Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Obecné informace

Peking Jiaotong univerzita je národní klíčové university pod přímou správou ministerstva školství a nyní se společně za podpory Ministerstva školství, China Railway Corporation a Pekingu Městské vlády. BJTU je jedním z prvních vysokých škol vybraných do „Národní 211 Project“ a projektu „985 Síla Discipline Innovation Platform“, jeden z prvních orgánů oprávněných udělovat magisterské a doktorské tituly. BJTU, jako vedoucí organizace, zavedla Collaborative Innovation Center pro tranzit po železnici bezpečnost, což je jeden z prvních 14 spolupracujících center schválených ze strany čínské vlády pro vstup do „národní 2011 projektů“. BJTU byl vybrán do top 100 z „QS BRIC pěti zemí“ po dobu 3 po sobě jdoucích let, 6 disciplíny vstoupili do top 400 QS World University.

Jako jeden ze tří původů Jiaotong univerzity, historie BJTU lze datovat do roku 1896. BJTU vyrostl z Pekingu vlakového Management Institute, první vysoké škole v Číně, který byl spáchán k podpoře talentů pro řízení železniční a inicioval moderní Číny vzdělání v řízení železniční a telekomunikaci. V roce 1917 byl reorganizován do Pekingu vlakového Management School a Pekingu pošt a telekomunikací School. V roce 1921 se sloučila s Shanghai Industrial College, Tangshan průmyslové College tvořit Jiaotong University. Po reorganizaci Jiaotong University v roce 1923, školní areál Beijing byl přejmenován Beijing Jiaotong University. V roce 1950, škola byla pojmenována severní Jiaotong University a prezident byl slavný most expert Mao Yisheng. V roce 1952, severní Jiaotong univerzita byla zrušena proto, že areál Peking a Tang osamostatnila a byla škola přejmenována Beijing Railway Institute. V roce 1970 se název Northern Jiaotong univerzita byla obnovena. V roce 2000 to bylo sloučeno s pekingskou Electric Power College a správa přešla z ministerstva železnic na Ministerstvu školství. V roce 2003 se název Pekingu Jiaotong univerzita byla obnovena. Někteří renomovaní lidé v čínské historii získal vzdělání na univerzitě, včetně Liu Han, zakladatel Číny první rozhlasové stanice, Ying Shangcai, vynálezce první vysoce výkonné lokomotivy Číny, Zheng Zhenduo, spisovatel a literární kritik a historik, Jin Shixuan, autor Číny prvního řízení železniční monografii, Xu Jing, průkopník železniční dopravy ekonomiky v Číně a Yang Rumei, jeden z prvních čtyř hlavních účetních v Číně. Někteří slavní vědci pracovali na univerzitě, včetně Xiang Zhejun, generální prokurátorky Trial Tokiu a Ma Yinchu, známého demografa a ekonoma.

Dne 10. září 2016, BJTU zastával jednoduché a slavnostní oslavy pod tématem „Jiao Tong, čínský sen“. V oslava zasedání blahopřejný dopis Liu Yandong byl přečten. Wang Anshunm, starosta Pekingu a Du Zhanyuan, náměstek ministra MŠMT ČR se zúčastnili zasedání a přednesené projevy. Kromě toho ministři Ministerstvo dopravy Ruska a Mongolska také poslal své gratulační dopisy. A pět předsedové pěti Jiaotong univerzity společně vydaly na Pekingskou deklaraci Jiaotong University, který označil novou kapitolu pro Jiaotong University v nové budoucnosti. Zástupci z Číny železnice asociace, čínské asociace pro vědu a technologie, čínské společnosti vysokého školství, čínské akademie inženýrství, Státní tajnosti úřadu, státní železnice úřadu, Městského výboru v Pekingu a příslušných okresů a krajů, ředitelů škol a co-stavebních jednotek, více než 20 Chinese Academy of Sciences, 6 čínské velvyslanectví, 31 zahraničními univerzitami, 6 Hong Kong, Macao a Tchaj-wan univerzity a 22 pevnina univerzity, stejně jako absolventi, učitelé a studenti se zúčastnili oslav setkání. Ve stejné době, BJTU také držel více než 10 hlavních aktivit, jako je například 2016 Global University Presidents Summit, Čína dopravy Senior Forum a slavnost.

BJTU rozhodl prezident fórum Číny a Ruska Jiaotong University v roce 2015, Premier Li Keqiang zaslal blahopřejný dopis. Zatím BJTU zřídila čínsko Rusko Jiaotong institut v Petrohradě, čínsko ruské vysokorychlostní železniční výzkumného centra, čínsko Británii vysokorychlostní železniční výzkumné centrum, mezinárodní společné laboratoře provozování železniční dopravní bezpečnosti vysokorychlostního a služeb a mezinárodního vědeckého výzkumu platformy globálního dodavatelského řetězce a logistiky. BJTU aktivně provádí řízení dopravy výcviku zahraničních průmyslu a rozšiřuje mezinárodní reputaci a vliv.

Disciplíny BJTU se zařadil i ve třetím kole národního akademického posouzení. Systém věda byla první, dopravní strojírenství informace umístila třetí a sdělovací technika byla osmá. Doposud systém science zařadil první celostátní ve třech po sobě jdoucích kole hodnocení.

BJTU se nachází v Pekingu, hlavním městě Číny s východní a západní areálů v Haidian okrese. To se rozkládá na celkové ploše téměř 1000 mu (1 mu rovná přibližně 667 čtverečních metrů) a jeho zastavěná plocha je 910 tisíc metrů čtverečních. Univerzita také založila nový areál Weihai a dát ji do provozu v roce 2015. Každý školní areál má zvukové výukové a výzkumné zařízení, stejně jako krásné prostředí.

BJTU dosáhl rozdíl v nabídce širokou škálu díky akademických programů k jejímu rozvoji ve více než sto let. BJTU podpořil silný smysl pro spolupráci a inovace. Univerzita se stala důležitou základnou dopadne talenty, zejména vynikající talenty v oblasti informačních technologií a tranzitu městské železniční dopravy, pro hospodářský a sociální rozvoj Číny. Univerzita byla úzce spojena s národa industrializace, urbanizace, informationization od svého založení. BJTU přispívá ke komplexním dopravního systému, a to zejména k urychlení rozvoje železniční dopravy, stejně jako podporuje integraci Peking, Tianjin a Hebei, který aktivně přispívá přispívají k národnímu dopravu, logistiku, informační techniky, nové energetické strojírenství a sociální ekonomiky v Pekingu , BJTU zřídila rozvojový cíl a strategii „třístupňový“ být prvotřídní univerzity v polovině tohoto století.

Po vývoji tři století, škola tvořil výhodu informací, řízení a dalších disciplín na provozních charakteristik vědy a techniky. Univerzita má k dispozici kompletní učebního systém průmyslu, hospodářství, ekonomika, literatura, právo a filozofie. BJTU má 14 škol, včetně školy elektronické a informační techniky, škola výpočetní techniky a informačních technologií, Fakulta ekonomiky a managementu, škola inženýrského stavitelství, škola mechanických, elektronických a regulační techniky, škola elektrotechnická, vědecké školy, školní softwarového inženýrství, škola marxismu, škola architektury a designu, právnické fakulty, škola národní bezpečnosti, postgraduální studium a školu vzdálenosti a dalšího vzdělávání. Peking Jiaotong University Haibin kampus byl spoluzakladatelem s podniky v Huanghua v provincii Che-pej. BJTU má dvě úrovně-1 národní klíčové disciplines-- doprava a dopravní inženýrství a informační a komunikační techniku, dvě úrovně 2 národní disciplines-- průmyslové ekonomie, mostních a inženýrských tunelu. Zatím BJTU má 8 národních klíčových oborů. K dispozici je 15 post-doc výzkumné stanice, 20 level-1 disciplíny nabízejí doktorských studijních programů, 34 úrovní-1 disciplíny nabízet magisterských studijních programech, 13 profesionálních studijní programy, jako MBA, EMBA, M.Eng, M.Acc, M.Law atd.

BJTU považovala zlepšení kvality učitelů jako absolutní prioritu běhu univerzitu a to rázně implementoval strategii posílení školní talenty. Dosud BJTU má 2,907 fakulty a zaměstnance členů včetně 1,846 na plný úvazek. (Mezi pedagogických pracovníků na plný úvazek, 1199 jsou náměstci vyšších odborných a technických pozic a 1733 jsou magisterské nebo vyšší.) BJTU má 2 akademiků z CAS, 2 akademiků čínské akademie inženýrství, 5 národních učitelů, 6 členů akademické hodnocení skupina z akademických titulů výboru státní rady, 4 „973“ šéf vědců, 9 vybraná osoba „program tisíc talentů“, 6 vybranou osobou „programu Deset tisíc talentů“, 8 významných profesorů a částečný úvazek profesorů „Yangtze River učenec“, 11 vnitrostátní kandidáti Talents projektu, 9 vítězové národního vynikající fondu pro mládež, 11 výherců vynikající fondu pro mládež, 69 osoby programu pro New Century projekt vynikající talenty 158 odborníků, kteří mají zvláštní příspěvek vlády.

BJTU vždy užívaly talenty, které se kultivovaly jako základní úkol vzdělávání, a to, že v posledních 100 letech kultivovalo v zemi velké množství talentů. BJTU dosahuje vynikající stupně v národním pregraduální hodnocení výuky v roce 1997 a 2006. Nyní má univerzita 14,253 vysokoškolských studentů, 7,966 postgraduálních studentů, 2,891 doktorandům, 6,918 profesionální titul studentů a 7,810 dospělých studentů. Existují 820 dlouhodobé zahraniční studenti celkem.

BJTU získal 1 národní cenu v hlavní cenu, 3 národních ocenění v třetí cenu, 12 národních oddělení ve druhém výhry, 1 Peking obecní ocenění v hlavní cenu 27. Pekingu městské ocenění na první místo, 29 pekingské městské ocenění na druhou cenu v posledních třech roky učení dosažení zadávání; schváleno 3 školství pilotní projekty a 1 národní vzdělávací reformy pilotní školu státem v posledních 5 let; má 8 disciplíny národní plán pro vzdělávání a školení vynikajících inženýrů a 7 národní profesionální pilot komplexní disciplín reformaci; oceněna 2 „12. pětiletého“ národní experimentální výuka předváděcích center, 2 národní centra virtuální simulace experimentu výuky, 3 národních základen mimoškolní praxi 7 národních inženýrských praktických pedagogických center, 2 Pekingu obecní demonstrativní inovačních praktických zásad; zřízen národní učební demonstrační centrum; schváleno 4 národní kvality videa otevřené třídy, 22 vynikajících projektů, sdílení zdrojů kursu, 42 „12th pětiletého“ všeobecné vysokoškolské bakalářské státní včetně výukových materiálů z 34 druhů. BJTU posiluje pěstování vynikajících inovačních talenty vytvořením experimentální třídě vědy (Si Yuan class), experimentální třídě špičkové talenty disciplína založení (Zhi Xing třída), v zámoří projektového manažera třídy, železniční dopravy pilotní třídě, master (lékař) režim talent tréninkové třídy, Zhan Tianyou Class, Mao Yisheng Class a mezinárodní třídy. Úroveň kvality a školení BJTU zvýšil rok od roku se míra zaměstnanosti je stabilní na vysoké úrovni, bakalářské a magisterské práce rychlost je vyšší než 98% a více než 50% vysokoškolských studentů zvolit další vzdělávání. Student umění souborem provedena vynikající úspěchy v národních a obecních soutěží v Pekingu, získal první cenu v 1., 2., 3. a 4. univerzitní umělecké představení instrumentální skupiny a koncertoval v zámořských regionech, Hongkongu a Macaa. Zkouška verze „sady dlouhý pochod“ hrál BJTU studenty způsobil silný dopad na komunitu, původní drama „Mao Yisheng“ byl vybrán jako „páteř republiky - vědě a inženýrství Master Elite propagandy“. Vysoká sportovní tým úroveň vyhrál 112 (třikrát) prvních cen v národní úrovni a nad národní úrovni ve všech druzích soutěží, včetně 76 šampionátu v badmintonu soutěžích svět vysokých škol a dalších významných akcích domácích i zahraničních.

BJTU bere posílení vědecké a technologické inovace jako strategické zaměření vývoje, neustále zlepšuje schopnost sociálních služeb. BJTU má pedagogické, výzkumné nástroje a aktiva zařízení 1070000000000 juanů RMB; 84.91 tisíc knihovních papírové knihy, elektronické knihy, síťové zdroje s databází dopravních charakteristik. BJTU má 47 provinční a ministerské úrovni výzkumných platforem, včetně 1 národní klíčové laboratoře, 1 národní engineering výzkumného střediska, 6 národních technických laboratořích, 1 národní Výzkumné energetické centrum, 4 národními akreditovanými laboratořemi, 1 národní univerzitní vědeckotechnického parku, 9 klíčové laboratořích ministerstvo školství / inženýrské výzkumné centrum, 1 Beijing laboratoř, 10 klíčových laboratoře Beijing strojírenské technologie výzkumného centra a dalších 13 provincií a na ministerské úrovni vědecko-výzkumné platformy. V posledních 5 letech, univerzita dohledem téměř 11.000 výzkumných projektů, jako je Národní 973 plán, Národní 863 plán, National Science fondu, Fondu národního společenských věd a dalších projektů zřizovaných Ministerstvem školství, ministerstva železnic a tak dále. Výzkumný fond dosáhl 3.67 miliard RMB. BTJU vydal 3,097 prací v SCIE citací a 5.214 článků v EI citací. Tam bylo 2107 patentových přihlášek a 1360 schválení. BJTU hostil 8 čínský Senior Jiaotong fórum a 42 BJTU přednášky, hostil a provádějí 40 mezinárodních konferencí na vysoké úrovni. BJTU získal 12 národních ocenění, 136 provinční oblasti vědy a techniky ocenění, 1 národní přírodní vědy ocenění v druhé výhry, 1 národní vědecký a technický pokrok ocenění v druhé výhry a 1 národní technologie vynález ocenění v druhou cenu, jakož i vynikající ocenění ve vědeckém výzkumu v 8 přijatých projektů (humanitní a společenské vědy).

BJTU zavedla kooperativní vztahy s více než 205 vysokých škol a známých nadnárodních společností z více než 38 zemí, včetně Spojených států, Velké Británii, Německu a Francii, aby se kultivovat prvotřídní talenty s globální vizí. Univerzita založila Konfuciovy ústavy s KU Leuvenem v Belgii, Texasskou jižní univerzitou ve Spojených státech a univerzitou Campinas v Brazílii. BJTU hostil nebo zavázala mezinárodních akademických konferencí mezinárodních bezdrátové komunikace, zpracování signálů, železniční stavitelství, nízké logistiky uhlíku a dalších oborech. Mezinárodní kulturní festival se koná každé dva roky, aby podporovaly výměnu čínské i zahraniční akademické kultury. Údaj o „čínském New Energy Institute“ byl vybrán do „internacionalizace demonstrace vysokých škol podporujících plán“. a zahraniční fondy zvýšil rok od roku. BJTU má 17 dlouhodobé zahraniční odborníky, včetně 3 národní „tisíc zahraničních odborníků plánu“; 5 čínsko zahraniční vzdělávací projekty spolupráce s cílem provádět vzdělání bakalářské a magisterské stupňů a posílit internacionalizaci školy. Aby plně hrát Sdružení Alumni, nadace a správní rady, BJTU zřídila 37 místních Alumni asociace, absorbuje 78 správních radách, a založil strategické vztahy spolupráce s podniky dopravy, logistiky, informace, energie a dalších Průmyslová stejně jako místní úřady, které realizované dlouhodobé a rozsáhlé spolupráce v oblasti školení personálu a vědeckého výzkumu.

„Myslete na zdroje při pití vody, milovat vlast a čest alma mater.“ V současné době, s 120 let slavnou historií, v Pekingu Jiaotong University vykonává své poslání, po mottem „Learn and Practice“ a ducha skromnost, opatrnost a inovace, když si vzpomněl na poptávku a očekávání bývalých národních vůdců, a kráčel směrem k cíli vybudování světoznámé univerzitě s high-level rozdílu.

Místa

Peking

Adresa, 1. řádek
Beijing Jiaotong University
No.3 Shangyuancun
Haidian District

100044 Peking, Peking, Čína

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium