Keystone logo
Kontaktujte školy přímo – porovnejte 104 Magistr v Lingvistika 2024

104 Magistr Programy v Lingvistika 2024

Přehled

Zamýšleli jste se někdy nad tajemstvím jazyků? Lingvistika je studijní obor, který vám pomůže najít odpovědi na vaše složité a náročné otázky.

Magisterské studium lingvistiky je studium jazyka jako struktury stejně jako mnoha disciplín lingvistiky, které se dotýkají jiných věd jako například sémiotika, psychologie, sociologie, forenzní psychologie a mnoho dalších, které svými přístupy jazykovědu obohacují a doplňují. Lingvistika není jen teorie, existuje také deskriptivní a aplikovaná lingvistika. Každá z těchto disciplín, kterým se věnuje magisterské studium jazykovědy, hledá řešení na otázky lidí, dennodenně se potýkající s jazyky, řečmi a jejich záhadami. Fonologie například pomáhá najít odpovědi na to, proč jazyky znějí tak, jak znějí, neurolingvistika odkrývá tajemství řečového procesu v mozku, lingvistická antropologie dává odpovědi na různorodost jazyku a řeší politické a sociální souvislosti. Jednotlivých lingvistických specializací je celá řada.

Magisterské studium lingvistiky vám umožní seznámit se s touto pestrou paletou lingvistických odstínů začínaje teoretickým studiem gramatiky a kognitivních studií a konče praktickými problémy počítačové a internetové lingvistiky, výukou jazyků a překladatelstvím. Prohlédněte si nabídku magisterských programů lingvistiky níže na této stránce, klikněte na „více zde“ u konkrétního programu, pokud jste zvědaví a chcete se dozvědět více.

Přečtěte si více

Filtry

  • Magistr
  • MSc
  • MA
  • Humanitní vědy
  • Lingvistika
Studijní obory
  • Humanitní vědy (104)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát