Keystone logo
University of Tartu

University of Tartu

University of Tartu

Úvod

UT, založená v roce 1632, je jedinou klasickou univerzitou v Estonsku. Na UT studuje více než 14 000 studentů (z toho 1600 zahraničních studentů) a UT má 3800 zaměstnanců (z toho 1800 akademických pracovníků (190 profesorů)). Pro podporu a rozvoj odborné způsobilosti svých studentů a akademických pracovníků má univerzita 80 partnerských univerzit ve 31 zemích.

UT zahrnuje 4 fakulty a 4 vysoké školy. Většina UT se nachází v Tartu , druhém největším městě Estonska; nicméně, jeho vysoké školy jsou lokalizovány v Pärnu, Viljandi a Narva. Tartu má 100 000 obyvatel a pětinu jeho obyvatel tvoří studenti.

Tartu je živé studentské město. Každý akademický rok začíná prvními dny a vrcholy každého semestru jsou Jarní a Podzimní studentské dny, týdenní festival akcí speciálně pro studenty. UT má četné studentské kluby a asociace, od profesionálních organizací až po neformální skupiny. Pro zahraniční studenty je ESN Tartu hlavní organizací, která zaměřuje svou pozornost na blaho zahraničních studentů.

UT nabízí široký výběr programů a unikátních oborů pro studenty. UT se také účastní několika Erasmus Mundus a dalších společných magisterských programů poskytovaných ve spolupráci s předními světovými univerzitami. UT se řídí Boloňským procesem v organizaci výuky a bakalářským-magisterským (3+2) systémem studijních modulů. Délka doktorského studia je 4 roky. Akademický rok začíná každý rok začátkem září.

Žebříčky

University of Tartu ( UT ) je přední estonské centrum výzkumu a školení. Je to jediná univerzita v Pobaltí, která se umístila mezi 1,2 % nejlepších světových univerzit (QS World University Rankings 2021).

Požadavky na přijetí do programu

Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

Místa

 • Tartu

  Ülikooli 18

  • Tallinn

   Kaarli pst 3 -- 202-203, 10119, Tallinn

   • Pärnu

    Ringi 35, 80012, Pärnu

    • Viljandi

     Posti 1, Viljandi, 71004 Viljandi maakond, Estonia, 71004, Viljandi

     • Narva

      University of Tartu Narva College Raekoja plats 2, Narva 20307, 20307, Narva

      • Viljandi

       Posti, 1, 71004, Viljandi

       Otázky