Keystone logo
University of Tartu Magistr V Digitální Administrativě
University of Tartu

Magistr V Digitální Administrativě

1 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2024

EUR 24 500

Smíšené

Úvod

 • Program je založen na zkušenostech Estonska s budováním evropského systému správy digitálních veřejných služeb číslo jedna a souvisejícího technologického obchodního ekosystému.
 • Program nabízí možnost absolvovat plný výkonný titul v 90% online formátu.
 • University of Tartu Je zařazen mezi 200 nejlepších univerzit na světě v politice (žebříčky a průzkumy).
 • Estonsko, známé jako e-Estonsko, je jednou z nejvyspělejších digitálních společností na světě. Má nejvíce startupů a nejvíce jednorožců na obyvatele v Evropě. Od roku 2022 bylo Estonsko rodištěm 10 jednorožců.
 • Toomas Hendrik Ilves, bývalý prezident Estonska a propagátor estonského digitálního rozvoje, je hlavním patronem programu a hostujícím profesorem.

Inovativní jednoletý magisterský program v oblasti digitální správy (MDA) si klade za cíl vyškolit špičkové státní zaměstnance, profesionály a IT specialisty v oblasti vedení komplexní digitalizace veřejného sektoru na základě zkušeností Estonska s budováním digitálního státu a souvisejících technologií obchodního ekosystému.

To zahrnuje:

 • získávání znalostí o základech digitální správy, hlavních principech, které za ní stojí, a nezbytných technologických podmínkách;
 • schopnost rozpoznat konkrétní případy praktického použití, že vysoce digitalizovaný veřejný sektor poskytuje účinnou a účinnou správu věcí veřejných a zvyšuje kvalitu života prostřednictvím rozvoje různých digitálních služeb, které překračují hranice domén, zachycují jedinečná data a používají je novými způsoby.

Tento program zodpoví otázky jako:

 • Jak vytvořit digitální vládu, kterou lidé používají a důvěřují?
 • Jak budovat a řídit nové digitální služby zaměřené na člověka?
 • Jak optimalizovat pracovní kulturu pomocí digitálních technologií?
 • Jak vzdělávat společnost, aby plně využila potenciál digitálního národa?

MDA se liší od ostatních podobných programů čtyřmi důležitými způsoby:

 • Jedná se o online jednoroční magisterský program, který zahrnuje dvě fyzické sezení se špičkovými estonskými odborníky (jeden týden na začátku a druhý týden na konci programu).
 • Obsahuje specializační modul, který se zaměřuje na čtyři samostatné domény do hloubky.
 • Má obecné kurzy, které jsou navrženy kolem skutečných případů použití.
 • Jeho absolventi jsou vyškoleni nejen jako generální manažeři e-governance bUT praktici, kteří uznávají případy použití e-governance napříč obory.

MDA: Začlenění podnikatelské praxe

Učební plán MDA je jedinečný v tom, že kombinuje čtyři prvky: (1) globální dosah a exekutivní zaměření; (2) praktická orientace; (3) multidisciplinarita se svým " budoucím " nástrojem dovedností zaměřeným na digitální lídry; (4) podnikatelské zaměření; a (5) online formát studia.

 1. Zaměření a rozsah programu jsou globální a je jedním z mála speciálně navržených pro cílovou skupinu vyšších státních zaměstnanců, profesionálů a IT specialistů. Studenti MDA budou těžit z příležitostí k vytváření sítí se špičkovými odborníky v oblasti e-governance prostřednictvím programu aUT po jeho dokončení.
 2. Ve srovnání s jinými programy má učební plán praktičtější a praktičtější přístup, protože uplatňuje zásady a konkrétní příklady a aplikace estonského ekosystému e-governance, který již byl spuštěn a je založen na řešeních strojového učení a umělé inteligence v reálném čase.
 3. Program nejen vytěžuje sílu multidisciplinarity tím, že překlenuje IT a nesouvisející obory ve svých učebních osnovách, bUT sdružuje také dvě kohorty studentů, kteří obvykle nejsou zahrnuti do stejných studijních programů, pokud jde o předmět e-governance a digitalizace: odborníci s rozsáhlými zkušenostmi se správou věcí veřejných a veřejné správy a státní úředníci s rozsáhlými zkušenostmi se správou a veřejnou správou.
 4. Žádné jiné učební osnovy nejsou tak silně spojeny s podnikáním jako role založení estonského digitálního státu. Předpoklady pro jeho úspěšný rozvoj jsou úzce spjaty se soukromým sektorem. Přednášející jsou vůdci a specialisté estonských jednorožců, kteří se účastní učebních osnov a aktivně usnadňují a stimulují meziodvětvovou interakci.
 5. Program je jedním z mála, který umožňuje studentům dokončit plný výkonný titul online. Studenti budou mít přístup k vysoce kvalitním video přednáškám, praktickým laboratořím, řízeným projektům a úkolům, stejně jako rychlou technickou podporu a personalizované vedení, aby zajistili pozitivní zážitek z učení.

Estonsko: světový lídr v oblasti digitálních technologií

Na základě zkušeností Estonska s vývojem evropského systému správy digitálních veřejných služeb číslo jedna a souvisejícího technologického obchodního ekosystému je cílem tohoto prvotřídního a inovativního jednoletého magisterského programu vyškolit vedoucí státní zaměstnance, profesionály a IT specialisty, aby byli lídry v komplexní digitalizaci veřejného sektoru.

Podle srovnávacích přehledů digitálních veřejných služeb DESI pro rok 2022 je Estonsko světovým lídrem v digitalizaci veřejných služeb. Estonsko je také skvělým místem pro rozvoj startupu a podnikání, a vede Evropu v začínajících podnikatelích na obyvatele. Deset jednorožců bylo založeno nebo sídlí v Estonsku, malé zemi s něco málo přes jeden milion obyvatel. Estonsko je známé elektronickou rezidencí a elektronického hlasování a je také lídrem v oblasti digitálního řízení. S přihlédnutím ke všemu je Estonsko nejlepší a digitálně nejrozvinutější zemí, která se naučíUT digitalizaci veřejného sektoru a jeho služeb.

S přihlédnutím k úspěchu Estonska a rozsáhlým zkušenostem jako " předního digitalizéru " v Evropě a ve světě a rostoucímu zájmu zahraničních vlád o přizpůsobení digitálních řešení Estonska řeší magisterský program Digitální správa potřebu modernizace veřejného sektoru a vybavení státních zaměstnanců a IT profesionálů po celém světě potřebnými dovednostmi pro integraci a implementaci strategií digitalizace v jejich domovech. zemí.

Ideální studenti

Přijímací řízení

Stipendia a financování

Osnovy

Žebříčky

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

Vybavení

O Škole

Otázky