Umeå Institute of Design - Umeå University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Univerzita Umeå, Ústav designu Umeå

Ústav designu Umeå poskytuje pět akademických programů zaměřených výhradně na průmyslový design a související obory. Programy se pohybují od bakalářských až po magisterské a doktorské. Nabízíme vysoce konkurenční, profesionální a mezinárodní průmyslové vzdělávací programy podporované mimořádnými technickými zařízeními a zdroji.

Institut je organizován v rámci Přírodovědecké fakulty Univerzity Umeå .

Bakalářský program


Institut nabízí tříletý program průmyslového designu vedoucí k získání bakalářského titulu v hodnotě 180 kreditů ECTS.

Tento program probíhá ve švédštině a nemá žádné školné.

Hlavní programy


Na úrovni magisterského studia existují tři mezinárodně orientované a specializované dvouleté programy, které vedou k získání magisterského titulu zahrnujícího 120 ECTS kreditů.

Tři disciplíny jsou:

  • Pokročilý návrh výrobku
  • Návrh interakce
  • Návrh dopravy

Magisterské programy probíhají v angličtině a jsou otevřené pro zahraniční studenty.

Mezinárodní studenti


Studenti z celého světa jsou v současné době zapsáni do našich magisterských programů a vytvářejí tak jedinečnou kombinaci kreativní energie a mezikulturního obohacování.

V současné době máme studenty z 29 zemí, včetně Norska, Kanady, Dánska, Velké Británie, Indie, Turecka, Japonska, Brazílie, Mexika, Švédska, Finska, Koreje, Číny, Německa a USA.

Více než polovina studentů magisterského studia pochází z jiných zemí než ze Švédska. Asi 30% všech našich studentů jsou ženy.

Spolupráce s průmyslem


Ve všech čtyřech programech ústav pravidelně spolupracuje s řadou společností a organizací, mezi něž patří Saab, Volvo Trucks, Volvo Cars, Ericsson, Nokia, ABB, Electrolux a Husqvarna, z nichž některé jsou také silně zapojeny do výzkumných programů ústavu.

Jednotlivé předměty


Institut designu Umeå nabízí také řadu kurzů s jediným předmětem v oboru průmyslového designu a souvisejících témat a tyto kurzy jsou k dispozici studentům z jiných oddělení na univerzitě.

Výzkum a doktorské studium


Institut již řadu let provádí aplikované výzkumné a vývojové práce, které jsou rozděleny do dvou oblastí: Interaction Design Lab (IDL) a Výzkumný program Volvo (SET). Od podzimu roku 2001 nabízíme rovněž doktorské studium průmyslového designu.

Místa

Umeå

Adresa, 1. řádek
Umeå Institute of Design
Umeå University
Östra Strandgatan 30

SE-903 33 Umeå, Västerbotten County, Švédsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium