Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Podporujeme dialog mezi humanitními a zdravotnickými vědami ve všech oblastech s cílem přispět k sociálnímu a vědeckému rozvoji.

Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón z nadace Ortega-Marañón má za cíl zahájit různé vzdělávací programy, konzultace, úpravy, reflexe a diskusi, které pomáhají osvětlit některé z hlavních problémů, kterým dnes čelí naší společnosti.

Na základě této integrované ambice podporujeme dialog mezi humanitními a zdravotnickými vědami ve všech těchto oblastech, abychom z multidisciplinárního hlediska mohli poskytnout řešení problémů, které jsou prezentovány odborníkům ve zdravotnictví.

Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón má za cíl:

  • Propagovat oblast aplikovaného výzkumu v rámci dialogu o humanitních vědách a zdravotnictví.
  • Rozvíjet vzdělávací programy v oblastech centra, a to jak pro profesionály, tak pro zájemce o podporu jejich akademické kariéry.
  • Podporujte konzultační projekty a akce na vyžádání v oblastech naší mise.
  • Umístěte centrum jako odkaz na myšlení, debatu a reflexi ve Španělsku a Latinské Americe, inspirovaný smířlivým a liberálním duchem našeho držitele, posilováním jeho strategického postavení a vytvářením vědeckých akcí šíření v oblastech, které jsou jeho vlastní.

Z akademické excelence předpokládá institut ve své formativní nabídce různé stupně specializace, které jsou přizpůsobeny potřebám akademických pracovníků a odborníků.

Mezinárodní přítomnost tohoto institutu, který má ústředí a strategické aliance v několika latinskoamerických zemích, reaguje také na pochopení, které Gregorio Marañón měl ve společném prostoru ve španělštině. Online školení má proto velmi významnou roli v našich programech, neboť podporuje dialog na obou stranách Atlantiku.


Poslání, vize a hodnoty/>


Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón má mise řešit a prohloubit některé z hlavních problémů, kterým dnes čelí naše společnost, z multidisciplinárního hlediska, v němž se humanitární a zdravotní vědy dialy natolik plodným způsobem./>

V tomto smyslu institut podporuje výzkum, vývoj vzdělávacích a výukových programů, poradenství o projektech, diskusních fórech a podporuje rozvoj publikací týkajících se odborných oborů, které jsou omezeny na rozsah působnosti - vědecký a liberální duch Gregorio Marañón inspiroval výkon tohoto institutu. Humanista a liberální lékař, Marañón, který léčil své pacienty všudypřítomně, ve vztahu k životnímu prostředí, v němž rozvíjel svůj každodenní život, byl lékař, který se zavázal k budoucnosti své země a historickému kontextu, že musí žít. Chápal liberalismus jako vodítko chování, pro které musí člověk "být ochotný porozumět tomu, kdo myslí jinak", a "nikdy nepřiznat, že konec ospravedlňuje prostředky, ale naopak jsou prostředky které ospravedlňují konec "(Ensayos Librales, 1947).


Spolupracovníci/>


Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón spolupracuje s institucemi, jako jsou Královská národní akademická klinika, Nadace pro odbornou přípravu kolegiální lékařské organizace, Ústřední vysoká škola zubařů a stomatologů v Madridu nebo Nadace Tejerina, mezi ostatní/>


Gregorio Marañón a Posadillo/>

Gregorio Marañón y Posadillo (1887-1960) je polyhedrální a jaderná postavička v dějinách Španělska ve 20. století. Lékařský, humanistický a liberální, jeho bohatá osobnost zažehla svým vlastním světlem v různých oborech znalostí, a to jak v biomedicínských, tak v humanitních vědách. Ve skutečnosti patří k pěti královským akademiím - lékařům, španělštině, dějinám, přesným, fyzikálním a přírodním vědám a výtvarnému umění San Fernando - jedinému, který nebyl vlastním politikem./>
Gregorio Marañón byl intelektuální a veřejný člověk, který se zavázal své zemi. Důkazem toho je vydání jeho biografie z výletu do Las Hurdes s králem Alfonsem XIII v roce 1922.

Místa

Madrid

Adresa, 1. řádek
Calle Fortuny, 53
28010 Madrid, Madridské společenství, Španělsko

Španělsko online

Adresa, 1. řádek
Španělsko online, Španělsko

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium