Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Úvod

Read the Official Description

Kdo jsme…

The Fakulta ekonomicko-správní byla založena 1. ledna 1991 jako šestý fakulty Masarykovy univerzity. Od svého založení, Fakulta ekonomicko-správní vyvinula do prestižní místa učení. V současné době je Fakulta poskytuje vzdělání pro téměř 4500 studentů ve všech formách studia a byl mezinárodně proslulý pro kvalitu jeho výzkumu.

Fakta a čísla

Celkem 4,675 studentů jsou zapsáni na fakultě: 2,478 v bakalářských studijních programech, 2,078 v magisterských studijních programech a 119 v doktorských studijních programech (2012/2013 akademický rok).

Na fakultě se skládá ze 7 oddělení a zaměstnává celkem 221 akademických a non-akademických pracovníků, včetně 12 profesorů a 20 docentů.

Pokyn je zajištěno celkem 230 pedagogických pracovníků, včetně 145 zaměstnanců MU, 29 studentů a 56 externími členy fakulty.

Celkem 9,656 uchazečů o studium byly zaregistrovány v roce 2012; 3309 byly následně přijaty. Celkem 34 studentů se zdravotním postižením jsou zapsáni na fakultě (2011/2012 akademický rok).

Počet vyslaných studentů stojí na 144, počet přijíždějících studentů ze zahraničí je 6 (2011/2012 akademický rok).

Celkem 707 studentů vystudoval fakultu v roce 2012: 332 z bakalářských studijních programů, 355 z magisterských studijních programů a 20 z doktorských programů.

Absolventi fakulty jsou velmi úspěšné na trhu práce (viz Uplatnění absolventů v praxi).

Od roku 1994, celkem 9,654 studentů vystudoval fakultu.

Brno - mezi 10 nejlepších studentských měst - Podle studenty!

Letos dobře známé žebříčku nejlepších studentských městech světa, jak zkompilovaný britskou firmou Quacquarelli Symonds (QS), vládne v České republice. V kategorii zcela nové založený na hodnocení od studentů a čerstvých absolventů, Brno a Praha dosáhla 4. a 2. místo, resp. Nejvyšší skóre šel do kanadského hlavního města Ottawy, s Shanghai a Montréal, které tvoří první pětku.

Podle internetových stránek QS, ačkoliv Brno je méně známý než Praha, hlavní město České republiky, poskytuje velkou studentskou zkušenost: "Město dostane extrémně silných stanovení sazeb pro toleranci a začlenění a snadnost získání kolem, a zároveň bodování velmi dobře jak dostupnost a noční život. . Respondenti ocenili atraktivitu města, stejně jako velké a příjemné studentské komunity "V období od prosince 2016 do ledna 2017, více než 18.000 studentů a absolventů hodnotili jejich měst v osmi kategoriích QS nejlepší student měst: Umění a kultura, dostupnost a noční život , příležitosti k práci, rozmanitost, tolerance a začlenění, snadnost, jak se dostat kolem, a přátelskost. Oni byli také požádáni, zda zůstane, nebo zůstal ve městě poté, co absolvoval.

This school offers programs in:
  • Angličtina
  • čeština

Zobrazit magisterské programy » Vidět Summer courses »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magistr v oblasti financí

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Brno

Finance Program připravuje studenty pro práci v různých pozicích u finančních institucí a peněžních systémů; z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a obchodování na trzích, na podnikových financí, finančního účetnictví, auditu a daní. [+]

The Finance programu připravuje studenty pro práci v různých pozicích u finančních institucí a peněžních systémů; z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a obchodování na trzích, na podnikových financí, finančního účetnictví, auditu a daní. Studenti si vybrat mezi dvěma specializací, finančních trhů a účetnictví. Náš Finance program je akreditován ACCA (celosvětové společenství nabízí kvalifikaci pro ty absolventy, kteří chtějí pokračovat v kariéře v účetnictví, financí a řízení) a ICAEW (dále jen ACA kvalifikace je jedním z preferovaných kvalifikace pro absolventy mají zájem o práci v obecné praxi , firemní management a poradenství).... [-]


Magistr v oboru ekonomie

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Brno

Program Economics klade důraz na rozvoj důkladné znalosti současné ekonomické teorie ve svém širším kontextu. [+]

The Ekonomika programu klade důraz na rozvoj důkladné znalosti současné ekonomické teorie ve svém širším kontextu. Jejím cílem je umožnit studentům samostatně řešit různé teoretické a aplikované ekonomické problémy, zatímco se spoléhat na své znalosti moderních teoretické ekonomie a nepostradatelných matematicko-statistických metod.

Uplatnění absolventů

Naši absolventi převzít pozice v oblasti ekonomické teorie a výzkumu, stejně jako v obchodě, finančním sektoru, veřejné správy a ekonomické žurnalistiky. Jejich výborná znalost ekonomie a matematických metod jim umožní studovat v programech ekonomických doktorských.

Uznávání předchozího bakalářského a magisterského titulu ... [-]

Magistr v Veřejná ekonomika a správa

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Brno

Program Veřejná ekonomika a správa je určena pro každého, kdo chce pochopit vztah mezi soukromým a veřejným sektorem. Program podporuje kritické myšlení; studenty analyzovat problémy, hledat možná řešení, a diskutovat o dopadu těchto řešení. [+]

The Veřejná ekonomika a správa programu je určena pro každého, kdo chce pochopit vztah mezi soukromým a veřejným sektorem. Program podporuje kritické myšlení; studenty analyzovat problémy, hledat možná řešení, a diskutovat o dopadu těchto řešení. Získají hluboké znalosti veřejných financí a správy systémů a naučit se efektivně spravovat veřejné prostředky a to jak ve veřejných příjmů a veřejných výdajů. Součástí programu je i neziskové studií. V současné době je jediný program v České republice s mezinárodní akreditací EAPAA.

Získané dovednosti, znalosti

Absolventi:

zvládnutí odborné terminologie a jazyk, a to jak ve své písemné i ústní formě umět aplikovat vhodné nástroje kvantitativní analýzy při řešení úkolů týkajících se různých oblastí veřejné ekonomie a financí a správně interpretovat výsledky umět vysvětlit pokročilé teoretické a metodologické poznatky z obecné ekonomické teorie pochopit teoretické poznatky týkající se veřejných financí, správy a neziskových studií veřejných a při manipulaci modelových situací a praktických aplikovat tyto poznatky být vybavena pro pozice, které vyžadují nezávislé rozhodování, iniciativu a schopnost analyzovat a řešit problémy, formulovat pojmy, a plán, vytvořit a realizovat projekty ... [-]

Master in Business Management

Campus forma Denní studium 2 let September 2019 Česká republika Brno

Náš Business Management Program inspiruje a vychovává budoucí odborníky v oblasti obchodu. Studenti se seznámí s různými podnikových funkcí produkci, HR, technologie a vědy, obchod, ekonomika, finance a-v rámci národních i mezinárodních trzích. Program vybavuje studenty s dobrým pochopení materiálu, ekonomické, organizační [+]

Náš Program Business Management inspiruje a vychovává budoucí odborníky v oblasti obchodu. Studenti se seznámí s různými podnikových funkcí produkci, HR, technologie a vědy, obchod, ekonomika, finance a-v rámci národních i mezinárodních trzích.

Program vybavuje studenty s dobrým porozuměním materiálu, ekonomické, organizační, informační a aspekty řízení obchodních procesů a jejich vzájemných vazeb. Kromě získání teoretických poznatků, studenti také rozvíjet své dovednosti potřebné pro oba výkonných a manažerských pozicích. Absolventi kurzu budou vybaveny tak, aby zastával různé pozice specialistů v rámci společnosti po ukončení studia. Ty by mohly zahrnovat středního managementu nebo závozníkem pozice do vrcholového managementu, jakož i pozice analytiků, systémové řízení podniku projektanty, poradce pro ekonomické a organizační záležitosti, atd... [-]


Videos

Welcome to Masaryk University

Contact

Faculty of Economics and Administration Masaryk University

Adresa, 1. řádek Masaryk university Faculty of Economics and Administration Lipová 41a
602 00 Brno, South Moravian Region, Česká republika
Website http://www.econ.muni.cz/
Telefonní číslo +420 549 494 736