Keystone logo
VSB - Technical University of Ostrava

VSB - Technical University of Ostrava

VSB - Technical University of Ostrava

Úvod

Kdo jsme

VSB - Technical University of Ostrava (VŠB-TUO), založená v roce 1849, je českou veřejnou univerzitou s dlouholetou tradicí ve vysoce kvalitním strojírenském vzdělávání a výzkumu. Tyto tradiční základní hodnoty byly průběžně aktualizovány, aby odrážely současné nejmodernější technologie a neustále se vyvíjející potřeby odvětví. VSB-TUO má silné vazby na průmysl a daří se aplikovanému výzkumu ve spolupráci s firmami a institucemi po celém světě při hledání inovativních řešení pro dnešní problémy.

Studium na VŠB-TUO klade důraz na praktický výcvik a zároveň zkoumá skutečné problémy současných nejmodernějších odvětví s využitím nejnovějšího softwaru a nástrojů. V mnoha předmětech je 50% kurzů prakticky orientováno, dokonale doplňují pokročilé teoretické vyučování a zajišťují, aby absolventi získali vzdělání a zkušenosti hledané zaměstnavateli po celém světě.

Vidění

Patříme mezi přední evropské univerzity nabízející technické a ekonomické vzdělávání, provádějící aplikovaný a základní výzkum a zajišťující nezbytné technické vedení, konzultace a odborné služby společnosti.

Naše mise

Jsme součástí univerzitního systému, který je nejvyšší úrovní vzdělávacího systému v České republice. Předáváme znalosti, rozvíjíme dovednosti a vytváříme prostor pro profesní růst jednotlivců a rozvoj celé společnosti v oblastech s technologickými a ekonomickými specializacemi. Spolupracujeme s vládními organizacemi, místními úřady, domácími a zahraničními univerzitami, vědeckými institucemi, organizacemi a jednotlivci. Naším základním úkolem je:

 • Poskytování vysokoškolského vzdělávání
 • Rozvíjet výzkum a vývoj
 • Rozvíjet spolupráci s praxí

Etický kodex

Etickým kodexem VŠB - Technické univerzity v Ostravě, jako nositelem evropské kultury a vzdělávání, prohlašuje morální hodnoty vyplývající z evropského kulturního prostředí, a tak usiluje o vysokou úroveň etického chování nad rámec závazných právních norem.

Statistika

 • Letos 3176 úspěšných absolventů
 • 40 % absolventů VŠB-TUO jsou ženy
 • Více než 100 výhod absolventského průkazu

  Vlastnosti kampusu

  Moderní kampus, který neustále vylepšujeme

  Neustále rozvíjíme náš areál, abychom zajistili kvalitní prostředí pro naše studenty, s novými a renovovanými budovami, výzkumnými středisky, laboratořemi a pohodlnými učebnami.

  V areálu VŠB-TUO jsou umístěna všechna zařízení pro studenty, zaměstnance, ale i pro širokou veřejnost. Náš školní areál může být pro vás druhým domovem.

  Jeden z největších areálů ve střední Evropě

  Areál VSB - Technical University of Ostrava je jedním z největších ve střední Evropě. Kromě ubytování nabízí také stravovací služby, sportovní a kulturní zařízení a řadu dalších služeb. V tomto areálu najdete také poštu, studentské obchody a bezplatné Wi-Fi připojení pro všechny studenty. V areálu je také galerie, knihovna a PC pavilon. Studenti mohou využívat služeb místního lékaře, psychologa nebo kariérního poradce.

  Areál VSB-TUO nabízí širokou škálu sportovních zařízení pro studenty, zaměstnance, ale i pro širokou veřejnost. V areálu se nacházejí venkovní badmintonové a volejbalové kurty, lezecká stěna, indoor basketbalové a volejbalové kurty a fotbalové hřiště s umělým trávníkem. Můžete si zahrát stolní tenis, vyzkoušet si bojová umění, jít do fitness center nebo do naší aerobní haly, kde si můžete vybrat mezi rychlými nebo pomalými formami cvičení. Veřejný bazén je v dosahu - jen jedna zastávka tramvaje.

  Hlavní areál VSB-TUO se nachází ve velmi příjemném prostředí Poruba - v blízkosti lesa, s cestami pro in-line bruslení nebo na kole. Areál je spojen městskou hromadnou dopravou s ostatními částmi Ostravy, a to i v noci. Ostrava je velmi dobře dostupná nejen vlakem, ale po dokončení dálnice i autobusem a autem.

   Místa

   • Ostrava

    17. listopadu 2172/15, 708 00 , , Ostrava

   Otázky