Keystone logo
Kontaktujte školy přímo – porovnejte 6 Magistr v Rozhlasová žurnalistika 2024

6 Magistr Programy v Rozhlasová žurnalistika 2024

Přehled

Magisterský titul následuje bakalářský titul se zaměřením na získání pokročilých znalostí o konkrétním oboru nebo oboru odborné praxe. Jedná se o první úroveň postgraduálního vzdělávání a považuje se za vysokoškolské akademické obory, které předcházejí doktorát.

Co je mistr v rozhlasové novinářství? Tento stupeň připravuje studenty na kariéru v oblasti vysílání a elektronické žurnalistiky prostřednictvím teoretického studia a praktického výcviku. Mohou se vyučovat produkční a redakční schopnosti pro rozhlas a televizi, stejně jako financování výzkumu a výroby. Zahrnuté témata mohou zahrnovat psaní, shromažďování informací, podávání zpráv a ukotvení na různých platformách. Další možné studium může zahrnovat historii vysílání, průmyslová pravidla a předpisy, oznámení o veřejných službách, výkon v terénu a studiu, zvuk a vizuální prvky.

Studenti, kteří získají magisterský titul v oboru vysílání žurnalistiky, se seznámí se specifickými tvůrčími a technickými dovednostmi potřebnými pro vysílání na tradičních a nových mediálních platformách. Komunikace a výuka řeči, hostování show a scénárista jsou užitečné pro budoucí role.

Náklady na magisterské studium v ​​rozhlasovém žurnalistiku se mění a často se zakládá na vzdělávací instituci a délce programu, který trvá nejméně jeden rok. Typ školy a zda je na mezinárodní úrovni také ovlivňuje náklady.

Absolventi tohoto typu programu mohou očekávat kariéru ve vysílání, sociálních médiích nebo multimédiích. Obvykle získají zkušenosti potřebné pro pozice na malých a středních trzích, které je nakonec připravují pro pracovní místa na větších trzích nebo s velkými vysílacími sítěmi. Některé příklady zaměstnání zahrnují produkční asistenta pro sportovní síť, výrobce španělské jazykové sítě, mediální operace pro profesionální sportovní tým a operátor elektronické grafiky pro velkou kabelovou zpravodajskou síť.

Master in Broadcast Journalism programy jsou nabízeny po celém světě různými institucemi. Mohou být založeny na kampusu, on-line nebo obojí. Podívejte se na níže uvedený program a kontaktujte přímo přijímací kancelář školy, kterou jste si vybrali, vyplněním formuláře.

Přečtěte si více

Filtry

  • Magistr
  • MSc
  • MA
  • Žurnalistika a masová komunikace
  • Žurnalistika
  • Rozhlasová žurnalistika
Studijní obory
  • Žurnalistika a masová komunikace (6)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát