Keystone logo
Vilnius University Magistr ve východoevropských a ruských studiích
Vilnius University

Magistr ve východoevropských a ruských studiích

Vilnius, Litva

3 Semesters

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

01 Sep 2024

EUR 4 384 / per year *

Na kampusu

* za rok

Úvod

Proč studovat východoevropská a ruská studia na Vilnius University ?

Budeš:

  • Prozkoumejte východní Evropu z moderního a útulného Vilniusu.
  • Vybudujte si své odborné znalosti studiem v jedné z předních výzkumných institucí v regionu.
  • Připojte se k živému centru terénních odborníků a odborníků z praxe.
  • Zažijte Rusko v jedné hodinové vzdálenosti.
  • Zúčastněte se studijních cest do Běloruska, Moldavska, Gruzie, Ukrajiny.
  • Uskutečněte stáž v předních institucích zahraniční politiky a think-tancích.

Požadavky na přijetí a kritéria výběru

  • Bakalářský titul nebo jeho ekvivalent;
  • Znalost angličtiny - úroveň minimálně B2 (podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (CEFR) (mezinárodně uznávaný certifikát nebo Skype rozhovor)*;
  • Kritérium výběru vychází z váženého průměru všech ročníků zaznamenaných v přepisu vaší akademické zprávy.

Žadatelé z Běloruska, kteří nemají složený test, se mohou přihlásit bez něj, protože jejich jazyková znalost bude zkontrolována během online pohovoru.

Mezinárodní mobilita

Studenti programu mají možnost zúčastnit se výměnného programu Erasmus+. Je také možné studovat na různých partnerských univerzitách ve východoevropských zemích.

<img class = " inserted-image image-element img-responsive " src = " https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/14/141912_QB3A8303.jpg " alt = " 141912_QB3A8303.jpg " data-json = " {"author":"© ", "author_url": "", "source" : ""} " />

Pracovní příležitosti a přístup k dalším studiím

Poté, co zjistíte rozdíl mezi glasnosti a perestrojkou, čeho budete schopni dosáhnout? Naši absolventi našli řadu různých možností: někteří se věnují kariéře státních zaměstnanců v institucích veřejné správy a diplomatických službách. Ostatní pracují jako analytici a odborníci v mezinárodních organizacích, akademických a výzkumných institucích, soukromém sektoru v Litvě i v zahraničí. A právě v případě, že si přejete rozšířit své znalosti a naučit se ještě více jako absolvent východních a středoevropských studií, budete mít přístup ke třetímu cyklu (doktorské studium).

Prominutí školného

Osvobození od školného bude uděleno nejmotivovanějšímu a nejschopnějšímu mezinárodnímu studentovi ze zemí mimo EU/EHP, který se uchází o magisterský studijní program východoevropská a ruská studia. Toto stipendium pokrývá pouze plné náklady na školné. Přečtěte si více na stránce Stipendium.

Ohlasy studentů

Mariam Grigalashvili, Gruzínský politický institut (GIP), politický analytik

Myslím si, že VU TSPMI mi dalo více, než kolik obvykle mohla univerzita dát svému studentovi. Během studia na VU jsem absolvoval stáž na velvyslanectví Gruzie ve Vilniusu, kde jsem měl možnost využít teoretické znalosti, které mi TSPMI poskytovalo, v praxi. Po promoci jsem si uvědomil, že jsem od Vilniusu získal několik důležitých věcí: osobní rozvoj, jazykové znalosti, mezinárodní síť přátel a samozřejmě diplom, což mi pomohlo najít si vhodné zaměstnání ve své zemi. Nyní jsem politickým analytikem Gruzínského institutu politiky (GIP). Pracuji na analytických a výzkumných projektech týkajících se vztahu mezi EU a Gruzií, procesu demokratizace a bezpečnostního problému.

Natalya Semerova, absolventka Ukrajiny

Oba roky studia přinesly mnoho zkušeností: prezentace desítek různých prezentací, vedení individuálních výzkumů, přečtení obrovského množství děl významných vědců minulosti i současnosti na doporučení lektorů, simulace mezinárodních jednání, návštěvy státních institucí Litvy a důležitých obchodních institucí, které dnes hrají roli v politice Litvy, studijní cesty, letní školy, konference atd. Nelze popsat rozmanitost zcela nových a fascinujících aktivit, které Program nám navrhl - zahraničním studentům.

Kariérní možnosti

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky