Keystone logo

Filtry

 • Magistr
 • MSc
 • MA
 • Přírodní vědy
 • Fyzika
 • Teoretická fyzika
Studijní obory
 • Přírodní vědy (17)
 • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

17 Magistr Programy v Teoretická fyzika 2024

  Magistr Programy v Teoretická fyzika

  Magisterské tituly jsou k dispozici v široké škále formátů, jako je Master of Science, Master of Liberal Arts a Master of Research. Dokončení těchto titulů trvá v průměru jeden až dva roky na plný úvazek zápis nebo dva až čtyři roky na částečný úvazek zápis.

  Co je magister v teoretické fyzice? Studenti zapsaní do pokročilých studijních plánů fyziky obvykle studují kombinaci kvantové mechaniky, kvantové teorie, aplikované fyziky a pokročilé matematiky. Kurzy zahrnují složité matematické a teoretické témata a často jsou doplněny laboratorními hodinami, kdy studenti získávají praktické zkušenosti z výzkumu. Kromě vyčerpávající studie klasické fyziky jsou absolventi studijních oborů vybaveni specializačními možnostmi jako je astrofyzika, částicová fyzika, nanotechnologie, biofyzika a pokročilá matematika, aby dále zdokonalily své dovednosti v této různorodé disciplíně.

  Studenti, kteří se zabývají teoretickou fyzikou na magisterském stupni, často zdokonalují své dovednosti jako matematičtí vědci, rozvíjejí silné výzkumné zkušenosti, odborné výpočetní schopnosti a nadprůměrně uchopují počty, které mohou vést ke kariérnímu postupu, stejně jako vynikající schopnosti řešit problémy v každodenním životě.

  Magisterský titul se může značně lišit, pokud jde o náklady, protože každá škola, program, národní prostředí a student jsou různé. Mnohé univerzity nabízejí potenciálním studentům plánované rozpočty na základě svých jedinečných plánů poplatků, stejně jako finanční kanceláře, které pomáhají při plánování a dotazování.

  Vzhledem k tomu, že teoretická fyzika je tak rozmanitá oblast, nemělo by být překvapením, že pracovní příležitosti jsou pro absolventy obecně bohaté. Potenciální průmyslová odvětví, která jsou pro studenty otevřená, zahrnují výzkum, zdravotnictví, technologie a energii. Mimo pracovníky jako pedagogové nebo výzkumní pracovníci na vysokých školách absolvují někdy i pracovníky biomedicínských technologů, geofyziků, robotiků a nanotechnologů. Navíc mnoho teoretických fyziků pracuje spolu s inženýry v soukromých i veřejných obranných agenturách po celém světě.

  Stejně jako většina stupňů s těžkým laboratorním zaměřením, Master v teoretické fyzice obvykle vyžaduje zapsání na univerzitě. Naštěstí jsou programy k dispozici po celém světě. Podívejte se na níže uvedený program a kontaktujte přímo přijímací kancelář školy, kterou jste si vybrali, a to vyplněním vyplněného formuláře.