Keystone logo
Vilnius University Magistr v teoretické fyzice a astrofyzice
Vilnius University

Magistr v teoretické fyzice a astrofyzice

Vilnius, Litva

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

01 Sep 2024

EUR 6 000 / per year *

Na kampusu

* pro studenty ze zemí mimo EU | 5266€ za rok studenti EU | poplatek za přihlášku 100 EUR

Úvod

Během čtyř semestrů studia budou mít studenti jako povinné předměty praktickou výuku paralelních výpočetních metod pro vědecké aplikace, výpočetních optimalizačních přístupů a umělé inteligence.

Kromě toho si mohou vybrat z řady kurzů teoretické fyziky a astrofyziky, které zahrnují matematické modelování, nelokální matematickou fyziku, fyzikální kinetiku, spektrometrii, dolování dat, hvězdné atmosféry, pokročilou statistickou fyziku, teorii odezvy, kosmologii, kvantovou teorii atomy a molekuly, kvantová informace, fyzika nízkých teplot, kvantová termodynamika a fyzika galaxií. Každý semestr se studenti připojují k výzkumným skupinám pro praxi a získávají zkušenosti ve výzkumu.

Proč zvolit tento program?

  • Současné technologie víceúrovňových superpočítačů zahrnují širokou škálu problémů, které vyžadují odborníky s originálním a kreativním myšlením posíleným vědeckými teoretickými nástroji materiálové vědy. Náš program je navržen tak, aby takové specialisty připravil.
  • Toho je dosaženo učením se nejnovějších „nedokončených“ předmětů teoretické fyziky a praktikováním vědeckého výzkumu propojeného se superpočítači a nově vznikajícími kvantovými výpočty.

Kariérní možnosti

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky