Keystone logo

19 Magistr Programy v Zdravotní péče Péče o duševní zdraví Psychologie Psychologický výzkum 2024

Filtry

Filtry

  • Magistr
  • MSc
  • MA
  • Zdravotní péče
  • Péče o duševní zdraví
  • Psychologie
Studijní obory
  • Zdravotní péče (19)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Magistr Programy v Zdravotní péče Péče o duševní zdraví Psychologie Psychologický výzkum

Co je psychologický výzkum?
Psychologický výzkum je vědecké studium lidské mysli a chování. Cílem psychologického výzkumu je pochopit, jak lidé myslí, cítí a chovají se. Psychologický výzkum lze rozdělit do dvou hlavních typů: základní výzkum a aplikovaný výzkum. Základní výzkum je prováděn za účelem lepšího porozumění lidskému chování. Aplikovaný výzkum je prováděn za účelem řešení problémů v reálném světě. Psychologický výzkum se provádí pomocí různých metod, včetně experimentů, případových studií, průzkumů a naturalistického pozorování. Psychologové používají tyto metody ke studiu široké škály témat, včetně vývoje dítěte, abnormální psychologie, emocí, poznání, duševních poruch a sociálního chování.

Co mohu dělat s titulem v psychologickém výzkumu?
Pro ty, kteří mají titul v psychologickém výzkumu, je k dispozici mnoho kariérních možností. Někteří lidé pracují na akademické půdě, provádějí výzkum a výuku na vysokých školách a univerzitách. Jiní pracují ve vládě a využívají své znalosti psychologie k vytváření veřejné politiky. Ještě jiní pracují v soukromém sektoru a uplatňují své dovednosti na podniky a organizace. Existuje mnoho různých typů psychologického výzkumu, takže existuje mnoho různých kariérních cest, kterými se člověk může vydat. Ať už jsou vaše zájmy jakékoli, pravděpodobně existuje způsob, jak využít svůj titul v psychologickém výzkumu k výkonu kariéry, kterou najdete naplňující.

Jaké tituly jsou k dispozici v psychologickém výzkumu?
Stupně psychologického výzkumu jsou k dispozici na vysokoškolské a postgraduální úrovni. Vysokoškolský titul v psychologickém výzkumu může vést k kariéře v psychologii nebo příbuzném oboru. Postgraduální titul v psychologickém výzkumu může vést k kariéře výzkumného pracovníka, profesora nebo klinického psychologa.

Co budu studovat během studia psychologického výzkumu?
Kurz pro titul psychologického výzkumu se bude lišit v závislosti na úrovni studia a konkrétním programu. Existují však některá běžná témata, která jsou zahrnuta ve většině programů. Patří mezi ně výzkumné metody, statistika a psychologická teorie. Studenti budou mít také možnost specializovat se na konkrétní oblast psychologie, jako je vývoj dítěte nebo sociální psychologie.

Mistři vydělal poté, co studenti dokončí bakalářský studijní program. Chcete-li získat mistry, je obvykle nutné k dokončení 12 až 18 kurzy přednášek, které se často týkají dokončení komplexní testy a / nebo diplomovou práci.