Keystone logo
Wuhan University

Wuhan University

Wuhan University

Úvod

Wuhan University (WHU) je komplexní a klíčová národní univerzita přímo pod správou ministerstva školství. Je to také jedna z univerzit „Projekt 211“ a „Projekt 985“ s plnou podporou výstavby a vývoje od čínské ústřední a místní vlády.

Historie Wuhan University lze vysledovat až k institutu Ziqiang, který v roce 1893 založil Zhang Zhidong, tehdejší guvernér provincie Chu-pej a provincie Hunan v pozdní dynastii Čching. V procesu vývoje a vývoje ústav několikrát změnil svůj název, než byl v roce 1928 definitivně pojmenován Wuhan National University. Je to jedna z prvních komplexních národních univerzit v moderní Číně. Do konce roku 1946 univerzita zřídila 6 vysokých škol, vysoké školy svobodného umění, práva, věd, strojírenství, zemědělství a medicíny. V roce 2000 bylo oznámeno sloučení bývalé Wuhan University , Wuhan University hydrauliky a elektrotechniky, Wuhanské technické univerzity geodézie a mapování a Hubei Medical University, což ohlašuje novou éru v jejích 100 lichých letech vývoje.

Za poslední století vybudovala Wuhan University elegantní palácový architektonický komplex primitivní jednoduchosti, který dokonale kombinuje východní architektonický styl se západním. Je ctěn jako „nejkrásnější univerzita v Číně“. Stoletá humanistická akumulace Wuhan University dále snižuje na její stručné heslo, kterým je „Zlepšování sebe sama, Vytrvalost, Hledání pravdy a Inovace“.

Od svého založení získala Wuhan University více než 300 tisíc profesionálních talentů v různých profesích, mezi nimiž je více než 100 členů Čínské akademie věd a Čínské akademie inženýrství. Velkou měrou přispěly k národní výstavbě a společenskému pokroku. Pozoruhodné úspěchy Wuhan University si získaly rozsáhlou mezinárodní reputaci. V roce 1999 světově uznávaný časopis Science uvedl Wuhan University jako jednu z nejvýznamnějších institucí vysokoškolského vzdělávání v Číně.

Rozvíjející se jsou mezinárodní výměny a spolupráce Wuhan University v posledních letech. Navázala spolupráci s více než 415 univerzitami a výzkumnými ústavy ve více než 45 zemích a regionech.

Nyní Wuhan University se snaží formovat sebe do prvotřídní komplexní výzkumnou univerzitu na domácí i mezinárodní úrovni.

Místa

  • Wuhan

    Wuhan, Čína

    Otázky