Keystone logo
Vilnius University Magistr v chemii nanomateriálů
Vilnius University

Magistr v chemii nanomateriálů

Vilnius, Litva

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

01 Sep 2024

EUR 5 300 / per year *

Na kampusu

* za rok

Úvod

Nanomateriály jsou stále důležitějším produktem nanotechnologií. Začínají se používat ve zdravotnictví, elektronice, kosmetice a dalších oblastech. Materiály se strukturou v nanoměřítku mají často jedinečné optické, elektronické nebo mechanické vlastnosti. Fyzikální a chemické vlastnosti nanomateriálů se často liší od vlastností sypkých materiálů, takže absolventi získají hluboké znalosti o nanomateriálech.

Tento program si klade za cíl poskytnout vzdělání, které studentům poskytne úvod do procesů zapojených do vědeckého výzkumu; poskytuje znalosti a dovednosti potřebné pro kariéru profesionálního chemika; aplikovat teoretické znalosti na skutečné chemické problémy; poskytuje vhodný základ pro práci v chemii nanomateriálů nebo v multidisciplinární oblasti zahrnující chemii a chemii nanomateriálů.

Požadavky na přijetí a kritéria výběru

  • Bakalářský titul nebo jeho ekvivalent z fyzikálních věd (chemie), biologických věd (biochemie), technologických věd (chemické inženýrství nebo materiálové inženýrství);
  • Soutěžní skóre se skládá ze známek z analytické chemie, obecné chemie, fyzikální chemie, anorganické chemie, organické chemie, polymerní chemie, kvantové chemie, biochemie, chemie koloidů, chemie krystalů a bakalářské práce;
  • Požadavky na anglický jazyk: žadatel musí předložit dokument poskytující úroveň nejméně B2 (podle Společného evropského rámce referenčních jazyků (CEFR) nebo skóre TOEFL75/skóre IELTS 6.

Mezinárodní mobilita

Studenti se mohou zúčastnit programu mobility ERASMUS+ nebo využít dvoustranné dohody o spolupráci VU, které dávají příležitost studovat na partnerských univerzitách VU nebo absolvovat zahraniční stáže.

Pracovní příležitosti

Absolvent může být zaměstnán v chemických laboratořích, výzkumných institucích nebo komerčních strukturách zabývajících se špičkovými technologiemi a také si může vybrat doktorské studium chemie nebo biochemie.

<img src = " https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/14/141913_QB3A8336.jpg " alt = " 141913_QB3A8336.jpg " data-json = " {"author":"© ", "author_url": "", "source": ""} " / >

Ohlasy studentů

Greta Merkininkaitė, studentka z Litvy

Studium programu „Chemie nanomateriálů“ mi poskytlo teoretické a praktické znalosti o chemických, fyzikálních a technických zákonech a procesech, které probíhají nejen v našem oku, ale i na nano úrovni. Během studií znalosti nanostruktur, povrchu, struktury, metod tváření nanostruktur a jejich aplikací umožňují dívat se na svět jinýma očima. Obzvláště důležité praktické dovednosti, které jsem získal během laboratorní práce, tato poskytuje nejen příležitosti být konkurenceschopný na trhu práce, ale také kreativně řešit problémy v každodenním životě, a to jak v práci, analytické myšlení, sebevědomí.

Výsledek programu

Kariérní možnosti

Osnovy

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky