University of Oviedo -

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Univerzita v Oviedu je veřejná instituce vysokoškolského vzdělávání a výzkumu v Asturijském knížectví. S více než 400 letou historií nabízí celou řadu vysokoškolských titulů přizpůsobených evropskému prostoru vysokoškolského vzdělávání (EHEA) ve všech oborech znalostí a postgraduálních studijních programů ve spolupráci s národními a mezinárodními univerzitami a více než 250 společnostmi.

Campus mezinárodní excelence

Mezinárodní volání, úzké vazby na region a silné odhodlání přenést znalosti na podnikatelský svět, byla University of Oviedo jednou z prvních devíti univerzit ve Španělsku, která získala akreditaci dne 26. listopadu 2009 jako Campus of International Excellence Projekt CIE Asturias-Ad Futurum sdružuje více než 300 regionálních a národních institucí, společností a technologických center.

Hlavní postavy

 • 25 000 studentů
 • 2 000 přednášejících a vědců
 • 1.000 zaměstnanců administrativy
 • 57 Vysokoškolské studijní programy
 • 50 magisterských studijních programů
 • 6 magisterských programů Erasmus Mundus (3 koordinovaných University of Oviedo)
 • 24 PhD programů
 • 65 Kurzy certifikátů
 • 210 lůžek ve vysokoškolských kolejích
 • 800 zahraničních studentů
 • 17 fakult a škol
 • 38 oddělení
 • 198 milionů EUR ročního rozpočtu

Sedm kampusů ve třech městech

Výuka se koná na sedmi kampusech rozdělených na centrální oblast Asturie: Oviedo (El Cristo, El Milán, Llamaquique, Catalanes a Oviedo-centrum), Gijón a Mieres. V roce 2010 uskutečnila ambiciózní proces zahrnující sloučení středisek spojených s Campusem mezinárodní excelence a byl stanoven jako příklad osvědčených postupů pro španělské univerzity. V důsledku toho má univerzita 16 fakult a škol, čtyři přidružené instituce a odbornou školu tělesné výchovy a sportovní medicíny. Mezinárodní centrum postgraduálních studií dále řídí magisterské studium a doktorské studium. Programy.

Kromě toho má akademická instituce plně vybavené sportovní zařízení a moderní, zrekonstruované ubytování pro studenty, lektory a administrativní a servisní personál.

Vedoucí výzkumu v regionu

Univerzita v Oviedu se zabývá 80% R

Asturianská instituce se také může pochlubit dvěma specializovanými klastry (energetika, životní prostředí a změna klimatu a biomedicína a zdraví) s úzkými vazbami na regionální technologické parky a asturianskou síť zdravotní péče.

Závazek ke společnosti

Je pravda, že historické dědictví, které udělalo univerzitu v Oviedu průkopnickou instituci v oblasti rozšíření univerzity ve Španělsku koncem XIX. Století, rozšiřuje činnost šíření znalostí mimo její areály, aby dosáhla celého Asturijského knížectví. Historická budova, která se nachází v centru města Oviedo, je domovem kulturního centra LAUDEO University Extension, kde se konají významné akademické a kulturní akce, které jsou otevřené asturijské společnosti.

Součástí podnikové sociální odpovědnosti je Univerzita v Oviedu, která poskytuje služby péče a podpory pro osoby se zvláštními potřebami a "Solidarní prostor", kde probíhají akce dobrovolné práce a mezinárodní spolupráce. Jednotka pro rovné zacházení zajišťuje soulad s politikou rovnosti žen a mužů a politikou usmíření mezi zaměstnanci a rodinou.

Místa

Oviedo

Adresa, 1. řádek
Edificio Histórico.
Plaza del Riego, 4 Entresuelo.

33003 Oviedo, Asturie, Španělsko

Programy

Tato škola dále nabízí: