Technical University of Liberec

Úvod

Read the Official Description

TUL Fakulta strojního inženýrství

Historie Technical University of Liberec se datuje do roku 1953, kdy byla zřízena Technická vysoká škola strojního inženýrství. Od té doby akademie nabízela akademické programy v oblasti mechanické technologie a v oblasti designu / konstrukce textilií, skla, keramiky a dalších strojů. Tyto akademické programy a související výzkumné aktivity přímo odpovídaly typickým průmyslovým odvětvím nalezeným v severních Čechách. V pozdních padesátých letech byl na vysoké škole nabídnut nový akademický program - textilní technologie. V roce 1960 byla vysoká škola rozdělena na dvě fakulty, Fakultu strojního inženýrství a Fakultu textilního inženýrství. Také jméno College bylo změněno na College of Mechanical and Textile Engineering.

Strojírenská fakulta poskytuje a garantuje odbornou úroveň pro všechny tři typy studijních programů: bakalářské, magisterské, doktorské.

Základní a zejména aplikovaný výzkum a vývoj se zaměřuje na oblast, která odráží profesní orientaci deseti oddělení, tj. Materiálové inženýrství, mechanika, konkurenční stroje a zařízení a technologické a výrobní procesy: materiály, mechanika, konstrukce, technologie.

Fakulta nabízí a poskytuje širokou škálu služeb, zakázky vědeckovýzkumného výzkumu a celoživotní vzdělávání v oblasti průmyslu: materiály, mechanika, konstrukce, technologie.

Hrdý na to, co děláme - Technical University of Liberec

Nejvyšší výsledky ve výzkumu a vědě, excelenci ve výuce a interdisciplinární spolupráci stojí od roku 1953 na Technical University of Liberec . Kolem 7000 studentů studuje na sedmi fakultách a jednom odborném ústavu.

V oblasti transferu technologií má Technical University of Liberec tradici výzkumu v úzké spolupráci zejména s textilním a automobilovým průmyslem. To zaručuje vynikající umístění absolventům. Univerzita je navíc zapojena do více než 100 výzkumných projektů v hodnotě téměř 3 miliony USD a do smluvního výzkumu.

Zatímco se připojuje globálně, univerzita chápe svou odpovědnost jako instituci, která se jednoznačně nachází ve střední Evropě a zabývá se přeshraničními projekty.

Proč Technical University of Liberec ?

 • Vynikající umístění
 • Špičkový výzkum
 • Skvělé sporty

Proč Česká republika?

 • Skvělá příroda a kultura
 • Krajina obuvi Bata
 • Domov Škoda a Volkswagen

Ubytování ve vysokoškolských kolejích

Naše koleje v Harcově (Liberec) získaly v letech 2014, 2013 a 2011 ocenění Nejlepší univerzitní síně roku.

Mezinárodní studenti jsou garantováni ubytování v kolejích univerzity.

Výhody bydlení v Harcově:

 • pohodlné (dvě pokoje mají společnou koupelnu a kuchyňský kout)
 • v blízkosti hlavního kampusu (cca 15 minut pěšky)
 • cenově dostupný (cca 110 USD / měsíc ve dvoulůžkovém pokoji nebo 183 USD / měsíc v jednolůžkovém pokoji)
 • pokoje jsou plně vybavené (včetně přikrývek, polštářů a ložního prádla)
 • prádelna, vysavač atd., které jsou k dispozici na místě
 • ATM Komerční banky na místě (v bloku B)

Sport a volný čas

Technical University of Liberec je hrdá na své vynikající sportovní zařízení. Nabídka je široká od kulturistika až po tenis, plavání, saunu a tak dále. Můžete jít a vyzkoušet si sami.

This school offers programs in:
 • Angličtina

Zobrazit magisterské programy » Vidět PhD » Vidět Bakalář »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magisterský v oboru strojírenství, inovační inženýrství

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Liberec

Studijní program podporuje získávání teoretických znalostí, výzkumu a vývoje a vede studenty, aby tyto znalosti využili a rozvíjeli své tvůrčí možnosti. Absolventi budou mít základní znalosti v oblasti strojírenství a specifické znalosti inovace výrobků. [+]

Magisterský v oboru strojírenství, inovační inženýrství

Studijní program podporuje získávání teoretických znalostí, výzkumu a vývoje a vede studenty, aby tyto znalosti využili a rozvíjeli své tvůrčí možnosti. Absolventi budou mít základní znalosti v oblasti strojírenství a specifické znalosti inovace výrobků.

Vzhledem k tomu, že programy TUL jsou uznávány Evropskou federací národních inženýrských asociací FEANI, jsou absolventi způsobilé pro titul EUR ING.

Klíčová faktaFACULTY: Fakulta strojního inženýrstvíJAZYK INSTRUKCE: AngličtinaOPRÁVNĚNÍ:Absolvování příslušného bakalářského studijního programuOn-line přijímací zkouškaUznávání (hodnocení) předchozího vzdělání (bakalářské)Skvělé dovednosti angličtiny.DOBA: 2 rokyFEE / AKADEMICKÝ ROK: 4000 USDAPLIKAČNÍ POPLATEK: 25 USD (poplatek za přihlášku), 3000 Kč (poplatek za udělení diplomu)STIPENDIUMStipendium na základě zásluh dostupných od 2. roku.Erasmus pro mobilitu k dispozici.TERMÍN APLIKACE: Tento program nepřijímá žádosti o akademický rok 2018/19!DOSTUPNÉ SPECIALIZACE:Inovace produktůInovační inženýrství [-]

Magisterský v oboru strojírenství, konstrukce strojů a zařízení

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Liberec

Cílem tohoto studijního programu je podpořit získávání teoretických znalostí, výzkumu a vývoje a vést studenty k tomu, aby tyto znalosti využili a rozvíjeli své tvůrčí možnosti. Absolventi budou mít základní znalosti z oblasti strojírenství a specifické znalosti o konstrukci strojů a zařízení. [+]

Popis programu

Cílem tohoto studijního programu je podpořit získávání teoretických znalostí, výzkumu a vývoje a vést studenty k tomu, aby tyto znalosti využili a rozvíjeli své tvůrčí možnosti. Absolventi budou mít základní znalosti z oblasti strojírenství a specifické znalosti o konstrukci strojů a zařízení.

Vzhledem k tomu, že programy TUL jsou uznávány Evropskou federací národních inženýrských asociací FEANI, jsou absolventi způsobilé pro titul EUR ING.

Specializace k dispozici Textilní stroje a stroje Podkolení nanovlákenných struktur Energetické zařízení Výrobní stroje Projektování strojů a zařízení - plánovaný počet studentů přijatých do programu je 24. Po zapsání studenta do studijního programu děkan vydá konečné rozhodnutí o jednotlivých specializacích. Požadavky na přijetí Úspěšné ukončení bakalářského studijního programu nebo magisterského studijního programu na Strojní fakultě nebo na jiné fakultě s podobnou specializací Úspěšné absolvování přijímací zkoušky (pokud student není osvobozen od povinnosti podle rozhodnutí děkana). Žadatel musí prokázat své znalosti angličtiny na úrovni nejméně B2 [-]

Magisterský v oboru strojírenství, strojírenské technologie a materiály

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Liberec

Cílem studijního programu je podporovat získávání teoretických znalostí, výzkumu a vývoje a vést studenty k uplatňování těchto znalostí a rozvíjet jejich tvůrčí možnosti. [+]

Magisterský v oboru strojírenství, strojírenské technologie a materiály

Cílem studijního programu je podporovat získávání teoretických znalostí, výzkumu a vývoje a vést studenty k uplatňování těchto znalostí a rozvíjet jejich tvůrčí možnosti. Absolventi mají dobré základní znalosti v oblasti strojírenství a komplexních znalostí ve studijním oboru (strojírenská technologie a materiály).

Vzhledem k tomu, že programy TUL jsou uznávány Evropskou federací národních inženýrských asociací FEANI, jsou absolventi způsobilé pro titul EUR ING.

Klíčová faktaFACULTY: Fakulta strojního inženýrstvíJAZYK INSTRUKCE: AngličtinaOPRÁVNĚNÍ:Absolvent bakalářského studijního programuOn-line přijímací zkouškaUznávání (hodnocení) předchozího vzdělání (bakalářské)Skvělé dovednosti angličtiny.DOBA: 2 rokyFEE / AKADEMICKÝ ROK: 4000 USDAPLIKAČNÍ POPLATEK: 25 USD (poplatek za přihlášku), 3000 Kč (poplatek za udělení diplomu)STIPENDIUM:Stipendium vycházející z hodnot získaných od druhého roku.Erasmus pro mobilitu k dispozici.TERMÍN APLIKACE: 31. března 2018 (pro akademický rok 2018/19)DOSTUPNÉ SPECIALIZACE:Zpracování polymerů a kompozitůOdlévání, svařování a tváření kovůMateriálové inženýrstvíCelkový počet studentů, kteří mohou být přijati do tohoto magisterského programu: 24Pokud by více uchazečů splňoval podmínky přijetí, konečné rozhodnutí děkana o přijetí ke studiu je založeno na celkovém počtu bodů získaných při přijímacím zkoušce. [-]

Magisterský v oboru strojírenství, výrobní systémy a procesy

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Liberec

Studijní program podporuje získávání teoretických znalostí, výzkumu a vývoje a vede studenty, aby tyto znalosti využili a rozvíjeli své tvůrčí možnosti. [+]

Magisterský v oboru strojírenství, výrobní systémy a procesy

Studijní program podporuje získávání teoretických znalostí, výzkumu a vývoje a vede studenty, aby tyto znalosti využili a rozvíjeli své tvůrčí možnosti. Absolventi získají adekvátní teoretické znalosti přírodních věd a komplexní znalosti technické mechaniky a hlavních inženýrských oborů.

Klíčová faktaFACULTY: Fakulta strojního inženýrstvíJAZYK INSTRUKCE: AngličtinaOPRÁVNĚNÍ:Absolvování příslušného bakalářského studijního programuOn-line přijímací zkouškaUznávání (hodnocení) předchozího vzdělání (bakalářské)Skvělé dovednosti angličtiny.DOBA: 2 LETYFEE / AKADEMICKÝ ROK: 4000 USDAPLIKAČNÍ POPLATEK: 25 USD (poplatek za přihlášku), 3000 Kč (poplatek za udělení diplomu)STIPENDIUM:Stipendium na základě zásluh dostupných od 2. roku.Erasmus pro mobilitu k dispozici.TERMÍN APLIKACE: 31. března 2018 (pro akademický rok 2018/19).DOSTUPNÉ SPECIALIZACE:Výrobní systémyAutomatizované řídicí systémyCelkový počet studentů, kteří mohou být přijati do tohoto magisterského programu: 10Pokud by více uchazečů splňoval podmínky přijetí, konečné rozhodnutí děkana o přijetí ke studiu je založeno na celkovém počtu bodů získaných při přijímacím zkoušce. [-]

Magistr v architektuře a městském designu

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Liberec

Absolventem je architekt s všestranným výcvikem v architektonické struktuře, interiérech a urbanistických pracích. Studium končí závěrečnou státní zkouškou, jejíž součástí jsou zkoušky v dějinách umění a architektury, podpůrné stavby, stavební práce a obhajoba dizertační práce. [+]

Mistr v architektuře a městském designu

Absolventem je architekt s všestranným výcvikem v architektonické struktuře, interiérech a urbanistických pracích. Studium končí závěrečnou státní zkouškou, jejíž součástí jsou zkoušky v dějinách umění a architektury, podpůrné stavby, stavební práce a obhajoba dizertační práce.

Klíčová faktaFACULTY: Fakulta umění a architekturyJAZYK INSTRUKCE: AngličtinaOPRÁVNĚNÍ:Bakalář v příslušném oboru - uznaný v České republiceMotivační dopis v angličtiněFluentní anglické dovednosti (alespoň úroveň B1, není požadován žádný oficiální certifikát)Praxe v architektonickém studiu (v ideálním případě 140 pracovních dnů v zaměstnání na plný úvazek / stáž) - potvrzení z pracovištěRozhovor (může být veden on-line po předchozí dohodě získané na Fakultě umění a architektury).PortfolioKontaktní osoba: zdenka.zednickova@tul.czDOBA: 2 rokyFEE / AKADEMICKÝ ROK: 5000 USDAPLIKAČNÍ POPLATEK: 560 Kč / 25 Kč (přihláška), 3000 Kč (žádost o uznání diplomu)ŠVÝCARSKO: Štipendium na mobilitu Erasmus.TERMÍN APLIKACE: 31. března 2018 (pro akademický rok 2018/19) [-]

Magistr v ekonomii a řízení

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Liberec

Absolventi tohoto programu jsou připraveni řešit standardní ekonomické situace na vyšších manažerských úrovních. Široká škála předmětů umožňuje studentům najít zaměstnání ve výrobních nebo provozně orientovaných podnicích a v jiných firmách. [+]

Mistr v ekonomii a řízení

Absolventi tohoto programu jsou připraveni řešit standardní ekonomické situace na vyšších manažerských úrovních. Široká škála předmětů umožňuje studentům najít zaměstnání ve výrobních nebo provozně orientovaných podnicích a v jiných firmách. Teoretické znalosti a zkušenosti získané při řešení praktických úkolů - zejména v oblasti řízení podniku, marketingu, účetnictví, rozpočtování, plánování a nabídky - jsou jádrem programu.

Klíčová faktaFACULTY: Ekonomická fakultaJAZYK INSTRUKCE: AngličtinaOPRÁVNĚNÍ:Uznávaný bakalář v podobném oboru studia.Anglické dovednosti - úroveň C1, není vyžadován žádný oficiální certifikát.Krátký motivační rozhovor přes Skype.DOBA: 2 rokyFEE / AKADEMICKÝ ROK: 3500 USDAPLIKAČNÍ POPLATEK: 550 Kč / 25 USD (žádost), 3000 Kč (žádost o uznání diplomu)ŠVÝCARSKO: Štipendium na mobilitu Erasmus.TERMÍN APLIKACE: 31. března 2018 (pro akademický rok 2018/19) [-]

Magistr v textilním inženýrství, oděvnictví a textilní inženýrství

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Liberec

Absolventi se naučí samostatně řídit inovační projekty používající textilní technologie, včetně hodnocení kvality, zvlákňování, tkaní, pletení, netkaných textilií, oděvů nebo tkáňového inženýrství ve zdravotnictví a dalších aplikacích a získat teoretické znalosti a praktické zkušenosti ve výrobě. [+]

Mistr v textilním inženýrství, oděvnictví a textilní inženýrství

Absolventi se naučí samostatně řídit inovační projekty používající textilní technologie, včetně hodnocení kvality, zvlákňování, tkaní, pletení, netkaných textilií, oděvů nebo tkáňového inženýrství ve zdravotnictví a dalších aplikacích a získat teoretické znalosti a praktické zkušenosti ve výrobě. Cílem je poskytnout jim komplexní znalosti o celé oblasti textilních a oděvních technologií, a to především na základě pochopení základních principů a procesů a na rozvoj odpovídajících intelektuálních dovedností. Zvládnou technologickou část i část týkající se struktury a vlastností textilie. Po absolvování budou schopni samostatně pracovat a být technicky kreativní. Mohou být okamžitě použity v oděvní a textilní výrobě, v manažerské, výzkumné nebo vzdělávací sféře. Mohou se přizpůsobit práci v jiných oborech, zejména technických. Jsou schopni dalšího nezávislého růstu kvalifikace. Mohou přistupovat k problémům složitým způsobem, tj. Z pohledu jiných než technických věd (ekonomie, ekologie a životního prostředí).... [-]


Master in Textilní inženýrství, netkané a nanomateriály

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Liberec

Absolventi tohoto programu mají dobrou znalost obecných přírodovědných oborů a obzvláště dobré základy základních analytických a zkušebních metod. Tato znalost jim umožňuje vyzkoušet nové netkané a nanomateriály pro širokou škálu aplikací. [+]

Master in Textilní inženýrství, netkané a nanomateriály

Absolventi tohoto programu mají dobrou znalost obecných přírodovědných oborů a obzvláště dobré základy základních analytických a zkušebních metod. Tato znalost jim umožňuje vyzkoušet nové netkané a nanomateriály pro širokou škálu aplikací. Značná svoboda volby přednášek zajišťuje vysokou flexibilitu absolventa a jeho schopnost pracovat nejen v různých oblastech textilního, automobilového a stavebního průmyslu, ale také v dalších činnostech, kde se používají netkané textilie a nanomateriály.

Vzhledem k tomu, že programy TUL jsou uznávány Evropskou federací národních inženýrských asociací FEANI, jsou absolventi způsobilé pro titul EUR ING.... [-]


Videos

Join us at TUL!