Přečtěte si oficiální popis

Objevte Univerzitu v Hradci Králové

UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ

Seznamte se s dynamickým a mladistvým prostředím Univerzity v Hradci Králové - instituce založené v roce 1959, která získala dnešní jméno od roku 2000. V současnosti Alma Mater s více než 7300 studenty zajišťuje Vysokou školu Hradec Králové kvalitní terciární vzdělávání v širokém rozsahu studijních oborů, které zahrnují společenské vědy, humanitní vědy, vzdělávací studia, přírodní vědy, ekonomiku a studium informačních technologií. Velké množství žádostí podaných na univerzitu každoročně demonstruje vysokou poptávku po studiu na univerzitě a potvrzuje své vynikající jméno.

Univerzita Hradec Králové je živá instituce a její neustálý vývoj se odráží jak v akademické, tak i stavební činnosti: nové fakulty a instituce se zřizují, akreditovány jsou nové studijní programy a výstavba univerzitního areálu neustále pokračuje. Univerzitní kampus se nachází v centru města v docházkové vzdálenosti od ostatních univerzitních budov, Vzdělávací a vědecké knihovny a starého města.

Absolventi

Univerzita v Hradci Králové připravuje kvalifikované specialisty, kteří uspějí na místním trhu práce iv zahraničí. V roce 2010 získala univerzita diplomový dodatkový štítek, osvědčení vydané Evropskou komisí, které potvrzuje, že univerzita splňuje všechny standardy evropských institucí terciárního vzdělávání. Dokument je automaticky dán všem absolventům a zaručuje celosvětové uznání diplomu z Hradce Králové.

Univerzita se skládá ze čtyř částí: Pedagogická fakulta, Fakulta informatiky a managementu, Filozofická fakulta a Přírodovědecká fakulta.

FILOZOFIE FACULTY

university building

Filozofická fakulta UHK nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy v češtině v prezenční formě av několika studijních oborech studium na částečný úvazek. Poskytuje vzdělání v oblasti dějin, archeologie, archivnictví, politologie (se specializací v regionech Afriky a Latinské Ameriky v magisterských a doktorských studijních programech), sociologie, filozofie a několik interdisciplinárních studijních oborů (zaměřených na informatiku a multimédia v archivní vědy a archeologie).

Studenti fakulty mohou vystupovat z kontaktů se zahraničními univerzitami a strávit část svých studií v zahraničí v jedné z partnerských institucí po celém světě. Filozofická fakulta poskytuje výuku dějin a společenských věd pro studenty pedagogických studijních programů na Pedagogické fakultě. Absolventi fakulty získávají prvotřídní znalosti v humanitních a společenských vědách a najdou široké spektrum pracovních příležitostí ve veřejných institucích, nevládních organizacích, obchodních agenturách, médiích nebo ve výzkumu a vývoji.

Filozofická fakulta nabízí také magisterské a doktorské studijní programy v angličtině, tj. Magisterský studijní program Středoevropské studium a dva doktorské studijní programy latinskoamerických studií a afrických studií. Kromě těchto studijních programů nabízí přípravný kurz českého jazyka a specializované vysokoškolské vzdělávání pro zahraniční studenty.

UŽITEČNÉ INFORMACE

Akademický rok je organizován do dvou semestrů. Zimní semestr obvykle začíná třetí týden září a končí v prosinci; letní semestr začíná v únoru a končí v červenci. V semestru vždy následuje 6 týdnů zkoušek.

Naše univerzita má velmi dobře zavedený systém Buddy. Posláním společnosti ESN Buddy System HK je pomoci s integrací Erasmus a dalších zahraničních studentů do místního prostředí.

Studenti Univerzity Hradec Králové jsou ubytováni na univerzitní koleji Palachova.

VISA (občané zemí mimo EU): Cizinci, kteří podléhají vízové ​​povinnosti, jsou povinni požádat o vízum před vstupem do České republiky na autorizované velvyslanectví ČR. Visa se nevyžaduje pro občany EU. Může to trvat 2 měsíce, než se dostanete vízum, takže nezapomeňte žádat včas!

Povolení k pobytu pro studium je povinné pro všechny zahraniční studenty, kteří zde pobývají více než 90 dní. Země, které nejsou členy EU: Studenti ze zemí, které nejsou členy EU, mají povinnost mít povolení k pobytu před tím, než přijdou do České republiky - nezáleží na tom, jak dlouho zde budou studovat. Studenti musí požádat o povolení k přechodnému pobytu na českém velvyslanectví, konzulární nebo diplomatické misi doma nebo v nejbližší zemi. Mezinárodní pobočky na příslušných fakultách poskytují pomoc zahraničním studentům.

PROČ ŠTUDIJTE V ČESKÉ REPUBLICE?

Protože nabízí bezplatné vzdělávání na veřejných univerzitách! Vzdělávání v České republice má významnou výhodu - může být zdarma pro ty, kteří chtějí získat diplom z univerzity v českém jazyce, tj. Pro ty, kteří studují v českém jazyce.

Kvůli vysoké kvalitě vzdělávání. Dnes jsou diplomy z českých vysokých škol s vysokým hodnocením po celém světě, spolu s angličtinou a amerikou a jsou uznávány v každé zemi Evropské unie.

Díky schopnosti cestovat po celé Evropské unii. Česká republika je členem EU a v roce 2007 vstoupila do schengenského prostoru, což umožňuje studentům pohybovat se bez víz do všech zemí Schengenské dohody.

Vzhledem k vyhlídce na úspěšnou kariéru! Zahraniční studenti po ukončení studia mohou získat práci v české nebo evropské veřejnosti i v soukromých institucích a firmách stejně jako občané České republiky.

Vzhledem k vysoké kvalitě evropského života a nízkým cenám. Díky své politické a ekonomické otevřenosti je dnes Česká republika jednou z nejrozvinutějších zemí střední Evropy. Životní standard je srovnatelný se západní Evropou, ale ceny potravin, ubytování a zboží jsou mnohem nižší.

Rychlá adaptace našich studentů v českém prostředí. V současné době je Česká republika multikulturní a otevřenou zemí, kde většina občanů mluví přinejmenším anglicky.
Programy se vyučují na:
Angličtina

Tato škola dále nabízí:

MA

University of Hradec Králové, Philosophical Faculty

Hlavním cílem magisterského studijního programu je připravit studenty na řešení komplikovaných životních situací jednotlivců, rodin, skupin a komunit v jejich sociálním p ... [+]

Ústav sociální práce nabízí magisterský titul v sociální práci .

Hlavním cílem magisterského studijního programu je připravit studenty na řešení komplikovaných životních situací jednotlivců, rodin, skupin a komunit ve svém sociálním prostředí. Program bude vybavit studenty znalostmi řízení a koordinace, stejně jako schopnost odrážet vnitřní a vnější faktory výkonnosti sociální práce a schopnost řešit vznikající dilemata. Na základě štítku o dodatku k diplomu je diplom uznáván na trhu EU, kde absolventi mohou najít zaměstnání v sociálních a veřejných službách.

Požadavky a přijímací řízení:

Bakalář sociální práce nebo související oborDobrá znalost mluvené a psané angličtinyMotivační dopis a životopis v angličtiněDoporučení nebo odkazy na univerzitu, vysokou školu nebo zaměstnavatele.... [-]
Česká republika Hradec Kralove
Září 2019
Denní studium
Kampus
Přečtěte si více v češtině
University of Hradec Králové, Philosophical Faculty

Magisterský program je určen pro studenty, kteří získali bakalářský titul. Studie je navržena jako multidisciplinární přehled humanitních a společenských věd, ve kterých ... [+]

Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové nabízí magisterský titul, který může být vykonáván v prezenční formě studia. Magisterský studijní program je určen studentům, kteří získali bakalářský titul. Studie je navržena jako multidisciplinární přehled humanitních a společenských věd, ve kterých je střední Evropa charakterizována v širokém kontextu.

Obsah studie

Interdisciplinární studia v oblasti humanitních a společenských věd.Střední Evropa je chápána a studována v širším, zejména historicko-politickém a sociálně-ekonomickém kontextu.Kurzy češtiny, polštiny a němčiny jsou nabízeny jako součást studia.Absolventem studijního oboru Středoevropské studium získá podrobné poznatky o středoevropských realie, zejména v oblasti moderních dějin, politiky, kultury, společnosti a ekonomiky střední Evropy.Absolventi budou mít možnost analyzovat současné společenské, ekonomické a politické události v tomto regionu i v jednotlivých středoevropských zemích.... [-]
Česká republika Hradec Kralove
Září 2019
Denní studium
2 let
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Magistr

University of Hradec Králové, Philosophical Faculty

Cílem tohoto programu je připravit kvalifikované odborníky v oblasti současné filozofie se zaměřením na filozofii v sociálních vědách. Filozofie není koncipována jako izo ... [+]

Titul: Absolvent (Mgr.)Délka trvání: 2 roky (4 semestry)Forma: Plný úvazekJazyk angličtinaPříjem: září / únorPoplatek za školení: 1500 EUR / semestrŠtipendium: k dispoziciTermín podání žádosti: 30. dubna / 31. říjnaUmístění: Hradec Králové, Česká republika, EUPřehled

Cílem tohoto programu je připravit kvalifikované odborníky v oblasti současné filozofie se zaměřením na filozofii v sociálních vědách.

Filozofie není koncipována jako izolovaná disciplína, ale jako disciplína v dialogu se zjištěními sociálních věd (a některých přírodních věd), zejména sociologie, kulturní a sociální antropologie, politická věda, kognitivní věda atd.... [-]

Česká republika Hradec Kralove
Září 2019
Denní studium
2 let
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Adresa destinace
University of Hradec Králové – Philosophical Faculty
Náměstí Svobody 331
(building B)

Hradec Kralove, Hradec Králové Region, 50003 CZ
Sociální média