Czech University Of Life Sciences Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Úvod

Read the Official Description

Historie a současné zaměření

Univerzita a fakulty historie začala se založením zemědělského oddělení Českého vysokého učení technického v Praze v roce 1906 dekretem císaře Františka Josefa. Profesor Stoklasa, vůdčí postava v oblasti zemědělských věd v té době byl jmenován jako první děkan.

Univerzita byla založena jako nezávislý orgán vládní vyhláška 8. července 1952. Agronomické fakultě, jak to bylo známo, v té době byl jedním ze tří zakládajících fakult v této nové univerzity. Od té doby, Fakulta byl hlavní centrum pro vzdělávání a školení odborníků, zejména pro zemědělské podniky, výzkum a státní správy.

V poslední době se fakulta rozšířila své zaměření, a v roce 2005 změnila svůj název na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ). Tato změna názvu charakterizuje posun od primárně zemědělského vzdělávání a výzkumu k širší zaměření, zahrnující nově vznikající problémy v řízení přírodních zdrojů a kvality potravin.

Dnes, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů je moderní a respektovanou vzdělávací a vědeckou institucí, která pojme více než 4000 studentů a 300 zaměstnanců, se silnou pozicí doma i v zahraničí.

Absolventi fakulty jsou zaměstnány v zemědělství, zahradnictví, chov zvířat, ochranu plodin, kvalitě zemědělských výrobků, zemědělství, řízení přírodních zdrojů, nakládání s odpady, krajinářské architektury, rozvoje venkova a dalších oblastech důležitých pro národní hospodářství. Naši absolventi najít uplatnění nejen jako manažeři, ale může pracovat ve státní správě, výzkumných institucí a vysokých škol nebo jako soukromí podnikatelé.

Kdo jsme

S téměř 4000 studentů a 300 zaměstnanců, FAPPZ je druhým největším fakultě v České zemědělské univerzity (ČZU) a největší fakulty s podobným zaměřením v České republice, uznáváno a respektováno doma i v zahraničí. Naše stavby jsou dobře vybaveny moderním zařízením a vzhledem k vysoké úrovni neustálého technického a osobního rozvoje fakulty prosperovala během svého 110-ti letou tradicí poskytující vzdělání a výzkum v fi poli zemědělství, potravinářství a přírodních zdrojů.

Co nabízíme

Jsme poskytovat vysoce kvalitní vzdělání v širokém rozsahu bakalářských, magisterských a doktorských programech. Řada studijních programů jsou pryč ered které se zaměřují na zemědělské a zahradnické produkci, zahradní a krajinářské architektury, chov domácích zvířat, udržitelné využívání přírodních zdrojů, potravin a výživy člověka, a mnoho dalších. Provádíme rozsáhlý výzkum, který je předpokladem pro akreditaci našich studijních programů a umožňuje vysokou úroveň praktické přípravy s aktivní účastí studentů. Udržujeme úzké spolupráci s předními výrobci průmyslu a poskytovatelů služeb, kde se realizují výsledky aplikovaného výzkumu a naši absolventi mohou FI nd zaměstnanosti.

Naše dlouhodobá strategie

Naším cílem je dosáhnout vynikajících výsledků a širokého uznání v polích našich specializací. erefore klademe signifi převýšení investice do technické infrastruktury. Jsme zastánci neustálé úsilí o zlepšení vědecky c a pedagogických kvalifikací našich zaměstnanců, a podpořit vysoce kvalitní výstupy práce, které jsou srovnatelné s mezinárodními standardy. Zvyšující se počet a kvalita vědecky c publikací, vysoce použitelných absolventů, stimulace poptávky po naší účasti v mezinárodních konsorcií a sítí, a udržování stálé spolupráce s lídry, patří mezi naše hlavní cíle, a slouží jako důležité ukazatele pro náš budoucí směr.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Vidět MSc » Zobrazit magisterské programy » Vidět BSc programy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

MSc

MSc in Natural Resources and Environment

Campus forma Denní studium 2 let September 2018 Česká republika Praha

The MSc program offers theoretical and applied knowledge about the sustainable use and management of natural resources (soil, water, and air) and the positive as well as the negative influence of agriculture and forestry on these resources. [+]

The MSc program offers theoretical and applied knowledge about the sustainable use and management of natural resources (soil, water, and air) and the positive as well as the negative influence of agriculture and forestry on these resources. As the program is fully taught in English graduates can work in international companies and governmental institutions focused on protection of the environment.

[-]

MSc V Udržitelné Zemědělství A Zajišťování Potravin

Campus forma Denní studium 2 let September 2018 Česká republika Praha

Kurz MSc je určen pro studenty s detailní porozumění udržitelnosti zemědělství a potravinářské výroby. Studenti budou schopni určit klíčové charakteristiky a procesy v zemědělských systémech, a kriticky zhodnotit produkci, environmentální a sociální aspekty. [+]

Kurz MSc je určen pro studenty s detailní porozumění udržitelnosti zemědělství a potravinářské výroby. Studenti budou schopni určit klíčové charakteristiky a procesy v zemědělských systémech, a kriticky zhodnotit produkci, environmentální a sociální aspekty. Hluboké znalosti z oborů, včetně biochemie, fyziologie rostlin a živočichů, a jiní umožňuje jejich další vědecké růst a / nebo porozumění a identifikaci oblastí pro aplikaci moderních technologií v zemědělství a produkce potravin. Široká nabídka volitelných předmětů umožňuje studentům hlubokou specializaci v oblasti zájmu. Absolventi jsou dobře hodí k předním kariéru v různých ziskových a neziskových institucí a vládních úřadů, mezinárodních zemědělsko-potravinářských firem a podniků, jakož i ve výzkumných institucích.... [-]


Magistr

Master in Natural Resources Management and Ecological Engineering

Campus forma Denní studium 2 let September 2018 Česká republika Praha

Natural Resources Management and Ecological Engineering (NARMEE) is a new joint degree program following the double degree program in Natural Resources and Environment (NRE) which has been successfully taught in cooperation with BOKU Vienna. [+]

Joint Degree Program between CULS and BOKU

Natural Resources Management and Ecological Engineering (NARMEE) is a new joint degree program following the double degree program in Natural Resources and Environment (NRE) which has been successfully taught in cooperation with BOKU Vienna. The program is drawn up to enable students to obtain the best level of knowledge and skills by taking specific subjects at CULS or BOKU and combining them. Students can freely choose optional and fully optional subjects from the offerings of both universities.

For students and their future engagement, there are additional important practical subjects focused on the protection and remediation of soils, wastewater treatment, GIS, or management of protected areas. The program contains practicum, excursions, and semestral projects.... [-]


Videos

Faculty Full of Life

Contact

Czech University Of Life Sciences Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Adresa, 1. řádek Kamýcká 129 165 00 Praha 6 - Suchdol
Praha, Česká republika
Website http://www.af.czu.cz/
Telefonní číslo +420 224 384 574