Keystone logo
World Maritime University

World Maritime University

World Maritime University

Úvod

Společnost World Maritime University ( WMU ) byla založena v roce 1983 Mezinárodní námořní organizací (IMO), specializovanou agenturou OSN, jako její hlavní centrum excelence pro postgraduální námořní vzdělávání, výzkum a budování kapacit. Univerzita nabízí jedinečné postgraduální vzdělávací programy, provádí rozsáhlý výzkum v námořních a oceánských studiích a pokračuje v budování námořních kapacit v souladu s cíli OSN v oblasti udržitelného rozvoje.

130821_WMU-Building-on-inauguration-day.jpg

© Univerzita Malmö

130820_IMG_4324.jpg

© Univerzita Malmö

Vlastnosti kampusu

WMU je schopna poskytnout vynikající studentské ubytování v rezidenci Henrik Smith, kterou provozují místní zaměstnanci, za nájemné přibližně 5 200 SEK (údaj z roku 2020) měsíčně. Všichni studenti WMU mohou být ubytováni na jednom místě, ačkoli během prvního semestru budou studenti s vysokou poptávkou pravděpodobně muset sdílet pokoj. Rezidence Henrik Smith je necelé tři kilometry od hlavní budovy univerzity a jen kousek pěšky nebo autobusem do centra Malmö.

Rezidence má řadu zařízení, včetně salonku pro společenská setkání nebo skupinovou práci, studovny pro skupinovou práci, zázemí pro hraní kulečníku a stolního tenisu, saunu, prádelnu a vnitřní úložný prostor pro kola.

  Stipendia a financování

  Pokud nemůžete zajistit financování ve své domovské zemi, můžete být zvažováni pro jedno ze stipendií udělených prostřednictvím WMU mezinárodními dárci. Většina těchto stipendií pokrývá plné náklady na studium na univerzitě: univerzitní poplatek, ubytování v rezidenci, měsíční příspěvek na živobytí a letenku domů po ukončení studia. Ostatní hradí pouze univerzitní poplatek.

  Závazek vašeho zaměstnavatele k vašemu studiu je životně důležitý; dárci očekávají, že váš zaměstnavatel koupí vaši počáteční letenku do Švédska a po ukončení studia vás zaměstná na vhodné pozici. Dárci stanovili kritéria, která používají při zvažování žadatelů: ceny jsou obvykle omezeny na vládní zaměstnance z nejméně rozvinutých zemí, kteří jsou mladší 40 let.

  Někteří dárci upřednostňují určité regiony, určité specializace nebo ženy. Dárci spolu s vaším motivačním prohlášením berou v úvahu podrobné informace o akademických kvalifikacích, včetně výsledků testů z anglického jazyka, IT dovedností, profesních výsledků a očekávaného zaměstnání po ukončení studia.

  Více informací a formuláře pro žádosti o finanční podporu naleznete na webových stránkách univerzity.

  Život v kampusu a vybavení

  Jako člen komunity WMU můžete těžit z širších zkušeností jako profesionál i jako jednotlivec. Univerzita vám nabízí možnost navázat přátelství s lidmi z celého světa a dočasně se stát členem švédské společnosti. Je nezbytné, aby studenti plně využili všeho, co jejich čas na WMU nabízí.

  Studenti WMU mají hlas v záležitostech univerzity prostřednictvím Studentské rady, která má zvláštní úředníky odpovědné za všechny oblasti studentského života, od sportovních aktivit až po akademické záležitosti. Můžete se zapojit do všech věcí, které vás zajímají.

  Když přijedete do Malmö, možná budete chtít vzít s sebou svůj národní oděv – při mnoha příležitostech budete požádáni, abyste reprezentovali svou zemi, když jste zde, a mnoho studentů je hrdých na to, že nosí svůj národní oděv.

  Místa

  • Malmö

   World Maritime University PO Box 500,

  Otázky