Keystone logo
Vilnius University Magistr v anglistice (lingvistika)
Vilnius University

Magistr v anglistice (lingvistika)

Vilnius, Litva

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

01 Sep 2024

EUR 5 266 / per year *

Na kampusu

* za rok

Úvod

Speciální dráha v lingvistice poskytuje studentům hluboký základ v současných trendech lingvistiky, lingvistických a cross-lingvistických výzkumných metod. Důraz je kladen na školení autonomních lingvistů, kteří jsou schopni kreativně řešit problémy související s používáním jazyků a jsou schopni využívat získané jazykové kompetence ve své výzkumné a/nebo učitelské kariéře ve vzdělávacích a/nebo výzkumných institucích.

Požadavky na přijetí a kritéria výběru

  • Bakalář v humanitních oborech (filologie, lingvistika, literatura, kultura) nebo rovnocenná kvalifikace získaná na vysokých školách

nebo

  • Bakalář v humanitních oborech (jiné studijní obory) nebo v sociálních vědách za předpokladu, že učební plán obsahuje minimálně 15 ECTS povinných nebo volitelných předmětů z lingvistiky, literatury nebo kultury.

1. Pokud žádáte o přijetí za občana EU, jehož prvním jazykem není angličtina a jehož primárním vyučovacím jazykem ukončeného bakalářského programu nebyla angličtina, je nutné prokázat znalost angličtiny předložením výsledků:

  • Skóre IELTS: 7
  • Skóre TOEFL: 560 (na papíře) nebo 90 (iBT internetový test)
  • Certifikát CAE (certifikát Cambridge v pokročilé angličtině)
  • CPE certifikát (Cambridge Certificate of Proficiency)

2. Pokud žádáte o přijetí jako občan mimo EU, musíte být schopni prokázat znalost angličtiny prostřednictvím mezinárodně uznávaného testu, např. TOEFL, IELTS nebo ekvivalentu:

  • Skóre IELTS: 7
  • Skóre TOEFL: 560 (na papíře) nebo 90 (iBT internetový test)
  • Certifikát CAE (certifikát Cambridge v pokročilé angličtině)
  • CPE certifikát (Cambridge Certificate of Proficiency)

© Vilnius University

141907_QB3A3646.jpg

Mezinárodní mobilita

Studenti se mohou zúčastnit programu mobility ERASMUS+, který dává příležitost studovat 1 nebo 2 semestry na partnerské univerzitě VU nebo absolvovat zahraniční stáže.

Pracovní příležitosti

Existuje široká škála příležitostí pro profesionální činnosti. Absolventi programu Angličtina (lingvistika) si mohou hledat uplatnění nejen v akademické oblasti (výzkum a výuka na vysokých školách), ale také v mnoha dalších jazykových oblastech (editace, překlady, lexikografická praxe, korektury a publikování ), ve kterém je požadována praktická aplikace získaných jazykových kompetencí.

Kariérní možnosti

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky