FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Filmová a televizní škola (FAMU)

Filmová a televizní škola (FAMU) je nedílnou součástí Akademie múzických umění, která vznikla po druhé světové válce v roce 1947. Je to pátá nejstarší filmová škola na světě. Jeho absolventy zahrnují mnoho vlivných filmařů a scenáristů.

Studium na Famu = Filmování psaní akademických disciplín

FAMU International má různé programy v angličtině, od jednoho do šesti týdnů letní workshopy až po semestrální programy organizované v zahraničí na roční programy až po programy magisterského studia.

Každý program se skládá z různého podílu praktické filmové tvorby, psaní dovedností spojených s praktickými procesy a akademickými disciplínami souvisejícími s audiovizuální oblastí s jejich úvahami a metodikami. Každý program má různé podmínky pro přijetí.

Studium na FAMU znamená také trávení života v srdci jednoho z nejkrásnějších měst světa. Praha je nádherné místo pro studentský život, plné kultury a zábavy. Méně než 5 hodin z Vídně / Berlína / Mnichova / Budapešti a dalších velkých měst střední Evropy.

Dějiny

Šedesátá léta byla možná nejbrilantnějším obdobím v historii české kinematografie i FAMU. Studenti a profesoři nabídli nejprogresivnější a nejnáročnější myšlenky celkovému společenskému diskursu té doby.

Po okupaci Československa v srpnu 1968 muselo několik profesorů a absolventů FAMU opustit zemi, mezi nimi i Miloš Forman nebo Frank Daniel. Některé z nich přispěly k rozvoji filmového umění a průmyslu ve světě a hrály významnou roli ve vývoji filmového vzdělávání. Po pádu komunismu v Evropě si FAMU zachovala status národní filmové školy, ale zároveň otevřela své brány mezinárodním studentům z celého světa.

FAMU je zakládajícím členem CILECT (Světové asociace filmových škol), Evropské ligy institutů umění (ELIA) a Evropské asociace filmových a televizních škol GEECT. Díla jeho absolventů obdržela mnoho ocenění na mezinárodních festivalech a často byla koprodukována s domácími televizními sítěmi a vysílána po celé zemi.

FAMU3

Místa

Praha

FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Adresa, 1. řádek
FAMU International
Smetanovo nábřeží 2

11665 Praha, Praha, Česká republika
Telefonní číslo
+420 234 244 311