Keystone logo
Universiti Teknologi PETRONAS

Universiti Teknologi PETRONAS

Universiti Teknologi PETRONAS

Úvod

Universiti Teknologi PETRONAS (UTP) byla založena v roce 1997 a začal být jeden z nejvýznamnějších soukromých vysokých škol v Malajsii. UTP nabízí širokou škálu průmysl důležitých technických, přírodovědných a technických programů na pregraduální a postgraduální úrovni a snaží se vytvářet dobře zaoblené absolventy s vynikajícími vůdčí schopnosti a komunikační schopnosti. UTP vyrobila více než 10.000 absolventů a má v současné době k zápisu více než 6000 studentů a doktorandů 1200 z více než 66 zemích po celém světě.

Za méně než dvacet let od svého založení, univerzita dosáhla prestižní národní i mezinárodní uznání. UTP je jediná soukromá univerzita v Malajsii se zařadil do top 160 za Quacquarelli Symonds (QS) University Rankings: Asia v roce 2015 a byl zařazen na 288 za rok 2015 QS World University Rankings pod Engineering and Technology fakulty.

UTP učinila významný úspěch v QS World University Rankings podle tématu v roce 2016. QS uznal UTP jako mezi světové elitní institucí ve čtyřech z 42 subjektů vystupoval v tomto pořadí.

V roce představuje významné zlepšení v žebříčku pro chemický a strojírenství předmětů. Chemical Engineering zlepšil svou pozici a nyní hodnoceny jako Top 150 na světě, ve srovnání s Top 200 v roce 2015. Ve stejné době, Strojírenství je nyní zařadil do top 200 ve srovnání s Top 250 v roce 2015. To je obrovská úspěch pro strojní který jen dělal jeho první vstup do QS systém hodnocení teprve loni.

Elektrotechnika a elektronika inženýrství a informatika a informační systémy předměty zůstávají v Top 250 a Top 350, resp.

UTP je jediná soukromá univerzita v Malajsii být ohodnocen 4-hvězdičkový instituci QS, s maximálním počtu pěti hvězdiček v pěti oblastech z osmi, a to zaměstnatelnost, internacionalizace, inovace, zařízení a otevřenosti.

Univerzita provádí rozsáhlé výzkumné činnosti ve spolupráci se společností Petronas a dalšími institucemi a průmyslu doma i v zahraničí se zaměřením na devět specializovaných oblastech, které jsou rozšířeny těžby ropy, oxid uhličitý řízení, Deepwater technologie, nanotechnologie, zelené technologie, biomedicínské technologie, hybridní energetických systémů Inteligentní Města a obce a udržitelných zdrojů.

UTP je první a jediná soukromá univerzita má být uděleno ohodnocení 6 hvězdiček (nejvyšší úroveň výkonnosti) Malajsií Research Assessment na svých výzkumných, vývojových a komercializace úsilí.

UTP nadále poskytuje výrazné vzdělávací příležitosti pro své studenty s hodnocením Tier 5 (Výborný) University for SETARA (ratingový systém pro malajské vysokých škol) a dosažené Tier 5 D-SETARA (Discipline-Based Rating System) ve strojírenství.

UTP debutuje v QS World University Ranking 2016/2017!

Universiti Teknologi PETRONAS (UTP) učinil svůj debut ve 2016/17 QS World University Rankings, vstupující do 601-650 pásmu. UTP je také jediná soukromá univerzita v Malajsii, aby se do žebříčku. Více informací na http://www.utp.edu.my/The%20University/sitepages/article.aspx?param=134

Vidění

Leader v oblasti technologií vzdělávání a Centra pro tvořivost a inovace.

Mise

UTP je institut vyššího vzdělání. Zajišťujeme příležitosti pro snahy o znalosti a odborné znalosti pro rozvoj strojírenství, vědy a techniky ke zvýšení konkurenceschopnosti národa. Naším cílem je produkovat dobře zaoblené absolventy, kteří jsou kreativní a inovativní, které mají potenciál stát se vedoucí představitelé průmyslu a národa. Naším cílem je pěstovat kreativitu a inovativnost a rozšiřovat hranice technologie a vzdělání pro zlepšení společnosti.

Místa

  • Ipoh

    Universiti Teknologi PETRONAS 32610 Seri Iskandar Perak Darul Ridzuan, , Ipoh

    Otázky