Faculty of Humanities, Charles University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

čísla

Počet žáků: 2610 Pracoviště: 24 Studijní programy: 18 Akademický pracovník: 144 Administrativní pracovníci: 38

historie

Fakulta humanitních studií (FHS) Univerzita Karlova je nejmladší fakulty. Původně byla založena na počátku 1990 jako Ústav pro liberální vzdělání, to byl povýšen do hodnosti fakulty v roce 2000, vize je, že by to nabízejí studijní programy v bakalářských, magisterských a doktorské úrovni v různých humanitních a oborů společenských věd nikoliv dosud stanovena na UK. FHS rychle získal pověst jako progresivní školy s inovativními studijních programů a výukových metod.

Mise

Posláním Fakulty humanitních studií je přes vysoce kvalitnímu vzdělávání vybavit studenty se schopností vést plnohodnotný život v tomto stále složitějším a měnícím se světě.

cíle - Poskytovat vzdělání v oblasti humanitních a společenských věd, který splňuje nejvyšší mezinárodní standardy; - K dosažení excelence ve výzkumu a integrovat je s vzdělávání; - Pěstovat schopnost studentů učit se po celý život a podpořit vlastní odpovědnost a závazek vůči společnosti; - Podporovat mobilitu stále mezinárodního studentského sboru FHS a akademických pracovníků.

Výzkum

Fakulta humanitních studií se zaměřuje na vynikající výsledky v různých oblastech akademického výzkumu. Fakulta se podílí na mezinárodních a národních výzkumných projektů a propaguje akademický rozvoj mladých výzkumníků.

Studentský život

• Mezinárodní studentský klub

Mezinárodní úřad společně s českými studenty (učitelé), organizuje kulturní a společenské akce (prohlídky Prahy, výstavy, koncerty, atd) pro zahraniční studenty.

• Filmový klub

Film Club pořádá filmová projekce každé dva týdny v průběhu semestru. Aktuální program lze nalézt na internetových stránkách klubu.

Studentské Vybavení

• Ubytování

Ubytování je zajištěno ve Univerzity Karlovy v kolejích (kolejích). Studenti jsou obvykle umístěny v dvoulůžkovém pokoji.

• Student Jídelny

Univerzita Karlova provozuje řadu studentských jídelnách ( "Menza") na různých místech. FHS Kavárna se nachází v přízemí hlavní budovy v Jinonicích.

• Knihovna

Systém knihovny Univerzita Karlova je decentralizované a skládá se z několika knihoven na různých místech. Knihovna FHS lze nalézt v přízemí hlavní budovy v Jinonicích.

• Počítače a internet

PC pracovní stanice jsou k dispozici v počítačových laboratořích v různých univerzitních budovách. Bezdrátové připojení k internetu lze přistupovat uvnitř univerzitních budov (a Univerzita Karlova průkaz studenta je vyžadována).

• Sportovní zařízení

Sportovní zařízení jsou umístěna v areálu Hostivař (Bruslařská 1132, Praha 15).

Místa

Praha 5

Charles University, Faculty of Humanities

Adresa, 1. řádek
U Kříže
158 00 Praha 5, Praha, Česká republika
Telefonní číslo
+420 251 080 212