Přečtěte si oficiální popis

Brno University of Technology Brně (VUT)

Proč studovat v Brně?

 • oblíbené město s mnoha zahraničními studenty a cizinci
 • dechberoucí architektura a živá kultura - divadla, kina, galerie, muzea, živá hudba, festivaly a kulturní akce
 • Město Brno mezi TOP 100 studenty ve světě na světě podle QS Best Student City Index - 59. ročník
 • centrálně umístěný mezi třemi evropskými městy - Vídní (Rakousko), Bratislava (Slovensko) a Praha (Česká republika)
 • druhé největší město v České republice s 90 000 studenty - 6 veřejných a 6 soukromých vysokých škol
 • centrum vědy, výzkumu, high-tech a start-up (známý jako Česká Silicon Valley)
 • Brno Technologický park je přední obchodní a technologický rozvojový projekt ve střední Evropě
 • vynikající a cenově dostupné kuchyně a noční život
 • bezpečný a inteligentní systém veřejné dopravy 24/7

S téměř 400 000 obyvateli je Brno druhým největším městem České republiky a hlavním městem Jihomoravského kraje, kde sídlí 90 000 studentů, kteří studují na 6 veřejných a 7 soukromých univerzitách. Je to živé město s mladým a inspirujícím duchem, skvělým místem pro život, studium a výzkum. Obrovské investice do infrastruktury spolu s technologicky vyspělými institucemi z něj dělají atraktivní místo pro mezinárodní technologické korporace a inovační společnosti, které si Brno vybírají pro své pobočky. Kromě toho si Brno vybere jako jedno z nejlepších míst k bydlení podle New York Times a Numbeo.

38751_VUT_FP_promoce_2016-11_042.jpgCo dělá Brno tak zvláštní?

Kombinace svého technologického průmyslu s obrovským potenciálem zaměstnání, světově uznávanou architekturou od ohromujících historických paláců až po funkcionalistické šperky, jako je slavná Villa Tugendhat, která je na seznamu UNESCO, a služby přátelské k občanům jsou jen málo prvků pro všechny, kteří hledají moderní životní styl perspektivní. Obyvatelé a hosté zjistí, že Brno je také velmi bezpečné místo pro život.

Vzhledem k strategické poloze Brna ve střední Evropě je snadné cestovat do zahraničí a inspirovat se sousedními zeměmi. Krásné krajiny, blízký Moravský kras a jedinečná kulturní, lidová a vinárská tradice v Jihomoravském kraji překvapí návštěvníky, kteří hledají odpočinek a outdoorové aktivity.

38750_VUT_Brno_Cohen-Tannoudji_2016-12-08_034.jpgProč studovat na Brno University of Technology ?

 • nad stoletou tradicí, založenou v roce 1899
 • více než 25 bakalářských, magisterských a doktorských prací programy v angličtině
 • Mezinárodní studentský klub, člen programu Erasmus Student Network - kamarádský program a Welcome Week pro zahraniční studenty
 • vynikající sportovní zařízení (stadion olympijského standardu) s širokou nabídkou sportovních aktivit
 • největší studentské sály v Brně
 • výzkumu a vývoje (IBM, FEI, Honeywell, Bosch, Siemens, Škoda Auto atd.)
 • střediska excelence (Středoevropský technologický institut, IT4Innovace)
 • příznivé umístění na QS World Ranking University a na World University Rankings

Brno University of Technology Brně (VUT) je největší technicko-inženýrská univerzita v České republice a jedna z předních vzdělávacích, vědeckých a výzkumných institucí ve střední Evropě. Jeho tradice se datuje do roku 1899, po více než 115 letech má univerzita 21 000 studentů. Dnes má VUT osm fakult a tři univerzitní instituce, pět regionálních výzkumných center (AdMaS, CVVOZE, MRC, NETME, SIX) a je součástí dvě centra excelence (CEITEC, IT4Inovation).

Fakulty

 • Fakulta architektury FA
 • Fakulta podnikatelská - FBM
 • Fakulta stavební - FCH
 • Fakulta chemie - FCH
 • Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií FEKT
 • Fakulta výtvarných umění - FFA
 • Fakulta informačních technologií - FIT
 • Fakulta strojního inženýrství - FSI

38752_FEEC.jpgUniverzitní instituty

 • Ústav soudního inženýrství - IFE
 • Středoevropský technologický institut - CEITEC
 • Centrum sportovních aktivit - CESA

Programy VUT pokrývají nejen inženýrství, ale i oblasti přírodních věd, architektury, výtvarného umění, IT a ekonomiky se silným interdisciplinárním důrazem a úzké vazby na průmyslovou sféru. S nejmodernějším výzkumným zařízením a akademickou excelencí má VUT vynikající pověst mezi studenty a profesionály.

Brno University of Technology obdržel jako jeden z prvních v České republice certifikáty ECTS a DS Label. Oba certifikáty jsou důkazem toho, že VUT splňuje kritéria EU v oblasti vysokoškolského vzdělávání a navíc významně přispívají k rozšíření mobility a zvyšování internacionalizace univerzity.

Univerzita spolupracuje s partnery z EU i mimo EU (v současné době má více než 600 dohod) a je zapojena do různých programů mobility (granty Erasmus, CEEPUS, Aktion, EEA a Norsko, atd.). jeho postavení mezi předními, mezinárodně uznávanými výzkumnými univerzitami. Mezinárodní spolupráce je proto jednou ze strategických priorit Brno University of Technology . Aby tento cíl dosáhl, VUT se na jedné straně podílí na aktivitách zaměřených na nábor více zahraničních studentů, ale na druhé straně najímání výzkumných pracovníků a učitelů ze zahraničí. Jako člen Evropské asociace univerzit (EUA), CESAER a dalších organizací se VUT podílí na společných projektech a aktivitách.

VUT spolupracuje s předními mezinárodními společnostmi, jako jsou Škoda Auto, Siemens, FEI, Honeywell, Bosch a IBM dlouhodobě. BUT propojuje tyto společnosti se studenty, kteří mají možnost absolvovat stáž v oboru nebo dokonce být pod dohledem odborníků z oboru při práci na jejich práci. Nabídky práce jsou sdíleny s studenty i absolventy. Univerzita nabízí širokou škálu sportů v sportovním centru CESA, které je jedním z nejlépe vybavených center v České republice s olympijským standardem. Pro studenty VUT jsou většina sportovních aktivit bezplatná.

38749_CESA.jpg

VUT má největší kapacitu pro studenty všech brněnských vysokých škol. Náklady na ubytování na vysokoškolských studentských sálech jsou kolem 170 EUR měsíčně, v každém pokoji je vysokorychlostní internet. Téměř všechny služby se nacházejí v těsné blízkosti areálu - jídelen, kaváren, sportovních hřišť, mezinárodního studentského klubu a univerzitních klubů. V rámci soutěže o nejlepší sály bydlení v České republice byly mezi třemi nejlepšími ubytovacími zařízeními, které svědčí o jejich kvalitě. Většina univerzitních budov se nachází na univerzitním kampusu (Pod Palackého vrchem) v severní části města Brna.

Univerzita má mnoho stravovacích zařízení k dispozici na fakultách a studentských sálech, které zahrnují: kavárny, restaurace, pizzerie, kavárny, bary a snack bary. V restauracích a restauracích je k dispozici široký výběr jídel v podobě teplých a studených, specializovaných diet a vegetariánských jídel. K dispozici je počítačový systém stravovacích služeb pro on-line objednávání a bezhotovostní platbu se studentskými kartami.

Programy se vyučují na:
 • Angličtina
 • čeština

Tato škola dále nabízí:

Manažerské kurzy

Brno University of Technology

Dvouletý magisterský studijní program "Aplikované vědy v inženýrství" je určen absolventům bakalářských studijních programů specializovaných v aplikovaných vědách. ... [+]

Matematické inženýrství

Zkratka: M -MAI

Acad. rok: 2019/2020

Program: Aplikované vědy ve strojírenství

Typ studia: prezenční

Standardní doba studia: 2 roky

Získaná kvalifikace: Ing.

Profil:

Absolventi získají hlubší znalosti z matematiky a informatiky, které mohou být použity při řešení sofistikovaných problémů v inženýrské praxi. Vedle poznatků o základních strojírenských oborech získaných s bakalářským studiem získají absolventi teoretické zázemí potřebné pro získání vedoucích pozic ve výzkumných týmech různých inženýrských oborů.... [-]

Česká republika Brno
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 - 1 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Brno University of Technology

Příprava absolvovaného architekta, aby se stala kreativním odborníkem v celém komplexu své profese, který je schopen zvládnout projektové a řídící úkoly v procesu investi ... [+]

Architektura a urbanismus

Zkratka: ARCHURB

Úroveň předmětu: Magisterský

Fakulta: Fakulta architektury

Akademický rok: 2019/2020

Získaný titul: Ing. oblouk.

Získaná kvalifikace: Ing. oblouk. v oboru "Architektura a urbanismus"

Úroveň kvalifikace: magisterský (2. cyklus)

Zvláštní požadavky na přijetí: Podmínkou pro přijetí je získání bakalářského titulu.

Klíčové výsledky učení:

Cílem studijního programu je dosáhnout takového stupně kvalifikace absolventů, který v procesu schvalování - při vstupu do České komory architektů - dokáže prokázat požadované znalosti a dovednosti.

Pracovní zkušenost... [-]

Česká republika Brno
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 - 4 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Brno University of Technology

Evropský program pro podnikání a finance vychází z ekonomických teorií vyučovaných na magisterském stupni na různých vysokých školách a zaměřuje se na odborníky v oblasti ... [+]

Ekonomika a management

Zkratka: MGR-EBF Úroveň předmětu: Magisterský Fakulta: Fakulta podnikatelská Akademický rok: 2019/2020

Získaná kvalifikace: Ing. v oboru "Ekonomika a management"

Úroveň kvalifikace: magisterský (2. cyklus)

Akreditováno od: 20.7.2005

Akreditováno do: 31.7.2019

Zvláštní požadavky na přijetí: Podmínkou pro přijetí je získání bakalářského titulu a úspěšné absolvování přijímací zkoušky.

Profil programu:

Evropský program pro podnikání a finance vychází z ekonomických teorií vyučovaných na magisterském stupni na různých vysokých školách a zaměřuje se na odborníky v oblasti odborné přípravy v oblasti podnikání, podnikání a financí, zejména v prostředí EU.... [-]

Česká republika Brno
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Brno University of Technology

Magisterský studijní program poskytuje specializované vysokoškolské vzdělání absolventům bakalářského studia ve všech strojírenských oborech malých elektráren, elektrotec ... [+]

Elektrická, elektronická, komunikační a řídicí technika

Zkratka: EEKR-MN

Úroveň předmětu: Magisterský

Fakulta: Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií

Akademický rok: 2019/2020

Získaný titul: Ing.

Získaná kvalifikace: Ing. v oboru "Elektrické, elektronické, komunikační a řídící technologie"

Úroveň kvalifikace: magisterský (2. cyklus)

Zvláštní požadavky na přijetí: Podmínkou pro přijetí je získání bakalářského titulu.

Profil programu:

Magisterský studijní program poskytuje specializované vysokoškolské vzdělání absolventům bakalářského studia ve všech strojírenských oborech malých elektráren, elektrotechnických a elektrotechnických zařízení, komunikačních technologií, kybernetiky, řídicích a měřicích technik.... [-]

Česká republika Brno
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Brno University of Technology

Specializace stavebních služeb v oborech Stavební inženýrství navazujícího magisterského studijního programu Stavební inženýrství navazuje na čtyřleté bakalářské kurzy po ... [+]

Stavební konstrukce (konstrukce stavebních konstrukcí)

Zkratka: S

Specializace: Stavební služby

Délka studia: 1,5 roku

Program: Stavební inženýrství

Fakulta: Fakulta stavební

Akademický rok: 2019/2020

Akreditováno od: 25.7.2007

Akreditováno do: 31.8.2023

Profil odvětví:

Specializace stavebních služeb v oborech Stavební inženýrství navazujícího magisterského studijního programu Stavební inženýrství navazuje na čtyřleté bakalářské kurzy podobné technické povahy. Během studia studenti rozšiřují své znalosti o nejnovějších vědeckých a technických poznatcích z oblasti stavebních konstrukcí a specializace stavebních služeb.... [-]

Česká republika Brno
Září 2019
Angličtina
Denní studium
1 - 2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Brno University of Technology

Dvouletý magisterský studijní program "Strojírenství" je určen pro absolventy oborů bakalářských studijních programů oboru strojírenství. ... [+]

Návrh letadla

Zkratka: M-STL

Garant programu: doc.

Typ studia: prezenční

Jazyk pokynů: angličtina

Standardní doba studia: 2 roky

Získaná kvalifikace: Ing.

Profil:

Dvouletý magisterský studijní program "Strojírenství" je určen pro absolventy oborů bakalářských studijních programů oboru strojírenství. Jedná se o vysokoškolské studium, které poskytuje studentům široké a hluboké teoretické i praktické znalosti ve vybraném odborném oboru.

Seznam všech poboček naleznete na webových stránkách fakulty ("Studijní plány").

Absolventi mohou pracovat například v oblasti výzkumu a vývoje, designu a technologie, výroby a provozu, jakož i řízení, obchodu a služeb. Mohou obsadit pozice, jako jsou návrháři, členové a vůdci vývojových týmů, projektoví manažeři a podobně. Kariérní vyhlídky závisí na vybraném oboru.... [-]

Česká republika Brno
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Brno University of Technology

Magisterský studijní program Informační technologie rozšiřuje a prohlubuje znalosti a dovednosti bakalářských studijních programů zaměřených na informatiku nebo informačn ... [+]

Proč studovat na FIT VUT?Nejlepší technologie - superpočítače, moderní laboratoře, letový simulátorPraktická orientace - průmysl, výzkum, projektyCampus - starý klášter plný moderních zařízeníAbsolventi - vysoká poptávka, 99% za 3 měsíce, 120% platBrno - Silicon Valley EvropyNaučte se od těch nejlepších - lektoři jsou výzkumní lídřiMezinárodní spolupráceStaňte se elitou v IT na FIT VUT"Buďte součástí jedné z předních evropských institucí"

Nachází se v unikátním, bývalém kartuziánském klášteře, propojeném s novou moderní budovou v blízkosti centra města, Fakulta informačních technologií (FIT) je jednou z předních evropských vzdělávacích a výzkumných institucí poskytujících špičkové kvality v oblasti informačních a výpočetních technologií. Studenti jsou vyzýváni k práci na vlastních projektech v počítačovém středisku fakulty a ke spolupráci s týmy, které se zabývají národním a mezinárodním výzkumem v nejmodernějších laboratořích, včetně multimédií, biometrie, optiky a robotiky.... [-]

Česká republika Brno
Září 2019
Angličtina
Denní studium
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině

Brno University of Technology: Strong Connection between Technology and Emotions

BUT: I Belong Here

BUT: I Am Not An Idol

Brno University of Technology
Adresa, 1. řádek
BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY Antonínská 548/1 601 90 Brno Czech Republic
Brno, South Moravian Region, Česká republika
Website
Telefonní číslo
+420 541 141 111