Czech Technical University in Prague

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Obecná informace:

Czech Technical University in Prague je nejstarší technickou univerzitou v Evropě, která byla založena v roce 1707 a v současné době je přední univerzitou technického výzkumu v regionu a v klastru Prague Research.

ČVUT nabízí bakalářské, magisterské a doktorské programy na 8 fakultách: Fakulta stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikální, architektura, dopravní vědy, biomedicínské inženýrství, informační technologie a programy na MIAS School of Business.

ČVUT navíc nabízí bezplatné sportovní kurzy, můžete navštívit a studovat v Národní technické knihovně a cítit mezinárodní společenství v areálu Dejvic v srdci Evropy.130335_51ae80de-30a2-4b7d-9c03-4d34aac73aed.jpg

Foto Dylan Gillis na Unsplash

Univerzita vzdělává budoucí výzkumné pracovníky a kreativní pracovníky. Všichni studenti mají povinný projekt jako povinnou součást svého studijního programu, v bakalářském, magisterském a Ph.D. úroveň. Studenti strojírenství mají přístup ke studentským laboratořím a dílnám ak vybavení a zařízením, které potřebují pro práci na projektu. Podnikaví studenti se mohou připojit k jednomu z výzkumných týmů na své fakultě. Alternativně se například mohou připojit k jednomu z týmů Formula Student, který každý rok vyvíjí novou verzi závodního automobilu s tradičním motorem a další elektricky poháněné závodní auto. Vědecký výzkum je hlavním prvkem v práci všech členů akademických pracovníků zaměstnaných fakultami (školami) a hlavním kritériem pro jejich propagaci.

Výzkum probíhá na všech 8 fakultách a také na několika ústavech, například v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) nebo v Univerzitním centru pro energeticky efektivní budovy (UCEEB).

ČVUT v Praze obsadila 9. místo v nedávném hodnocení univerzit QS EECA a hlavní město Praha zlepšilo svoji pozici v indexu QS Best Student Cities Index za rok 2019. Praha je také zařazena mezi druhé nejlepší město pro absolventy vysokých škol.

Studenti a vědci z regionu a stále více z celého světa zjišťují, že Praha není jen ideálním městem, kde se dá studovat. Je to také místo, kde se můžete setkat a společně strávit několik dní na konferenci. České země a Praha prožily obtížné dvacáté století, ale Praha se nyní plně znovu etablovala jako jedno z velkých měst střední Evropy. Česká republika znovu získala své postavení střediska výzkumu a inovací, které zastávala od začátku průmyslové éry až do druhé světové války.

ČVUT v Praze je také zakládajícím členem konsorcia studijního programu v Praze, které sdružuje 7 nejlepších veřejných vysokých škol v Praze.

Sledujte nás na Facebooku, Instagramu a Twitteru: @studyatctu

Místa

Prague 6

Adresa, 1. řádek
Jugoslávských partyzánů 1580/3
160 00 Prague 6, Hlavní město Praha, Česká republika