který se zabývá celým dopravy oblasti designu ve spolupráci s průmyslem. Studenti jsou vychováváni k ... [+]

MA v dopravě designu

Program Masters, 120 ECTS kreditů-

V průběhu minulého století muž přišel záviset na dopravu jako sociální a životní styl nutností. Svět se vyvinul s touhou a je třeba používat vozidla. Automobily, například, se staly nedílnou součástí naší kultury.

Náš design Program Doprava je unikátní ve své působnosti zájmu, který se zabývá celým dopravy oblasti designu ve spolupráci s průmyslem. Studenti jsou vychováváni k mít otevřenou mysl na obou koncepční myšlenky a detailní realistické konstrukčních řešení. Jsou podporovány mít vyvážený proces myšlení, kde forma a funkce pracovat společně.

... [-]
Švédsko Umeå
Září 2020
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Umeå Institute of Design - Umeå University

MA v designérským Programu produkt je vzdělání řešení, řízený, který se zaměřuje na pokročilé léčbě designu - pomocí uživatelsky studií, identifikace a analýza problému . ... [+]

MA in Advanced produktový design

Program Masters, 120 ECTS kreditů-

Jak inovace a nové technologie stát se více významné v procesu návrhu, role průmyslový designér jako koordinátor problému Postup při řešení je stále důležitější. Zvyšující se složitost a nároky na multi-disciplinární týmové práce v procesu vývoje výrobku vyžadují komplexnější přístup, což je jeden z největších atributů moderního průmyslového konstruktérů, a základ pro konstrukci programu Advanced produktu.

Design Program Advanced Produkt je vzdělání řešení, řízený, který se zaměřuje na pokročilé léčbě designu - pomocí uživatelsky studií, identifikace a analýza problémů, nových technologií a materiálů, a především důraz na inovativní a nového myšlení - nalézt nejlepší Možným řešením pro daný problém nebo identifikovány designu příležitost.... [-]

Švédsko Umeå
Září 2020
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Adresa destinace
Umeå Institute of Design
Umeå University
Östra Strandgatan 30

Umeå, Västerbotten County, SE-903 33 SE
Sociální média