Jaume I University (Universitat Jaume I)

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Univerzita Jaume I (UJI) vznikla 27. února 1991 jako vysokoškolské a výzkumné středisko, aby uspokojila jednomyslnou společenskou poptávku v oblasti Castelló. To bylo také ovocem tradice ve vzdělávání, které bylo zděděno z studia učitelství na staré univerzitní škole v Castelló (CUC), které pochází z roku 1969. V prvním roce se deseti přednášejícími na CUC dělal kurzy 21 studentům vědy a 85 z filozofie a umění. CUC se stala součástí Universitat de València na konci roku 1979.

Semena toho, co je nyní UJI, byly vysety v prosinci 1989, kdy tehdejší prezident tehdejšího regionálního vlády Valencie Joan Lerma oznámil založení nové univerzity v Castelló. O rok později, dne 15. října 1990, valencijská regionální vláda jmenovala profesora Francesce Michavilu za ředitele projektu založení Universitat Jaume I a nakonec vznikla díky zákonu, který byl schválen všemi politickými stranami který tvořil regionální parlament v provincii Valencie. Hlavním cílem nové instituce bylo rozšířit její výukové a výzkumné aktivity na celou severní část Valencie.

První akademický rok byl zahájen v září 1991 a centrum bylo oficiálně otevřeno s projevem uděleným nositelem Nobelovy ceny za chemii profesorem Aaronem Klugem. Od okamžiku založení se UJI usiluje stát se moderní, vysoce kvalitní univerzitou s jasně evropskou orientací, jejímž cílem je dosáhnout úrovně excelence ve výuce, výzkumu a službách, které nabízí společnosti.

Universitat Jaume I je v současné době vedoucím střediskem vysokoškolského vzdělávání a výzkumu na severu Valenciálního společenství a neustále usiluje o posílení sociálního, ekonomického a kulturního rozvoje společnosti, v němž se ponoří prostřednictvím vytváření a přenosu znalostí. V tomto smyslu UJI vždy chtěl hrát aktivní roli, jak ukazují iniciativy, jako je otevření nových off-kampusových kanceláří v různých oblastech v celé provincii Castelló, její mimomanželské aktivity nebo spolupráce s UJI Absolventi a společnost přátel (SAUJI).

Dnes se Universitat Jaume I upevnil jako dynamická a podnikavá univerzita. V současné době je k dispozici asi 31 studijních a diplomových předmětů pro cca 15 000 studentů. Tyto údaje umožňují univerzitě nabídnout svým studentům osobní pozornost a zbavit se problémů přeplněnosti, které často trpěly jiné vysoké školy. Jeho nový a atraktivní jednotný areál, který je dobře propojen s městem Castelló, pomáhá udržovat tuto politiku podporou užších lidských vztahů.

Universitat Jaume Učím nové, flexibilní a konkurenceschopné učební plány a studijní programy, které studentům umožňují uspokojivě zvládnout každou výzvu moderní společnosti. Interdisciplinární povaha univerzity Jaume I zaručuje autonomii studentů a zvyšuje jejich šance na získání zaměstnání v budoucnosti díky pracovním stážím pro všechny studenty zapsané na naší univerzitě.

Univerzita Jaume I má rozsáhlou síť mezinárodních kontaktů, která se skládá z přibližně 145 univerzitních partnerů v Evropě, Spojených státech a Latinské Americe, které vedly k výměnným programům mezi studenty a mezi členy akademických pracovníků, výzkumných projektů.

Univerzita Jaume se účastní všech mezinárodních programů, které jsou realizovány v celé Evropské unii, jako jsou programy Socrates-Erasmus, Leonardo, Tempus a Alfa, a ty, které organizuje španělská vláda, včetně Programu mezikulturní spolupráce. Univerzita je otevřena novým programům, které pomáhají zvýšit kvalitu výuky a výzkumu, který zde probíhá. Některé z pozoruhodnějších iniciativ týkajících se výuky zahrnují předsedkyni UNESCO o filozofii míru, židovský předseda právního a evropského ekonomického modulu Jean Monnet, programy EURINSA a EURUJI pro výcvik inženýrů v Evropě a nakonec program magisterského studia Grafy v Latinské Americe, mezi mnoha dalšími iniciativami.

Místa

Castellón de la Plana

Adresa, 1. řádek
Castellón de la Plana, Valencijské společenství, Španělsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Programy

Magistr