Keystone logo
University Centre of the Westfjords

University Centre of the Westfjords

University Centre of the Westfjords

Úvod

University Center of the Westfjords je nezisková organizace založená v březnu 2005. Má 40 zakládajících členů, včetně všech vysokoškolských institucí v zemi. Středisko zahájilo svoji činnost ve Vestrahús v Ísafjörðuru v lednu 2006. Ve stejné budově jsou mimo jiné kanceláře Marine Research Institute, Islandské rybářské laboratoře a Islandské středisko pro výzkum sněhové laviny. Sídlí zde také Regionální rozvojové centrum Westfjords a všechny organizace zastoupené v budově sdílejí společná přijímací zařízení.

Univerzitní centrum nabízí mezinárodně orientovaný mezioborový magisterský program v oboru pobřežní a námořní správy, který je vyučován v angličtině. Program připravuje studenty na zapojení do jednoho z nejpřesvědčivějších a nejdůležitějších předmětů současnosti: řízení a využívání přírodních zdrojů. Program je vyučován v třítýdenních modulech a každý modul je nabízen také jako krátkodobý kurz.

Centrum rovněž pomáhá studentům vysokých škol a učitelům ze zemí mimo oblast při navazování kontaktů ve Westfjordech. Centrum poskytuje informace o regionu jako zajímavé možnosti a oblasti výzkumu a pomáhá studentům a vědcům při práci na výzkumných projektech ve Westfjordech.

Místa

  • Ísafjörður

    University Centre of the Westfjords Sudurgotu 12,

Otázky