Masaryk University Faculty of Informatics

Úvod

Read the Official Description

The Fakulta informatiky Masarykovy univerzity Byl založen v roce 1994 a je to první první specializovaná fakulta svého druhu v České republice. Její zakládání pokračovalo po desetiletích zkušeností z oblasti matematické informatiky na Přírodovědecké fakultě a za významného zapojení významných odborníků z oblasti informatiky na národní i mezinárodní úrovni.

Masarykova univerzita Uznává význam informačních a interdisciplinárních aplikací, potřebu nabízet kvalitní vzdělání zaměřené na porozumění této oblasti a praktické využití znalostí v oblasti informatiky. Výkony fakulty a jejích absolventů jsou důkazem nejen úspěchu fakulty, ale i univerzity jako celku.

Od skromného počátku dvaceti akademických pracovníků a méně než čtyř set studentů se fakulta rychle rozrostla. Dnes s více než 2 200 studenty nabízí fakulta široké spektrum studijních programů na bakalářském, magisterském a doktorském stupni. Bakalářské studium poskytuje první úroveň středoškolského vzdělání v oblasti výpočetní techniky, magisterské studium nabízí druhou úroveň středoškolského vzdělání ve třech základních studijních programech (studium informačních věd, aplikovaná informatika a mezifakultní studium počítačové vědy pro učitele v kombinaci s jinou oblastí Studia) se širokým spektrem oborů. Všechny programy lze studovat na plný úvazek; Doktorský program je také kombinovaný program.

Vysoký standard výuky je spojen s hlubokým vědeckým výzkumem. Akademický a výzkumný personál dosáhl mezinárodních úspěchů v mnoha oblastech informatiky, jako je například kvantová informatika, souběžné a distribuované výpočty, databázové systémy, počítačová grafika a zpracování obrazu, počítačové sítě a distribuované systémy, počítačová a komunikační bezpečnost, strojní učení, dolování dat A zpracování přirozeného jazyka.

This school offers programs in:
  • Angličtina
  • čeština

Zobrazit magisterské programy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magisterský Titul Ve Vestavěných Systémech

Campus forma Denní studium 4 semestry September 2018 Česká republika Brno

Jedná se o prezenční magisterský program na katedře informačních technologií na Fakultě informatiky. Oddělení informačních technologií se zabývá technologickými aspekty informatiky, problémy s vývojem a provozem systémů zpracování informací, uživatelskými rozhraními, vědeckou a technickou výpočetní technikou a umělou inteligencí. Jeho standardní doba trvání je dva roky. [+]

The Studijní program vestavěných systémů Je kombinace hardwaru a softwaru, jejichž účelem je ovládat zařízení, procesor a větší systém. Tento studijní program připravuje studenty s komplexním porozuměním hardwarových a softwarových technologií používaných v zabudovaných systémech. Program bude usilovat o nalezení rovnováhy mezi aspekty softwaru a hardwaru vestavěných systémů se zaměřením na spolehlivé systémy pro vestavěnou řídicí aplikaci. Naše laboratoř (Design and Architecture of Digital Systems Laboratory) je vybaven SW, HW a zařízením používaným k vývoji digitálních systémů. To poskytuje studentům příležitost dozvědět se, jak jsou navrhovány elektronické systémy, včetně využití vývojových nástrojů a zdrojů. Získávají znalosti specifické pro práci s programovatelnými strukturami. Laboratorní aktivity poskytují teoreticky vyvážené uzemnění spolu s praktickými dovednostmi používanými při navrhování, implementaci, analýze, testování a provozu vestavěných systémů. Integrovaný s výukou studenta je zkušenost s prací na projektu s malým týmem. Projekt zkoumá experimentální řešení a prototypy praktických problémů zájmu, které jsou vyvolány výzkumem fakulty nebo ze spolupráce s potenciálními budoucími zaměstnavateli. Získané dovednosti, znalosti Absolventi programu se specializací Embedded Systems budou: Navrhnout, implementovat, analyzovat, testovat a provozovat vestavěné systémy založené na FPGA, jednu čipovou mikropočítač a DSP Pochopit hardwarové a softwarové technologie používané ve vestavěných systémech Být schopen porozumět paralelním a distribuovaným systémům, počítačovým sítím a kryptografii V rámci této studie spolupracovat s budoucím potenciálním zaměstnavatelem na získání znalostí o návrhu konkrétních vestavěných systémů včetně informací o jejich vývojových nástrojích Práce na projektu v malém týmu, který může být orientován na experimentální a prototypové řešení praktických problémů vyplývajících z výzkumné a vývojové činnosti fakulty Absolvent... [-]

Videos

Welcome to Masaryk University

Feel the Science at Masaryk University

Contact

Masaryk University Faculty of Informatics

Adresa, 1. řádek Botanická 68a
602 00 Brno, Česká republika
Website http://www.fi.muni.cz/
Telefonní číslo +420 549 491 111