Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Úvod

Read the Official Description

Kdo jsme…

The Fakulta ekonomicko-správní byla založena 1. ledna 1991 jako šestý fakulty Masarykovy univerzity. Od svého založení, Fakulta ekonomicko-správní vyvinula do prestižní místa učení. V současné době je Fakulta poskytuje vzdělání pro téměř 4500 studentů ve všech formách studia a byl mezinárodně proslulý pro kvalitu jeho výzkumu.

Fakta a čísla

Celkem 4,675 studentů jsou zapsáni na fakultě: 2,478 v bakalářských studijních programech, 2,078 v magisterských studijních programech a 119 v doktorských studijních programech (2012/2013 akademický rok).

Na fakultě se skládá ze 7 oddělení a zaměstnává celkem 221 akademických a non-akademických pracovníků, včetně 12 profesorů a 20 docentů.

Pokyn je zajištěno celkem 230 pedagogických pracovníků, včetně 145 zaměstnanců MU, 29 studentů a 56 externími členy fakulty.

Celkem 9,656 uchazečů o studium byly zaregistrovány v roce 2012; 3309 byly následně přijaty. Celkem 34 studentů se zdravotním postižením jsou zapsáni na fakultě (2011/2012 akademický rok).

Počet vyslaných studentů stojí na 144, počet přijíždějících studentů ze zahraničí je 6 (2011/2012 akademický rok).

Celkem 707 studentů vystudoval fakultu v roce 2012: 332 z bakalářských studijních programů, 355 z magisterských studijních programů a 20 z doktorských programů.

Absolventi fakulty jsou velmi úspěšné na trhu práce (viz Uplatnění absolventů v praxi).

Od roku 1994, celkem 9,654 studentů vystudoval fakultu.

Brno - mezi 10 nejlepších studentských měst - Podle studenty!

Letos dobře známé žebříčku nejlepších studentských městech světa, jak zkompilovaný britskou firmou Quacquarelli Symonds (QS), vládne v České republice. V kategorii zcela nové založený na hodnocení od studentů a čerstvých absolventů, Brno a Praha dosáhla 4. a 2. místo, resp. Nejvyšší skóre šel do kanadského hlavního města Ottawy, s Shanghai a Montréal, které tvoří první pětku.

Podle internetových stránek QS, ačkoliv Brno je méně známý než Praha, hlavní město České republiky, poskytuje velkou studentskou zkušenost: "Město dostane extrémně silných stanovení sazeb pro toleranci a začlenění a snadnost získání kolem, a zároveň bodování velmi dobře jak dostupnost a noční život. . Respondenti ocenili atraktivitu města, stejně jako velké a příjemné studentské komunity "V období od prosince 2016 do ledna 2017, více než 18.000 studentů a absolventů hodnotili jejich měst v osmi kategoriích QS nejlepší student měst: Umění a kultura, dostupnost a noční život , příležitosti k práci, rozmanitost, tolerance a začlenění, snadnost, jak se dostat kolem, a přátelskost. Oni byli také požádáni, zda zůstane, nebo zůstal ve městě poté, co absolvoval.

This school offers programs in:
  • Angličtina
  • čeština

Zobrazit magisterské programy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magistr V Oblasti Financí

Campus forma Denní studium 2 let September 2018 Česká republika Brno

Finance Program připravuje studenty pro práci v různých pozicích u finančních institucí a peněžních systémů; z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a obchodování na trzích, na podnikových financí, finančního účetnictví, auditu a daní. [+]

The Finance programu připravuje studenty pro práci v různých pozicích u finančních institucí a peněžních systémů; z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a obchodování na trzích, na podnikových financí, finančního účetnictví, auditu a daní. Studenti si vybrat mezi dvěma specializací, finančních trhů a účetnictví. Náš Finance program je akreditován ACCA (celosvětové společenství nabízí kvalifikaci pro ty absolventy, kteří chtějí pokračovat v kariéře v účetnictví, financí a řízení) a ICAEW (dále jen ACA kvalifikace je jedním z preferovaných kvalifikace pro absolventy mají zájem o práci v obecné praxi , firemní management a poradenství).... [-]


Magistr V Oboru Ekonomie

Campus forma Denní studium 2 let September 2018 Česká republika Brno

Program Economics klade důraz na rozvoj důkladné znalosti současné ekonomické teorie ve svém širším kontextu. [+]

The Ekonomika programu klade důraz na rozvoj důkladné znalosti současné ekonomické teorie ve svém širším kontextu. Jejím cílem je umožnit studentům samostatně řešit různé teoretické a aplikované ekonomické problémy, zatímco se spoléhat na své znalosti moderních teoretické ekonomie a nepostradatelných matematicko-statistických metod.

Uplatnění absolventů

Naši absolventi převzít pozice v oblasti ekonomické teorie a výzkumu, stejně jako v obchodě, finančním sektoru, veřejné správy a ekonomické žurnalistiky. Jejich výborná znalost ekonomie a matematických metod jim umožní studovat v programech ekonomických doktorských.

Uznávání předchozího bakalářského a magisterského titulu ... [-]

Magistr V Veřejná Ekonomika A Správa

Campus forma Denní studium 2 let September 2018 Česká republika Brno

Program Veřejná ekonomika a správa je určena pro každého, kdo chce pochopit vztah mezi soukromým a veřejným sektorem. Program podporuje kritické myšlení; studenty analyzovat problémy, hledat možná řešení, a diskutovat o dopadu těchto řešení. [+]

The Veřejná ekonomika a správa programu je určena pro každého, kdo chce pochopit vztah mezi soukromým a veřejným sektorem. Program podporuje kritické myšlení; studenty analyzovat problémy, hledat možná řešení, a diskutovat o dopadu těchto řešení. Získají hluboké znalosti veřejných financí a správy systémů a naučit se efektivně spravovat veřejné prostředky a to jak ve veřejných příjmů a veřejných výdajů. Součástí programu je i neziskové studií. V současné době je jediný program v České republice s mezinárodní akreditací EAPAA.

Získané dovednosti, znalosti

Absolventi:

zvládnutí odborné terminologie a jazyk, a to jak ve své písemné i ústní formě umět aplikovat vhodné nástroje kvantitativní analýzy při řešení úkolů týkajících se různých oblastí veřejné ekonomie a financí a správně interpretovat výsledky umět vysvětlit pokročilé teoretické a metodologické poznatky z obecné ekonomické teorie pochopit teoretické poznatky týkající se veřejných financí, správy a neziskových studií veřejných a při manipulaci modelových situací a praktických aplikovat tyto poznatky být vybavena pro pozice, které vyžadují nezávislé rozhodování, iniciativu a schopnost analyzovat a řešit problémy, formulovat pojmy, a plán, vytvořit a realizovat projekty ... [-]

Master In Business Management

Campus forma Denní studium 2 let September 2018 Česká republika Brno

Náš Business Management Program inspiruje a vychovává budoucí odborníky v oblasti obchodu. Studenti se seznámí s různými podnikových funkcí produkci, HR, technologie a vědy, obchod, ekonomika, finance a-v rámci národních i mezinárodních trzích. Program vybavuje studenty s dobrým pochopení materiálu, ekonomické, organizační [+]

Náš Program Business Management inspiruje a vychovává budoucí odborníky v oblasti obchodu. Studenti se seznámí s různými podnikových funkcí produkci, HR, technologie a vědy, obchod, ekonomika, finance a-v rámci národních i mezinárodních trzích.

Program vybavuje studenty s dobrým porozuměním materiálu, ekonomické, organizační, informační a aspekty řízení obchodních procesů a jejich vzájemných vazeb. Kromě získání teoretických poznatků, studenti také rozvíjet své dovednosti potřebné pro oba výkonných a manažerských pozicích. Absolventi kurzu budou vybaveny tak, aby zastával různé pozice specialistů v rámci společnosti po ukončení studia. Ty by mohly zahrnovat středního managementu nebo závozníkem pozice do vrcholového managementu, jakož i pozice analytiků, systémové řízení podniku projektanty, poradce pro ekonomické a organizační záležitosti, atd... [-]


Videos

Welcome to Masaryk University