Keystone logo
Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

Úvod

o UUM

UUM

Universiti Utara Malajsie (UUM), která byla oficiálně založena dne 16. února 1984, je šestý malajský veřejná vysoká škola. Je to jediná univerzita, který byl nastaven tak, aby se specializují výhradně v manažerského vzdělávání od samého počátku jejího vzniku.

Plánování výstavby tohoto šestého univerzity začala v srpnu 1983, kdy Ministerstvo školství Malajsie začala dávat formu, v vážný, k myšlence zřízení této univerzitě. Dne 19. října 1983, kabinet vydal oficiální schválení pro tento projekt v Kedah. V té době byl projekt s názvem "The Sixth University Project". O několik měsíců později, dočasný úřad šestého univerzity, oficiálně pojmenovaný Universiti Utara Malajsie (UUM), byl slavnostně otevřen 15. února 1984 v Jitra.

Čtyři měsíce po jeho oficiálním otevření, kancelář UUM byl přemístěn k jeho prozatímní areálu - na Darul Aman Campus - v Jitra, v červnu 1984, kdy první fáze projektu byla dokončena. Přemístění se provádí tak, aby bylo možné na scénu hned v první várky studentů pro akademický rok, které bylo zahájeno na začátku června 1984. Darul Aman Campus byl na 62-akr traktu pozemků v Bandar Darulaman. Bylo to 18 km severně od Alor Setar a 4,8 km od Jitra.

UUM

Mezitím plánování stálé kampusu pro univerzitu už začal. Tento stálý kampus měl být postaven na ploše 1061 hektarů v Sintok (v okrese Kubang Pasu), který se nachází asi 48 km severně od Alor Setar a 10 km východně od Changlun, městečko podél severojižní magistrály, v blízkosti hranice Malajsie-Thai.

Permanentní kampus UUM, jen Sintok Campus, zahájila svou činnost dne 15. září 1990. Nachází se v bývalé hornické oblasti cínu, je usadili v údolí svěží tropické lesy, čítala modré kopce, a napojil dvou řek, které tečou podél středu areálu. Řek Sungai Sintok a Sungai Badak, kompletní scénickou krásu přírodního prostředí a nabízejí nesčetné výhledy na zelené kráse.

UUM

MYR580 milionů Sintok Campus byl slavnostně otevřen dne 17. února 2004 královským kancléřem, Jeho královská Výsost Sultan Abdul Halim Mu'adzam Shah. Mezi hlavní budovy v areálu jsou v Sultanah Bahiyah knihovna, kancléřství, mešita sultána Badlishah, na Mu'adzam Shah Hall, Tan Sri Othman Hall, sportovní komplex, The Varsity Mall, budovu Budi Siswa, Convention Complex, a budov zahrnujících jednotlivými odděleními akademického vysokých škol.

V areálu se nachází daleko od hlučícího davu, UUM zajistil, aby jeho studenti nechtějí adekvátní ubytování. V současné době má 15 UUM Student Koleje (SRH), což vše dohromady, dům 20.000 studentů. Tyto SRHs jsou pojmenovány podle malajských společností, institucí a organizací pověsti, jmenovitě MAS, Tenaga Nasional, Tradewinds, PETRONAS, EON, MISC, SIME DARBY, BSN, TM, proton, Maybank, Yayasan ALBUKHARY, BANK MUAMALAT, BANK Rakyat, a BANK malých a středních podniků.

UUM

Na rozdíl od těchto, UUM má také pohodlné ubytování pro návštěvníky k dispozici na University Inn a EDC-UUM Hotel. S vědomím blaho a potřebě ubytování u svých pracovníků, University vybudovala asi 600 bytových jednotek různých typů pro velmi silnou část své pracovní síly.

UUM se vyvinul do otevřeného areálu, kde cizinci a turisté jsou povolené svobodu k návštěvě a využívat různá zařízení v něm. Oblast zahrnuje 107 hektarů lesa byla vyvinuta do různých zařízení, jak přilákat turisty do severního regionu a pro uspokojení rekreačních potřeb členů areálu komunity. Mezi tato zařízení patří piknik, devítijamkové golfové hřiště, motokáry obvodu, střelba a lukostřelnice, jezdecké místo, a mnoho dalších, které se rychle získává popularitu mezi turisty a členové školního areálu komunity podobně.

V lednu 2008, restrukturalizace univerzitního akademického systému byl zahájen s výslovným účelem přípravy silnou strukturu, která by umožnila zvýšení počtu doktorandů a zdvihacími vlajky UUM v mezinárodní akademické scéně. Univerzita vidí potřebu být globální praxi a obsahu, protože poznání generuje a purveys překračuje a sahá daleko za hranicemi Malajsii. V této restrukturalizace cvičení, 13 fakult byly sloučeny a proudily do 3 hlavního akademického vysokých škol, a to UUM COB (UUM College of Business), UUM CAS (UUM College of Arts and Sciences), a UUM COLGIS (UUM College of Law, vlády a mezinárodní Studie).

UUM

Tento krok je v souladu s imperativem kloubovým v prohlášení obou vlády a ministra vysokého školství, které zdůraznily potřebu zvýšit počet postgraduálních studentů v zemi, do 100.000 do roku 2010. To hlavní strategií je zakotvena v Národním vysokých školách strategického plánu 2007-2010.

Chcete-li je oslavou název UUM v análech vynikající akademické kvality jakožto University Eminent řízení a jako výzkumné univerzity ve společenských vědách, transformační plán UUM byl zahájen vicekancléře UUM, profesora Dato 'Dr. Mohamed Mustafa Ishak, ve spojení s jeho 2011 novoroční poselství dne 1. ledna 2011 na Mua'adzam Shah Hall.

Transformace plán UUM, což je v podstatě plán pro budoucí pronásledování a snahám UUM, je rozdělen do dvou fází. Phase One, který je od roku 2011 do roku 2015, se zaměřuje na uvádění jednoznačně UUM na místním akademickém mapě systematicky a plánovitě. Během tohoto období bude kladen větší důraz na zajištění úspěšného dosažení cílů dobu první fáze, ve stejnou dobu, je si vědom imperativy druhé fázi transformace plánu, který bude od roku 2016 do roku 2020.

Místa

  • Alor Setar

    Universiti Utara Malaysia, 06010 UUM Sintok, Kedah, Malaysia, , Alor Setar

  • Kuala Lumpur

    41-3 Jalan Raja Muda Abd Aziz, 50300 Kuala Lumpur, Malaysia, , Kuala Lumpur

Otázky