Keystone logo
WU - Vienna University of Economics and Business

WU - Vienna University of Economics and Business

WU - Vienna University of Economics and Business

Úvod

O společnosti WU

WU je renomovaná veřejná univerzita podnikání a ekonomiky ve Vídni v Rakousku. WU má mezinárodní perspektivu a aktivně pracuje na naplnění své sociální odpovědnosti jako vzdělávací instituce pro vedoucí představitele zítřka.

Co nastavuje WU od sebe

Pokud se rozhodnete studovat na WU, získáte nejen akademicky dobře obdělané vzdělání, ale také kvalifikaci a přípravu, kterou potřebujete k převzetí odpovědnosti v podnikání a společnosti. Studenti WU získávají rozmanité dovednosti, které potřebují, aby mohli čelit ekonomickým, sociálním, právním a ekologickým výzvám naší doby.

3 Akreditace: EQUIS, AACSB a AMBA

Méně než 1% univerzit na celém světě může požadovat trojitou akreditaci EQUIS, AACSB a AMBA, tří nejuznávanějších akreditačních agentur. WU je jednou z pouhých šesti univerzit v německy mluvícím světě, které patří do této exkluzivní skupiny škol.

134731_BBE-Programm-Kern.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Financial Times European Business School Ranking 2020

V nejnovějším hodnocení Financial Times European Business School Ranking se WU letos umístila na 34. místě z 90 předních evropských obchodních škol. WU se od loňského roku posunula o 7 míst a zaznamenala jeden ze svých nejlepších výsledků od svého zařazení do tohoto žebříčku.

Vynikající výzkum a výuka vedená výzkumem

WU je domovem vědců, kteří patří mezi nejlepší ve svých oborech. Naši studenti mají také prospěch z výzkumných aktivit WU, protože kurzy vyučované na WU čerpají z nejnovějších výsledků výzkumu, aby zajistily, že znalosti a dovednosti, které WU učí své studenty, jsou špičkové a aktuální.

WU zahrnuje inovace

Inovace má na WU dlouhou tradici. WU je univerzita, která nejen uznává současné trendy, ale také je přijímá brzy. Poslední inovace na WU zahrnují zřízení Výzkumného ústavu pro kryptoekonomii. Tato nová oblast výzkumu se zaměřuje na blockchainové technologie, digitalizaci a budoucnost internetu.

100 zemí: mezinárodní prostředí

Vídeň přitahuje vysoce mezinárodní studentskou organizaci a WU je domovem pro 23 000 studentů z více než 100 zemí. WU se také může pochlubit vysoce mezinárodní fakultou. Jako student těží z komplexních zkušeností, které naši učitelé získali na prestižních univerzitách po celém světě. To vše přispívá k vysoce mezinárodnímu prostředí, které musí WU nabídnout.

134732_DSC03359_Andi_Kapounek.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

250 partnerských univerzit: globální síť

Máte zájem strávit semestr v zahraničí například v Londýně nebo Šanghaji? Síť WU s asi 240 partnerskými univerzitami po celém světě nabízí možnost výměny našich bakalářských studentů na nejznámějších evropských univerzitách, jako je Kodaňská obchodní škola nebo Bocconi University, jakož i na vysokých školách v Asii, Austrálii a Severní a Jižní Americe.

134729_RaimoRudiRumpler-1440.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Podpora kariéry

Centrum kariéry ZBP WU poskytuje studentům poradenské a podpůrné služby, které jim pomohou najít atraktivní zaměstnání a podpořit jejich profesní rozvoj ještě před ukončením studia. Kariérní centrum každoročně zveřejňuje přes 2 000 inzerátů na pracovní místa. Slouží jako spolehlivé kontaktní místo, které vám pomůže s prvním krokem k vysněné kariéře. Zřízením podnikatelského centra WU nedávno společnost WU klade zvláštní důraz na začínající podniky a atraktivní kariérní příležitosti, které mají podnikatelé k dispozici. Zřízení centra jasně ukazuje, že WU uznává inovace a podnikatelské myšlení jako klíčové dovednosti pro budoucnost. Centrum podnikání WU je centrem univerzity pro všechny studenty, kteří mají zájem začít podnikat.

Dlouhodobé připojení

Absolventi jsou důležitou součástí komunity WU. Prostřednictvím mezinárodní sítě s uzly po celém světě zůstávají síťové události, panelové diskuse a přímá linka na vaše alma mater - alumni po celý život v kontaktu s WU.

134730_RaimoRudiRumpler-6240_Studentlife.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Umístění

Vídeň již mnoho let patří mezi nejlepší místa v žebříčku „kvality života“ vydaném mezinárodní poradenskou společností Mercer. V loňském roce byla Vídeň také jedničkou v žebříčku „Nejlepší města pro začínající podniky“ a letos se umístila na prvním místě v žebříčku „10 nejzelenějších měst světa“. Areál WU se nachází v centru Vídně, hned vedle parku Prater, 6 km² zelené oázy uprostřed města. Areál WU se může pochlubit moderní architekturou, mnoha komunikativními oblastmi pro výměny nápadů a řadou míst k jídlu. Jedinečný, barevný areál areálu je téměř malým městem. Díky těmto výhodám WU přitahuje pozornost na mezinárodní úrovni.

Panoramic view of the Campus WU

Statistika

100 zemí: mezinárodní prostředí

Vídeň přitahuje vysoce mezinárodní studentský sbor a WU je domovem 23 000 studentů z více než 100 zemí. WU se také může pochlubit vysoce mezinárodní fakultou. Jako student, těžíte z komplexních zkušeností, které naši učitelé získali na prestižních univerzitách po celém světě. To vše přispívá k vysoce mezinárodnímu prostředí, které WU nabízí.

250 Partnerské univerzity: Globální síť

Máte zájem strávit semestr v zahraničí v, říci, Londýn nebo Šanghaj? Síť WU asi 240 partnerských univerzit po celém světě nabízí našim bakalářským studentům výměnu příležitostí na nejznámějších evropských univerzitách, jako je Copenhagen Business School nebo Bocconi University, stejně jako vysoce postavené školy v Asii, Austrálii a Severní a Jižní Americe.

  Vlastnosti kampusu

  Podpora kariéry

  Kariérní centrum WU ZBP poskytuje studentům poradenské a podpůrné služby, aby jim pomohly najít atraktivní zaměstnání a podpořit jejich kariérní rozvoj ještě před ukončením studia. Každoročně Career Center zveřejňuje více než 2 000 pracovních nabídek. Slouží jako spolehlivé kontaktní místo, které vám pomůže s prvním krokem k vaší vysněné kariéře. Se zřízením WU Entrepreneurship Center, WU nedávno klade zvláštní důraz na startupy a atraktivní kariérní příležitosti, které mají podnikatelé k dispozici. Zřízení střediska jasně ukazuje, že WU uznává inovace a podnikatelské myšlení jako klíčové dovednosti pro budoucnost. WU Entrepreneurship Center je centrem univerzity pro všechny studenty, kteří mají zájem o zahájení vlastního podnikání.

  Dlouhodobé spojení

  Absolventi jsou důležitou součástí komunity WU. Prostřednictvím mezinárodní sítě s rozbočovače po celém světě, síťové události, panelové diskuse, a přímá linka na vaši alma mater - absolventi zůstanou v kontaktu s WU po celý život.

  Lokace

  Vídeň již mnoho let vlastní první místo v" žebříčku" kvality bydlení vydané mezinárodní poradenskou firmou Mercer. Minulý rok, Vídeň byla také číslo 1 v" žebříčku" Nejlepší města pro startupy, a letos se umístila na prvním místě na" světě 10" Pořadí nejzelenějších měst. Campus WU se nachází v samém srdci Vídně, hned vedle parku Prater, zelené oázy o rozloze 6 km² uprostřed města. Campus WU se může pochlubit moderní architekturou, mnoho komunikačních oblastí pro výměnu nápadů, a různé místa k jídlu. Unikátní, barevné areály kampusu jsou pro sebe téměř malé město. S těmito výhodami, WU přitahuje velkou pozornost na mezinárodní úrovni.

   Žebříčky

   Žebříček European Business School Financial Times 2022

   V posledním žebříčku Financial Times European Business School Ranking se WU letos umístila na 43. místě z 95 předních evropských obchodních škol.

   Akreditace

   Akreditace EFMD EquisAkreditace AMBAAkreditace AACSB

   Požadavky na přijetí do programu

   Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

   Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

   Místa

   • Vienna

    WU Wirtschaftsuniversität Wien Vienna University of Economics and Business

   Otázky