Keystone logo

1 MA Programy v Scénické umění Hudba Stará hudba 2024

Filtry

Filtry

  • MA
  • Scénické umění
  • Hudba
  • Stará hudba
Studijní obory
  • Scénické umění (1)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Popular degree type

Popular study format

Popular education type

Popular locations

MA Programy v Scénické umění Hudba Stará hudba

Co je to staká hudba?
Stará hudba obecně odkazuje na hudbu složenou ve středověku, renesanci, a barokní období západní klasické hudby. Raná hudba může být studována akademicky jako hudební historie nebo prováděna technikou zvanou historicky informovaný výkon (HIP). HIP je praxe provádění klasické hudby pomocí dobových nástrojů a technik.

Jaké kariéry jsou k dispozici ve staré hudbě?
Existuje několik různých typů zaměstnání, které obvykle spadají pod deštník staré hudby. První je to umělce. Umělci staré hudby mohou k hraní klasických skladeb z konkrétních časových období používat dobové nástroje, jako je loutna nebo cembalo. Druhá kariéra, kterou by studenti staré hudby mohli věnovat, jsou vědci nebo akademici, kde by prozkoumali hudbu, nástroje, a historie konkrétního časového období. Výzkum rané hudby často zahrnuje hledání a studium starých rukopisů, obrazy, a další primární zdroje. Třetím typem práce je práce pedagoga. Pedagogové učí ostatní o staré hudbě, ať už ve formálním prostředí, jako je škola nebo univerzita, nebo neformálně prostřednictvím přednášek a workshopů. Raná hudba je obor, který se neustále vyvíjí, protože se objevuje nový výzkum a vyvíjejí se nové technologie. To znamená, že pro ty, kteří se zajímají o tento typ hudby, vždy existují nové příležitosti.

Jaké tituly jsou nabízeny ve staré hudbě?
Existuje několik různých typů stupňů, které lze získat ve staré hudbě. Výstupní tituly jsou obvykle nabízeny na hudebních konzervatořích nebo v hudební škole větší univerzity. Jedná se obvykle o umělecké tituly, jako bakalář nebo magisterský titul. Raná hudba může být také studována jako akademický předmět, jako je historie, antropologie, nebo sociologie na vysoké škole nebo univerzitě. Stupně staré hudby jsou k dispozici na vysokoškolské, absolventské a doktorské úrovni.

Co budu studovat během studia staré hudby?
Během studia staré hudby budou studenti studovat různá témata související s hudbou, nástroji a historií určitého časového období. To může zahrnovat cokoli od hudební teorie přes výkonnostní praxi až po historický výzkum. Přesné kurzy, které jsou nabízeny, se budou lišit v závislosti na škole a typu titulu, který sledujete. nicméně, všechny tituly staré hudby vám poskytnou dovednosti a znalosti potřebné k výkonu kariéry vesvém oboru.

MA je magisterský titul udělen ke studentům, kteří dokončili program, studovat humanitní obory nebo výtvarných umění předměty jako historie, komunikace, filozofie, teologie nebo anglicky. Mistr míry umění typicky vyžaduje ročníkové práce, výzkum a písemné zkoušky.